4 Kasım 2021 Perşembe

Haftanın Vizyona Giren Filmleri (5 Kasım 2021)

Kasım ayının ilk haftasında 9 yeni yapım gösterime giriyor. Haftanın vizyona giren filmleri (5 Kasım 2021) arasında; merakla beklenen Marvel filmi 'Eternals', 'Ahed'in Dizi', 'Tam Sana Göreyim', 'Koruyucu' ve 'Turu ve Sirk Maceraları' yabancı yapımlar olarak karşımıza çıkıyor. Komedi türündeki 'Fazla Şaapma' ve Korku Gerilim türlerindeki 'Cemil Şov', 'Cühenna' ve 'Şeytanı Ararken' adlı dört yerli film de sinemaseverlerin beğenisine sunuluyor.

Haftanın Vizyona Giren Filmleri 5 Kasım 2021
Haftanın Vizyona Giren Filmleri 5 Kasım 2021
Festival Haberleri

32. Ankara Film Festivali 4 Kasım 2021 günü başladı. 12 Kasım 2021 günü sona erecek olan festivalin Ulusal Yarışma bölümünde 10 film yarışacak: Anadolu Leoparı, Çatlak, Gölgeler İçinde, İki Şafak Arasında, Koridor, Lacivert Gece, Okul Tıraşı, Sabırsızlık Zamanı, Sen Ben Lenin ve Sardunya.

Bu yıl 9. kez düzenlenen Boğaziçi Film Festivali 23-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması'nda Semih Kaplanoğlu'nun yönettiği Bağlılık Hasan En İyi Film seçildi. En İyi İlk Film Ödülü Selman Nacar'ın İki Şafak Arasında adlı filmine, En İyi Yönetmen Ödülü ise Ferit Karahan'ın Okul Traşı filmine verildi.

Yabancı Film

Eternals (2021)

Haftanın Vizyona Giren Filmleri 5 Kasım 2021 Eternals

Marvel'in yeni filmi Eternals, kozmik varlıklar olan Celestiallar’ın milyonlarca yıl önce insanlar üzerinde deneyler yaparak Eternallar ve Deviantlar’ı yaratma hikâyesini anlatıyor. Süper güçlere sahip olan bu iki grup, hangi ırkın daha yüce olduğunu kanıtlamak için tarih boyunca birbiriyle mücadele ediyor... Eternals filminde rol alan oyuncular ve canlandırdıkları karakterlerin detaylarına başlıkta bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

Ahed'in Dizi - Ahed's Knee (2021)

Haftanın Vizyona Giren Filmleri 5 Kasım 2021 Ahed'in Dizi

İsrailli yönetmen Nadav Lapid'in yönettiği Dram türündeki film Ahed'in Dizi (2021) Filistinli genç aktivist Ahed Tamimi’nin hayat hikâyesini filme aktarmak isteyen ünlü bir yönetmeni anlatıyor. Yönetmen Y, ifade özgürlüğüne karşı savaş verirken annesinin hastalığıyla da yüzleşmek zorunda kalacaktır.

Tam Sana Göreyim - I'm Your Man (2021)

Haftanın Vizyona Giren Filmleri 5 Kasım 2021 Tam Sana Göreyim

Maria Schrader'in yönettiği ve Almanya'nın Oscar adayı seçilen Bilim-Kurgu, Romantik-Komedi türündeki filmde, bilimsel bir deneye katılan ve üç hafta boyunca çok gelişmiş yapay zekâya sahip bir robotla birlikte yaşaması gereken Alma'nın bu süreçte yaşadıkları anlatılıyor.

Koruyucu - The Marksman (2021)

Haftanın Vizyona Giren Filmleri 5 Kasım 2021 Koruyucu

Gerilim, Dram, Aksiyon türlerindeki filmin başrolünü Liam Neeson canlandırıyor. Meksika sınırında çiftçilik yapan eski asker Jim sınırdan kaçak geçiş yapanları ihbar etmektedir. Bir gün Jim, sınırdan kaçak geçiş yapan Rosa ve 11 yaşındaki oğluyla karşılaşır. Peşinde Kartel'in adamlarının olduğu kaçaklardan Rosa çıkan çatışmada yaralanır ve Jim'e oğlunu Chicago'da bulunan ailesine götürmesi için yalvarır ve ona para verir. Jim ve çocuk tehlikeli bir yolculuğa başlarlar.

Turu ve Sirk Maceraları (2019)

Haftanın Vizyona Giren Filmleri 5 Kasım 2021 Turu ve Sirk Maceraları

Arjantin, İspanya ortak yapımı olan Animasyon, sıra dışı bir tavuk olan Turu'nun başından geçen maceraları anlatıyor. Görünüşü ve davranışları nedeniyle kümesindekiler tarafından alaya alınan Turu'ya onu satın alan müzik öğretmeni Isabel destek olacak, bu sayede Turu gizli yeteneklerini keşfedecektir.

Yerli Film

Şeytanı Ararken (2021)

Haftanın Vizyona Giren Filmleri 5 Kasım 2021 Şeytanı Ararken 

Yönetmenliğini Faik Ahmet Akıncı'nın yönettiği, Korku türündeki filmde, Aynı evde yaşayan üniversite öğrencileri Metin, Doğuş, Kübra ve Can, doğaüstü varlıklara ilgi duymaktadır. İnternette dolaşırken bir köyde şeytanın olduğunu öğrenen Metin, şeytanı aramaya karar verir. Vakit kaybetmeden yola çıkan gençler şeytanın kendilerini beklediğinden habersizdir.

Fazla Şaapma (2020)

Haftanın Vizyona Giren Filmleri 5 Kasım 2021 Fazla Şaapma

Babası öğretmen olan Ömür, askerlik sonrası dönemde işsiz kalmış, iş hayatına tutunmak için çeşitli yollar denemiştir. Bu dönemde Berrak'a gönlünü kaptıran Ömür, onunla evlenip bir yuva kurmayı düşler. Ahmet Kapucu'nun yönettiği Komedi türündeki film, Ömür Özdemir'in aynı adlı kitabından sinemaya uyarlandı.

Cühenna (2020)

Haftanın Vizyona Giren Filmleri 5 Kasım 2021 Cühenna Nova Prospekt

Gurbet Gurur Cantürk ve Rafet Ögeday Erdoğan'ın yazıp yönettiği yerli Korku filmi, bir çiftin kaybolduğu ve bir cadının ruhunun hapsedildiği söylenen köye gidip bu paranormal olayı araştıranların bir tuzağın içine düşmelerini anlatıyor.

Cemil Şov (2021)

Haftanın Vizyona Giren Filmleri 5 Kasım 2021 Cemil Şov

Barış Sarhan'ın yazıp yönettiği Gerilim türündeki filmde, bir AVM'de güvenlik görevlisi olan Cemil'in oyuncu olmak için girdiği seçmelerde başarısız olması onu bir girdaba sürükleceyektir.

5 yorum:

 1. Ahed' in Dizi ve Şeytanı Ararken' i merak ettim. Tanıtım için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Sinemaya gitmeyi o kadar özledim ki. bu filmlerden en az üçüne giderim gibi. Teşekkürler tanıtımlar için.

  YanıtlaSil
 3. harika yeni filmler çok teşekkür ederiz

  YanıtlaSil
 4. ahed listenin yıldızı bencesi :)

  YanıtlaSil
 5. heey baksan yaa, 5 kasım yazım ilgini çekebilirli :)

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön