7 Haziran 2016 Salı

Ve Panayır Köyden Gider (2015)

Ve Panayır Köyden Gider (2015)

Yönetmenliğini ve senaristliğini Mete Sözer'in yaptığı Dram türündeki Ve Panayır Köyden Gider (2015) filmi 10.06.2016 günü sinemalarda gösterime girecek. 99 dakika süren yerli yapımın görüntü yönetmenliğini Nate Cornett üslenirken filmin müzikleri ise Andy Summers imzalı.


Ve Panayır Köyden Gider (2015) Oyuncuları:

Engin Altan Düzyatan (Ali), Cem Davran (Yabancı), İlyas Salman (Veli), Meral Çetinkaya, Ercüment Balakoğlu (Halil), Açelya Devrim Yılhan, Ertuğrul Karakaya (Bakkal), Mete Buyurgan, Ariel Gardner, Can Girgin, Lebip Gökhan, Nebil Sayın, Gloria Huwiler Fuat Onan, Abdurrahman Rüzgar, Halil Rüzgar, Keziban Rüzgar.

Ve Panayır Köyden Gider (2015) Konusu:

Elinde tek bir bavulla bir yabancı, geçmişini unutmak isteyenlerin yaşadığı bir köye gelir. Yaşam ve ölüm arasında sıkışıp kalmış bir köyün hikâyesinin anlatıldığı filmde, köye gelen yabancı kendi geçmişini yakalamak ve onunla yüzleşmek istemektedir. Ne var ki köye gelen bu davetsiz yabancı bir süre sonra adeta yaşam belirtisinin olmadığı, her anın bir kısır döngü içerisinde kendini tekrar ettiği bu köyde kısılıp kalır. Köylü bu yabancının kim olduğunu önce merak edecek, sonrasında ise şüpheyle yaklaşacaktır. Ne var ki bu davetsiz misafir, köy ahalisinin kuytuda kalmış karanlık anılarını, bir düğünü tekrar canlandıracaktır. Peki, kimdir bu yabancı? tt3986926

2 yorum:

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön