7 Haziran 2016 Salı

Mutluluk

Hoş Geldiniz!


Rutine bağlayıp hep -vizyona girecek olan filmleri- yazdığım şu son aylardan sonra bugün başımı kaldırmanın tam zamanı, tam sırası... 
***
Geç başlanılan bir günün nelere gebe olabileceğini tahmin edemiyor insan. Gece yatmadan önce kabaca bir plan yapıyorsunuz, şunları ve şunları yarın yapabilirim diyorsunuz. Planlananlar genelde rutin şeyler oluyor. Evde yapılacak işler, dışarıda yapılacak işler, yazmanız gereken yazılar... Dün gece de -aslında sabaha karşı- benzer düşüncelerle uyudum. Kendim için "Şunu da yapayım mutlu olayım" diye bir planım yoktu anlayacağınız.
*** 
Blog dünyasında, kim ne derse desin, hangi yoldan giderse gitsin bir bütünün parçası oluyorsunuz. Geçenlerde rastladığım bir yazıda bir cümlenin altını çizmişim: 
Bir bütünün parçası olmak mutluluktur! 
***
İşte tam da bugün bu saatlerde, an itibariyle bu cümlenin anlamını çok iyi kavrıyorum. Sevgili Derya'nın Spor Günlüğü tarafından haftanın blogu olarak seçildim. Fikirlerine değer verdiğim, tanıdığım ilk günlerden beri sevdiğim Derya Hanım'ın bu hafta beni konuk etmesi beni çok mutlu etti. Haftanın blogu yazısı için Deli Kızın Bohçası adresine uğrayabilirsiniz. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca ziyaretleriyle yalnız bırakmayan eski yeni tüm dostlarıma da (haftanın bloğu fikrinin annesi Dağınık Anne’ye de) buradan selam yolluyorum. 
Bir bütünün parçası olarak mutluyum bugün! 
Mutlu kalın!

12 yorum:

 1. Duygular karsilikli canim. Sen hem kisiligin hem profesyonelliginle her övgüyü hakediyorsun.

  YanıtlaSil
 2. Bu güzel sözler karşısında ne diyeceğim bilemedim Derya Hanım, beni çok mutlu ettiniz, tekrar çok teşekkür ediyorum. :)

  YanıtlaSil
 3. D.Soygul Hanıma katılmamak mümkün değil. Mutluluğunuzun katlanarak artması dileğiyle:)

  sevgi ve ışıkla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Melike hocam, bilmukabele :)

   Sil
 4. Heeey :) Film dışı bir yayın gördüm şaşırdım damladım :D
  Hakediyorsun Zülalcim, hep söylüyorum!
  Tebrikler!
  Derya bilir işini ;)
  Mutluluğun daim olsun!
  Herkese sevgiler! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağolasın Dağınıkcığım, biliyorsun film deyince akan sular duruyor bende. Derya Hanım sayesinde çizginin dışına çıkmayı başardım :) Devamı gelir inşallah diyeceğim ama okul günlerim başlıyor perşembeleri. Teşekkür ediyorum tekrar :)

   Sil
 5. Kutluyorum zülalcim hakediyorsun gerçekten her iki bloğunuda severek takip ediyorum. Daha nice paylaşımlarda buluşmak dileğimle. Sevgilerimle

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fotohastasiempre ile ilgilenemiyorum bu aralar :( Takip için teşekkür ediyorum canım. Sevgiler diliyorum bende. :)

   Sil
 6. Zülal ne güzel demişsin yaa bütünün parçası olarak mutluyum bugün diye :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bloglar başlı başına bir dünya, kocaman bir aile gibi. ;) Teşekkür ediyorum. Tatlı kızını yanacıklarından yerime öpüver :)

   Sil
 7. Arada sırada insanın başını kaldırıp mutlu olabileceği şeyler görmeye ne çok ihtiyacı var aslında. İçinde var olmaktan dolayı heyecan duyduğum blog dünyası da bu mutluluk tılsımının tatlı tatlı yayıldığı bir dünya bence. Ve bu mutluluğu en çok hakeden isimlerden birini seçmiş Derya Hanım haftanın bloğu olarak. Kutlarım. Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nahide Hanım, tılsım var, kesinlikle! İnsan hem mutlu oluyor, hem de pozitif enerjiyle yükleniyor. Sizin blog yazınızda da bir yükleme yapmıştım. Derya Hanımın yazısı da benzer bir etki yarattı bende. İyi ki varsınız. Çok teşekkür ediyorum.

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön