13 Nisan 2022 Çarşamba

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları (2022)

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastik Canavarlar serisinin 2016 ve 2018 yıllarında gösterilen ilk iki filminden sonra serinin üçüncü filmi olan Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları (2022) 15 Nisan 2022 günü sinemalara geliyor. David Yates'in yönetmen koltuğunda oturduğu Macera, Aile, Fantastik türlerindeki film sinemalarda IMAX seçeneğiyle de izlenebilecek. Yıldız kadrosuyla dikkat çeken film J.K. Rowling'in kitaplarından sinemaya uyarlandı.

Özetle, büyücülük dünyasını kontrol edip Muggle'ların sonunu getirmeyi planlayan Grindelwald'a karşı mücadele eden Albus Dumbledore, Newt Scamander ve arkadaşlarının hikâyesini anlatan ve serinin son filmi olacağı düşünülen yapım eğer hüsran yaratan ikinci filmden sonra yükselişe geçip başarıyı yakalarsa devam filmleri de gelecek.

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları (2022) Poster

İkinci film olan "Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları" ile Haryy Potter evrenine giriş yapan filmde Jude Law'ın canlandırdığı Albus Dumbledore ile Johnny Deep'in canlandırdığı Grindelwald karakterlerini baskın rollerde izlemiştik. İlk filmden itibaren ailesinin kim olduğu merak edilen Credence'in (Ezra Miller) gerçekte kim olduğu ikinci filmin sonunda belli olmuştu. İlk filmde havyan sevgisiyle öne çıkan Newt Scamender'in (Eddie Redmayne), İkinci filmde ise Grindelwald'ın (Johnny Deep) hikâyelerini izlemiştik. Vizyona girecek olan üçüncü filmde ise Dumbledore'ların hikâyesine odaklanılacak.

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları (2022)

Warner Bros. Harry Potter filmlerinin kahramanları Harry, Hermione ve Ron'un maceralarının onyıllar öncesini anlatan büyücülerin hikâyesini devam ettirme konusunda kararsız görünüyor. Serinin üçüncü filmi Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore; Johnny Deep'in mahkemesi (Son filmde oyuncunun yerini Mad Mikkelsen aldı.), son olarak Ezra Miller'in şiddet, taciz suçlamasıyla tutuklanması, eşcinsel karakterlerin ortaya çıkarılması (tutucu ülkelerde film yasaklanma riski taşıyor), Rusya'da filmin kaldırılması gibi ticari başarıyı etkileyecek risklerle karşı karşıya. İkinci filmin evreni genişletme adına karışık bulunması nedeniyle de hasılatı düşük gerçekleşmişti. Tüm bunların biraraya gelmesiyle Warner Bros. son filmin tanıtım etkinliklerini çok dar bir çerçevede gerçekleştirdi. Yani, devam filmlerini gelip gelmeyeceği Dumbledore'un Sırları'nın başarısına bağlı olarak karara bağlanacak.

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları (2022) Burnuk ve Kabukluk

Filmle ilgili son olarak parlak nesneleri seven ve ne bulsa kesesine atan Burnuk ve Newt Scamender'in kalbinin üstündeki ceket cebinde yaşayan Kabukluk'unda bu bölümde yer alacağını müjdeleyelim.

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları (2022) Konusu:

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları"nın büyülü macerasında, alışılmadık kahramanlardan oluşan bir ekip, Newt Scamander’ın önderliğinde hem sihir dünyasını hem de sihirli olmayan dünyaları kurtarmak üzere tek bir sihirleme şanslarının olduğu bir göreve gönderilirler. Nihai sihir dehası Profesör Albus Dumbledore tarafından tasarlanan bu gizli operasyonda her birinin oynayacak bir rolü vardır...

Profesör Albus Dumbledore, güçlü karanlık büyücü Gellert Grindelwald’ın, büyücülük dünyasını kontrol etmek için harekete geçtiğini bilmektedir. Tek başına onu durduramayacağından, bir Büyüzoolojist olan Newt Scamander’i, büyücüler, cadılar ve cesur bir fırıncı olan Jacob Kowalsk'tan oluşan bir takımı yönetmekle görevlendirir. Bu tehlikeli görev için eski ve yeni canavarları bir araya getiren takım, Grindelwald’ın sayıları artmakta olan takipçileriyle çarpışacaktır. Ancak Dumbledore bu yüksek riskler karşısında daha ne kadar kenarda kalabilir ki?

Vizyon Tarihi: 15 Nisan 2022

Diğer Adı: Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore / Yönetmen: David Yates / Senaryo: J.K. Rowling, Steve Kloves / Görüntü Yönetmeni: George Richmond / Müzik: James Newton Howard / Dağıtımcı: Warner Bros. Türkiye / Stüdyo: Warner Bros. / ABD / 2022 / Süre: 2 saat 22 dakika / Macera, Aile, Fantastik, IMAX / tt4123432

Oyuncu Kadrosu:
Eddie Redmayne (Newt Scamander)
Jude Law (Albus Dumbledore)
Katherine Waterston (Tina Goldstein)
Mads Mikkelsen (Gellert Grindelwald)
Ezra Miller (Credence Barebone)
Alison Sudol (Queenie Goldstein)
Dan Fogler (Jacob Kowalsk)
Callum Turner (Theseus Scamander)
Oliver Masucci (Anton Vogel)

Fantastik Canavarlar Film Serisi:

2016 - Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar
2018 - Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları
2022 - Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları

5 yorum:

 1. kardeşim takip etmeye devam harikasın

  YanıtlaSil
 2. İkinci film iyiydi bence sevmiştim ben. Bunu da merakla bekliyordum. :)
  Oyuncuların kötü işlere karışması kötü olmuş, artık şaşırmıyorum gerçi ünlülere. Eş cinseller konusu da diğer sevmediğim şey, son yıllarda inadına milletin gözüne sokuluyor. Bu kurguda olmasına gerek de yoktu zaten.

  YanıtlaSil
 3. çok severim tabisi deeee :) varsa nette hemen izleyim :)

  YanıtlaSil
 4. Çok severek izledim ilk iki filmi. Mutlaka izlerim ☺️

  YanıtlaSil
 5. Merakla bekliyorum, Harry Potter evreninden ne çekilse izlerim ben. 😁

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön