26 Şubat 2019 Salı

Musabbar

Musabbar

"Secde sırası insanoğlunda"

Rotin Engin Tutuş ve Erdal Tutuş'un yönetmenliğini üstlendiği Korku Gerilim türündeki Musabbar adlı film, kökleri Hz. Süleyman'ın himayesinde çalışan Musabbar cin kavmine dayanan ve günümüzde patlak veren olayları perdeye taşıyor. Genç yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi olan Musabbar, Mart ayında vizyona giriyor.

Musabbar Poster

Musabbar Konusu

Zamanında Hz. Süleyman'ın himayesinde çalışan Musabbar cin kavmi, Süleyman öldükten sonra kibre bulanır, dünyaya hakim olmak ve insanlığa hükmetmek için insanoğlunu kullanırlar. Onlara büyüler yaptırıp yoldan çıkarırlar.
Zengin bir Ağa, soyunun tükenmesine karşı Musabbar cinlerinin, kendi karısıyla münasebetine izin verir ve dünyaya melez bir çocuk gelir. Bu melez, Süleyman’ın soyundan gelen kadınla birleşirse kötülük kapıları sonuna kadar açılacak ve dünya insanlığın kontrolünden çıkacaktır. 21. yüzyılda patlak veren olaylar, 8 arkadaştan oluşan bir akademisyen grubuna denk gelir. 8 arkadaş meydana gelen olaylardan başlarını kurtarmak için mücadeleye girişir.

Vizyon Tarihi: 1 Mart 2019

Yönetmen: Rotin Engin Tutuş, Erdal Tutuş / Senaryo: Rotin Engin Tutuş / Görüntü Yönetmeni: Metin Kuru / Müzik: Samet Önder Kök / Dağıtımcı: MC Film / Yapım: Büyük Galileo / Türkiye / 2018 / Süre: 1 saat 38 dakika / Korku, Gerilim

Oyuncu Kadrosu
Mahmut Kemal Sarıaltun (Cemal)
Cemre Cansaatçı (Şahsenem)
Reza Mollazade
Emine Söyler (Esra)
Barış Bayram Kesen (Sinan)
Mehmet Çağlar Atakçı (Cevat)
Mustafa Diyar Demirsoy (Zübeyir Hoca)
Sedef Seda Ekiztaş
M. John Rashiddin

5 yorum:

 1. Adranalin tutkunları için ideal film
  Tavsiye için teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. Musabbar filminin konusu çok ilginç izlenir

  YanıtlaSil
 3. Tavsiye için teşekkürler... Türü sevenler için güzel...

  YanıtlaSil
 4. Musabbar filminin afişine bile bakamadım.. İzlemek mi.. Sanmıyorum... Ben bu işi korku filmi severlere bırakayım iyisi mi..

  YanıtlaSil
 5. Musabbar filminin afisi bile korkunc. Sanirim bana göre bir film degil 😊

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön