30 Eylül 2016 Cuma

Ot (2015)

Ot (2015)

Burak Donay'ın yönettiği yerli yapım Ot (2015) 23 Eylül 2016 tarihinde gösterime girdi. Erkay Yavuz, filmin senaryosunu yazdı aynı zamanda Erol Koçan'la birlikte yapımcılığını ve oyunculuğunu da üstlendi. Dram türünde olan ve 96 dakika süren "Ot" filminin görüntü yönetmenliğini ise Emre Karadaş yaptı. Filmin çekimleri Tokat'ın Reşadiye ilçesinde ve köylerinde gerçekleştirildi.


Ot (2015) Oyuncuları: 

Erkay Yavuz, Erol Koçan, Melike Kurt, Deniz Ç. Yavuz, Mehmet Aytaç, Murat Turhan, Kemal Denizci, Erdinç Olgaçlı, Bedirhan Can.


Ot (2015) Konusu:

Eşi kas erimesi hastası olan Şeref Anadolu'da bir mezrada yaşamakta ve geçimini şifalı ot toplayarak sağlamaktadır. Hayattaki en büyük amacı çocuklarını okutup onları iyi bir iş sahibi yapmak ve bu fakir hayattan kurtulmalarını sağlamaktır. Çocukları uzaktaki okula rahat gidebilsin diye bir eşek almaya karar verir. Ancak parası olmadığından satıcının tavsiyesi ile bir kredi kartı edinerek borçla eşeği alır. Borcunu ödeyecek parayı toparlayabilmesi için dağların yükseklerinde yetişen çok değerli bir ot toplaması gerekmekte ancak otun bulunduğu yerde asker ve teröristler bulunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön