28 Mayıs 2016 Cumartesi

Arama Moturu

Arama Moturu

"Mutlaka, muhtemelen, herhalde arayan bulur..."

Atalay Taşdiken'in yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği "Arama Motoru" isimli filmi 3 Haziran 2016 günü gösterime girecek. Görüntü yönetmenliğini Candan Murat Özcan'ın üstlendiği filmin müzikleri ise Vedat Yıldırım, Cansun Küçüktürk ve Ari Hergel tarafından yapıldı. 2014 yılının sonunda bitirilen filmin çekimleri Konya'da gerçekleştirildi.

Komedi türündeki filmde yönetmen, profesyonel oyuncular yerine gerçek kişilerle çalıştı. Filmde; Mehmet Çiğdem, Mahmut Uyanık, Rahim Yalçın, Musa Çınar, Fahri Sezgin, Sırrı Çiğdem, Tayfun Vatandaş, Mithat Bakır, Tuğçe Maden, Evmorfia Anastasiou ve Mahmut Uysal oyuncu kadrosunda yer alan oyuncular oldular.

Arama Moturu Filminin Konusu:

Kiminin hayat arkadaşı, kiminin hazine veya başka şeyler aradığı Anadolu coğrafyası'nda yaşayanlar ile teknolojik bir yapı olan arama motoru arasında kurulan ortaklıktan hareketle ironik bir mukayese denemesine girişilir. İmdb Linki: tt4322714

Musa Dede evlenmeyi kafasına koymuş ama talip olduğu kadınlar hep para pul, hep araba soruyor :)

Youtube kanalında yayınlanan film müziği "Dellendim" türküsünün videosunu izleyerek "Arama Motoru" filmi hakkında daha fazla fikir edinebilirsiniz.

3 yorum:

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön