27 Şubat 2016 Cumartesi

Senarist (2016)

SENARİST (2016)

Yönetmenliğini ve senaristliğini Hulusi Orkun Eser'in yaptığı Gizem türündeki Senarist 2016 filmi 110 dakika sürüyor. Şubat 2016 günü gösterilmeye başlanan filmin yapımcılığını Hulusi Orkun Eser ve Ali Eser birlikte üstlendiler.
Filmin önemli rollerinde ise  Mustafa Uzunyılmaz (Aydın), Dilara Büyükbayraktar (Hurel), Asım Tuncay Aynur (Adem), Halis Bayraktaroğlu (Çözücü), Ali Aslan (Psikolog), Bilal Çorum (Fötr Şapkalı Adam), Hasan Bayrak (Çetin Bey), Ebru Sarıtaş (Adem'in Karısı) yer alıyorlar.


Çekimleri Konya'da gerçekleştirilen filmin müzikleri ise Ferdi Karameşe'ye ait. Haluk Levent'in seslendirdiği şarkı/şarkıları da dinleyebiliyorsunuz. Ayrıca 'Senarist 2016' filmi, tamamının Gizem türünde olması iddiası ile sinema salonlarında kendine yer buluyor.

Senarist (2016) Filminin Konusu:

Adem, başarılı bir siyasi yazardır. Yazdığı Senarist adlı kitap sonrasında gizemli kişiler tarafından takip edildiğini fark eder. Kitabını ise yayımlayamaz. Kitabın getirdiği maddi sıkıntılarla uğraşırken eline bir not ulaşır. Senaristi bulması istenen bu nottan sonra kendisini bir maceranın içinde bulur ve bu maceralı arayış sırasında öğreneceği gerçeklerin bildiklerinden çok uzak olduğunu fark eder. Kendisi üzerinde oynanan oyunların gizemini çözmeye çalışacaktır.
İmdb Puanı:  -  İmdb Nosu: tt3504836
Filmin sitesinden Alıntı:
"Şeytanın Tüm İnsanlığı Azdırmak İçin Yaptığı Tek Şeyin Kulaklarına Kötülüğü Fısıldamak Olduğunu Mu Sanıyorsunuz?"Adem başarılı bir siyasi yazardır. Kendisini izleyen adamları farketmesiyle birlikte başlayan macera, Adem'in gerçekleri farketmesiyle devam eder... Onlar aslında hep vardı, Biz yanlızca varlıklarına alışmıştık... Tıpkı diğer tüm insanlar gibi...http://www.senaristfilm.com/ 

14 yorum:

 1. İlginç bir konusu var ama sevip sevemeyeceğimi kestiremedim bir türlü :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senarist filmi, Hulusi Orkun Eser'in ilk filmi. 2 yıla yakın üzerinde çalışmışlar... Siyasi, politik bir Gizem filmi pek yapan yok. Umudum iyi bir 'ilk film' olması yönünde... Sevgiler. :)

   Sil
 2. Güzel bir filme benziyor teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. Artık bizde de değişik türde filmler çıkıyor demek, ne güzel :)

  YanıtlaSil
 4. Merhaba...
  Oldukça ilgi çekici bir konusu var.
  Dağınık Anne'nin bloğundan geliyorum, haftanın bloğusunuz. Ben de yeni takipçinizim. İlgilenirseniz, bloğuma da beklerim.
  Görüşmek üzere...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin yorumunuzu görünce haberim oldu etkinlikten. Teşekkkür ediyorum Blana K :)

   Sil
 5. Dağınık annenin blog etkinliğinden geldim. Ve bloğundaki filmler çok dikkatimi çekti. Çünkü bende özellikle hafta sonları bazen çocuklar ile bazen çocuklarsız film izlemeyi çok severim. :)
  Hemen takibe alıyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum tokideki ses :) Blogumda sadece vizyona girmek üzere olan ya da yeni giren filmleri yazıyorum. Sinemalarda oynayan filmlerle eş zamanlı yazmaya çalışıyorum.

   Sil
 6. Konusu hoşuma gitti. Gizem türünü de severim. Bakalım nasıl bir filmmiş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Konu ilginç hakikaten Naz, anlatımı ve akışı ve diyalogları da güzeldir umalım.

   Sil
 7. Merhaba, film tanıtımları çok ilgimi çekiyor, sayfanızı tıklayınca senarist diye başlıkla karşılaşmak ise hoş bir sürpriz oldu bana. Çünkü amatör olarak senaryo yazıyorum ben de...:) sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, :) Yönetmen Hulusi Orkun Eser'le yapılmış röportajları okudum. Filmi ben çekmişim gibi heyecanlandım o yazıları okurken. Siyasi anlamda dokundurmaları olan, bir bulmaca bütünü gibi bir film canlandı benim gözümde. Kaçırmak istemediğim bir film... Filmdeki yazar kitabının basılmasıyla ilgili engellemelerle karşılaşmış, senaryo yazdığınızı söyleyince kafamda canlanan ilk düşünce "umarım ileride bir gün sizin de başınıza gelmez bu durum" şeklinde oldu. Sevgiler diliyorum :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön