3 Mart 2016 Perşembe

Aşk ve Gurur ve Zombiler (2016)

AŞK VE GURUR VE ZOMBİLER - PRİDE AND PREJUDİCE AND ZOMBİES (2016)

26 Şubat 2016 günü gösterilmeye başlanan, yönetmenliğini ve senaristliğini Burr Steers'in üstlendiği ABD yapımı film, Jane Austen ve Seth Grahame-Smith kitaplarından esinlenilerek yazıldı. Aksiyon, Korku, Romantik, Komedi türlerindeki 'Aşk ve Gurur ve Zombiler 2016' adlı yapımın müzikleri ise Fernando Velázquez imzalı.


108 dakika süren filmin oyuncu kadrosunda Sam Riley (Mr. Darcy), Lily James (Elizabeth Bennet), Bella Heathcote (Jane Bennet), Matt Smith (Parson Collins), Ellie Bamber (Lydia Bennet), Douglas Booth (Mr. Bingley), Millie Brady (Mary Bennet), Suki Waterhouse (Kitty Bennet), Sally Phillips (Mrs. Bennet), Charles Dance (Mr. Bennet), Lena Headey (Lady Catherine de Bourgh), Jack Huston (George Wickham) yer alıyor.

Dönüşüm Sonsuzluğu:

1-Jane Austen 'Aşk ve Gurur' kitabını yazdı.
2-Seth Grahame-Smith, Jane Austen'in kitabını sipariş üzerine 'Aşk ve Gurur ve Zombiler' isimli popüler kitaba dönüştürdü.
3-Burr Steers yönetmen ve senaryo yazarı kimliği ile Jane Austen ve Seth Grahame-Smith'in kitabını 'Aşk ve Gurur ve Zombiler - Pride and Prejudice and Zombies (2016)' filmine dönüştürdü.

Aşk ve Gurur ve Zombiler - Pride and Prejudice and Zombies (2016) Filminin Konusu:

1800'lü yıllar, İngiltere: Gizemli bir hastalık yüzünden insanlar zombiye dönüşmüş, hastalanmayanlar ise karate ve kılıç kullanmayı öğrenmiştir. 5 kız kardeşten biri olan Elizabeth, dövüş konusunda bir ustadır ve zombilerle olan savaşta, zombi avcısı Bay Darcy ile işbirliği yapması ve bir takım kurması gerekmektedir. Acaba gururlarını ve sınıf farklarını bir kenara koyup birlikte çalışıp ülkeyi kurtarabilecekler midir?
İmdb Puanı: 6.4  İmdb Linki: tt1374989

18 yorum:

 1. Aşk ve Gurur en sevdiğim roman ve filmlerdendi, zombilisinin yapıldığını bilmiyordum. :)))Jane Austen yaşasaydı ne derdi acaba? Öyle güzel yazmış ki, daha çok ekmeğini yerler o konunun...:)))teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seth Grahame-Smith'le yapılan bir ropörtajı okumuştum. Zaten yazarının hayatta olmaması ikinci kitabın yazılmasına zemin hazırlamış. Üstelik film şirketleri başka klasik kitaplara da göz dikmiş. Klasikleri popüler hale getirip hafifleştirip ikinci üçüncü sunumlarını yapacaklarmış. Benim anladığım bir furyanın başlamak üzere olduğu...
   Ben teşekkür ederim.

   Sil
 2. Tıp ki vampirli filmler gibi zombili filmleri izlemeyi de seviyorum. Ancak çocuklarla izlemek pek mümkün olmadığı için bu sıralara izleyemiyorum. Ama bu filmi izlemek istedim doğrusu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vampir filmlerini ben de seviyorum izliyorum zaman zaman, keyifli zaman geçirmek için iyi oluyorlar. Sevgiler:)

   Sil
 3. İşin gerçek tarafı filmin ismini ilk gördüğümde bana çok birşey ifade etmedi.
  Hatta absurb bir komedi galiba diye düşündüm. Bazen önyargılı olabiliyorum galiba...
  Beğendinmi peki, onu merak ettim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Film sinemalara geleli 1 hafta oldu ama gidip izleyemedim. Her vizyon kuşağından bir film izlesem şanslı sayıyorum kendimi. Mesela bu hafta Hesaplaşma ve Zebani filmlerini izledim.
   Önyargılıyım diye eleştirmeyin kendinizi, herkesin sevdiği ilgi duyduğu bir tür var. :) Teşekkür ediyorum:)

   Sil
 4. Kitabını biliyordum ama filmini sende gördüm de haberim oldu şu an. Önce kitabı okuyup sonra da filmi izlemek isterim açıkçası.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabı film sayesinde öğrendim Dilek, satış rakamları çok iyiymiş.
   Aşk ve Gurur ve Zombiler filmini bende merak ediyorum zira kız kardeşlerin beşinin birden dantelli çorap giyip kılıç kuşandıklarını okudum :)

   Sil
 5. İlginç filmmiş teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 6. Böyle fantastik filmleri kafa dağıtmak için seviyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayat kolay değil, arada bir vakit ayırıp izlemek ve kafa dağıtmak lazım dediğiniz gibi :)

   Sil
 7. Aşk ve gurur çok güzeldi,bu şekliyle ilginç olmuştur:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Jane Austen'in kadınlarını seviyorum. Ana kahramanların başları dik! Ama Seth Grahame-Smith'in kız kardeşlere hangi özellikleri ilave ettiği çok merak ettiğim bir şey Hatice hanım. İzleyip göreceğiz artık:)

   Sil
 8. Aşk ve Gurur ve Zombiler..
  ismi bile oldukça etkileyici.. Aksiyon, Korku, Romantik, Komedi.. ilgi çekecek bütün alanları da kapsıyor..
  Ben Elizabeth ile Bay Darcy'in iş birliği yapacağına kanaat getirdim bile..:)
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
 9. absürlük kontenjanından çok merak ettiğim bir film bu seyredeceğim mutlaka..

  YanıtlaSil
 10. I really want to see this film, original screenplay and terrifying adaptation of the classic Jane Austen.
  Thanks for the info. Happy weekend!

  YanıtlaSil
 11. Aşk ve Gurur hayranı olarak bu filmi izlesem mi hala karar vermiş değilim :D Merak ediyorum ama kitabın suyunu mu çıkardılar diye de düşünmüyor değilim :D Kararsızlık beni ele geçirdi :D

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön