10 Nisan 2023 Pazartesi

Ölüler İçin Yaşam Kılavuzu (2023)

A Guide to Living For The Dead

Barış Fert'in yazıp yönettiği Ölüler İçin Yaşam Kılavuzu (2023) yönetmenin ilk filmi ve suç makinesine dönüşmüş olan, İstanbul'da bir yazılımın peşindeki Deniz'i takip ediyor. Ulusal Yarışma filmleri arasında diğerlerinden farklı bir janr filmi olan Ölüler İçin Yaşam Kılavuzu vurdulu kırdılı kanlı bir yapıya sahip. Başrollerde ise Deniz Işın, Haki Biçici, Caner Cindoruk adlı oyuncular yer alıyor. Aksiyon, Gerilim türlerindeki yapım 42. İstanbul Film Festivali'nde hem "Ulusal Yarışma" hem de "Seyfi Teoman En İyi İlk Film" kategorisinde yarışıyor.

Ölüler İçin Yaşam Kılavuzu (A Guide to Living For The Dead), Dünya prömiyerini 42. İstanbul Film Festivali bünyesinde 14 Nisan 2023 Cuma günü saat 16:00'da Atlas 1948 Sineması'nda film ekibinin katılımıyla gerçekleştiriyor.

Ölüler İçin Yaşam Kılavuzu (2023)

Ölüler İçin Yaşam Kılavuzu Konusu:

Empati kurma yeteneğini ve hislerini uzun yıllar önce kaybetmiş ve adeta bir suç makinesine dönüşmüş Deniz, İstanbul’da olduğu tahmin edilen esrarengiz bir yazılımın peşine düşer ve kendisini 24 saat sürecek kaotik bir serüvenin içinde bulur.

Ölüler İçin Yaşam Kılavuzu (2023) Haki Biçici ve Caner Cindoruk

Vizyon Tarihi: Belli Değil

Yönetmen - Senaryo: Barış Fert / Görüntü Yönetmeni: Emre Pekçakı / Müzik: - / Dağıtımcı: - / Yapım: Vayka Film, SoberWorks / Türkiye / 2023 / Süre: 84 dakika / tt19783672 / Aksiyon, Gerilim

Oyuncu Kadrosu:

Deniz Işın, Haki Biçici, Ece Bozkaya, Muttalip Müjdeci, Caner Cindoruk, Bulut Genç, Gökçen Gökçebağ

4 yorum:

 1. Konusu farklıymış, gerilim sanırım. Yazılımın neyle ilgili olduğunu merak ettim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Film yapısıyla diğer Ulusal Yarışma filmlerinden biraz farklı. Geçen yılda festivalde böyle ayrık bir film yer almıştı. Gerilim Aksiyon türlerinde bir yapım sinemalara da gelir diye tahmin ediyorum :)
   Teşekkür ediyorum :)

   Sil
 2. hımmm inşallah gerçekten heyecanlı gerilimlidir, avrupa amerika gerilim filmlerinden sonra bizimkiler çok yavaş kalıyor da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmin çıkış noktası o kadar absürt ki :) Ülkemiz insanı yazılım ihraç etmeye kalkmış yetkililerde ortada ürün olmayınca olayı hayali ihracat olarak değerlendirmiş. Sonrasında ise üreticiler malı! makaraya kaydedip metre cinsinden İngiltere'ye ihracatını gerçekleştirmiş. Sene 1992 :) Filmin konusu böyle değil, daha başka sularda yüzüyor...
   Yönetmenin ilk filmi deep tanışacağız göreceğiz. :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön