3 Ekim 2022 Pazartesi

Ayna Ayna (2022)

Mirror Mirror

Belmin Söylemez'in yönettiği, senaryosunu Haşmet Topaloğlu'yla birlikte yazdığı Ayna Ayna (2022), oyunculuk kursunda yolları kesişen üç kadını takip ediyor. Başrollerini Manolya Maya, Laçin Ceylan, Şenay Aydın ve Cengiz Orhonlu'nun paylaştıkları Dram türündeki yapım 114 dakika sürüyor. İlk defa gösterilecek olan film, halen devam eden 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Ulusal Yarışma bölümünde yarışan 10 filmden biri olma özelliğini taşıyor.

Filmin festival yolculuğu devam ediyor. Ayna Ayna, 7 - 17 Nisan 2023 tarihleri arasında düzenlenen 42. İstanbul Film Festivali'nde Ulusal Yarışma bölümünde yarışacak 11 film arasında bulunuyor. 

2012 yılı yapımı ilk uzun metraj filmi olan "Şimdiki Zaman" ile yurt içi ve yurt dışında festivallere katılan Belmin Söylemez Altın Koza Film Festivali'nde Yılmaz Güney Ödülü'nü ve San Francisco Uluslararası Film Festivali'nde Yeni Yönetmen Ödülü'nü (New Directors Prize) kazanmıştı. Şimdiki Zaman, para kazanmak için falcılık yapan Amerika'ya gitme hayaline sahip genç bir kadının dostluk ve kader birliği ettiği insanlar arasındaki ilişkilerine eğiliyor.

Ayna Ayna (2022) Poster

Ayna Ayna (2022) Konusu:

Günümüz İstanbul'u. Toplum giderek muhafazakarlaşırken birçok kadın bağımsızlığını koruyarak ayakta kalma mücadelesi vermektedir. Oyuncu olma hayali kuran Aylin, yurtta kalan zoraki bir işletme öğrencisidir. Baskıcı babasından kurtulup kendi hayatını kurabilmek için bir Osmanlı dizisinde cariye rolünü kapmak ister. Oyunculuk öğrenmek için kursa yazılır. Frida, bir türlü bitiremediği "Frida'ya Mektuplar" oyununu kamuya açık alanlarda prova eder. Ancak her seferinde geçmişte yaşadığı şiddetten kaynaklanan panik ataklara yenik düşer. Tanınmış oyuncu Lale, tiyatrosunda oyunlar sergiler ve oyunculuk kursu verir. Ekonomik zorluklara ve değişen kültürel ortama rağmen tiyatrosunu ayakta tutmak için çaba içindedir. Üç kadının yolu Lale’nin kursunda kesişir. Üzerlerindeki baskı arttıkça üçü de aynı kararla yüz yüze gelecektir: vazgeçmek veya hayalleri uğruna mücadele etmek.

Ayna Ayna (2022) Filmi

59. Antalya Altın Portakal Film Festivali "Ayna Ayna" Gösterim Tarihleri: 3 Ekim 2022 Pazartesi 17:00 seansı - AKM Aspendos Salonu ve 4 Ekim 2022 Salı 19:30 seansı - Yıldızların Altında 1 salonunda gösteriliyor.

Ayna Ayna (Mirror Mirror), İstanbul prömiyerini 42. İstanbul Film Festivali bünyesinde 14 Nisan 2023 Cuma günü saat 21:30'da Atlas 1948 Sineması'nda film ekibinin katılımıyla gerçekleştiriyor.

Ayna Ayna 2022 Kısa Fragman

Vizyon Tarihi: -

Diğer Adı: Mirror Mirror / Yönetmen: Belmin Söylemez / Senaryo: Belmin Söylemez ve Haşmet Topaloğlu / Görüntü Yönetmeni: Vedat Özdemir / Müzik: / Dağıtımcı: / Yapımcı Haşmet Topaloğlu / Yapım: / Türkiye / 2022 / Süre: 114 dakika / Dram /

Oyuncu Kadrosu:
Manolya Maya
Laçin Ceylan
Şenay Aydın
Cengiz Orhonlu

 

Güncelleme 10 Nisan 2023

2 yorum:

  1. konu iyi film de iyidir işallah bazen bu tür filmler insanı bayıyor :)

    YanıtlaSil
  2. Hımm bilemedim ya bana göre değil sa li.

    YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön