27 Eylül 2022 Salı

YANLIŞ ANLAMA 2 (2022)

Aykut Taşkın'ın yönettiği konusu Türkiye ve Azerbaycan'da geçen Komedi türündeki Yanlış Anlama 2 (2022) filmi, Azeri Türkçesi ve Türkiye Türkçesi arasındaki yanlış anlaşılmalara değiniyor. Serinin ilk filminde de miras konusu üzerinden yine kelimelerin anlam farklarının ön planda olduğu bir komedi filmi çekilmişti. Bu kez Cemal Hünal'ın başkahraman olduğu yapımda yemek yapma yeteneğini kaybeden bir şefin, İstanbul’un en çok like alan restoranından, Bakü’nün ara sokaklarındaki eski bir restorana uzanan hikayesi anlatılıyor.

Yanlış Anlama 2 (2022) Poster

Fragmanda adı geçen Soner Divrikoğlu'na dair kısa da bir bilgi aktarayım; filmin yapımcısı Levent Cengizhan masterchef Somer Sivrioğlu'na benzerliğiyle dikkat çekiyormuş. Filmde Soner Divrikoğlu ismi ünlü şefe bir gönderme olarak kullanılmış...

2017 yapımı olan Yanlış Anlama filminde ikinci filmde de oynayan İslam Mehreliyev ve Gulshan Huseynli ile birlikte Hakan Bilgin, Şevket Çoruh, İlker Ayrık rol almış, İstanbullu bir ailenin miras için Azerbaycan'a gitmesinin ardından yaşananlar anlatılmıştı.

Yerli Komedi filmi Yanlış Anlama 2, CJ ENM dağıtımıyla 30 Eylül 2022 günü vizyona giriyor.

Yanlış Anlama 2 (2022) Cemal Hünal ve Gulshan Huseynli

Yanlış Anlama 2 (2022) Konusu:

Ününe fazlasıyla düşkün Şef Ceyhun, onu çocuk yaşta yanına alıp bildiklerini öğreten Ahmet Usta ve yanlarından hiç ayrılmayan Fazıl, her şeye yeniden başlamak için Bakü’ye giderler. Azerbaycan’ın en eski restoranında annesinin mirasını devam ettiren Aydan Şef, Ahmet Usta’nın yardımıyla annesinin tarifini bulmaya çalışırken, Ceyhun Şef, Azerbaycan’ın geleneksel lezzetlerini keşfederek yepyeni bir aşçılık yolculuğuna çıkar.

Vizyon Tarihi: 30 Eylül 2022

Yönetmen: Aykut Taşkın / Senaryo: Yazı İşleri / Görüntü Yönetmeni: Cengizhan Durmaz / Müzik: Nihat Çolak / Dağıtımcı: CJ ENM / Yapım: JB Films / Türkiye / 2022 / Süre: 97 dakika / Komedi / 10+

Oyuncu Kadrosu:
Cemal Hünal (Şef Ceyhun)
Yılmaz Gruda
M. Fatih Özkan
Islam Mehreliyev
Elcan Rasulov
Gulshan Huseynli
Uzun Makarna / Özgür Balakar
Levent Cengizhan (Soner Divrikoğlu)
Ramin Nezir

2 yorum:

  1. Konusu hoş, kadrosu da güzel gibi aslında, tam şöyle düşünmeden izlemelik bişeye benziyor bakcam. :D

    YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön