1 Şubat 2022 Salı

DEHŞET SEANSI (2019) Gerilim

Respira: Transgenesis (2019)

Yönetmen Gabriel Grieco'nun yönettiği Arjantin yapımı Dehşet Seansı (2019) Gerilim filmi TME Films dağıtımıyla sinemalara gelecek. Arjantinli yönetmenin senaryosunu yazdığı Respira: Transgenesis (2019) filmi, yönetmenin açıklamasına göre birçok gerçek hikâyenin bir araya getirilmesiyle oluşmuş. Sınıf savaşının olduğu bir yerde iş bulan ve ilaçlama yapan tek çocuklu bir aile reisi, 'Ekolojik Gerilim' şeklinde tanımlanan filmin ana kahramanı olarak karşımıza çıkıyor. İş bulduğu için sevinen aile reisi orada farkına vardığı korkunç gerçeklerden sonra gerilim ve terörle tanışıyor.

Respira: Transgenesis
Dehşet Seansı (2019) Gerilim Poster

Dehşet Seansı - Respira: Transgenesis (2019) Konusu:

Leonardo, işsiz bir uçak pilotudur. Karısı Leticia ona tarlada fümigatör olarak iş bulur. Kasabadan uzakta kırsalda bir eve taşınırlar. Bir oğulları olan aile arazi sahibinin işini yöneten ustabaşı Emilio ile tanışır. Leonardo yeniden uçak kullandığı mısır ve soya fasulyesi tarlaları ilaçlama işinde mutludur ancak sevdiklerini tehlikeye atabilecek karanlık bir sırrı keşfetmesiyle sınıfsal farklılıkların ön planda olduğu yeni ortamda taraf tutmak zorunda kalacaktır.

Vizyon Tarihi: vizyona girmeyecek

Diğer Adı: Respira: Transgenesis / Yönetmen - Senaryo: Gabriel Grieco / Görüntü Yönetmeni: Diego Poleri / Dağıtımcı: TME Films / Şirket: Atlantik Medya / Arjantin / 2019 / Süre: 1 saat 17 dakika / Gerilim / tt6569692

Dehşet Seansı (2019) Orjinal Fragman

Konuyla ilgili olduğunu düşündüğün bir terimin açıklamasını buraya bırakıyorum:

Fumigasyon, bir tür zararlılardan korunma metodudur. Zararlı olduğu düşünülen haşere, böcek ve bakteriler, kapalı bir ortamda gaz halde kimyasal maddeler verilerek boğulur. Fumigasyon tehlikeli bir operasyondur ve genellikle fumigasyonu gerçekleştirecek işletmelerden resmi sertifika gibi yasal gereksinimler istenir.

Oyuncu Kadrosu:
Lautaro Delgado (Leonardo rolünde)
Sofía Gala Castiglione (Leticia)
Joaquín Rapalini (Manuel)
Daniel Valenzuela (Emilio)
Nicolás Pauls (Gerardo)
Leticia Brédice (Veronica)

Güncelleme:
22.03.2022 Filmin yeni vizyon tarihi 12 Ağustos 2022 olarak belirlendi.
02.06.2022 Film, vizyona girmeyecek.

4 yorum:

 1. ooo nette varsa bunu hemen izleyim :)

  YanıtlaSil
 2. Karanlık sır,fumigasyon olmalı herhalde,bu korkunç gerçeği öğrenince olaylar başlıyor olmalı..🙂 Bu arada Arjantin yapımı olduğunu sölemesen,İtalyan yapımı olduunu düşüncektim,konuşmaları İtalyancaya benziyo..😊

  YanıtlaSil
 3. ilginç bir filmmiş, ben de arayacağım bi

  YanıtlaSil
 4. Niye bilmem ama afişi hoşume gitti, dikkatimi çekti. :)

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön