2 Ocak 2022 Pazar

Kahraman - A Hero (2021)

GHAHREMAN

Cannes Film Festivali Jüri Büyük Ödülü'nü 6 Numaralı Kompartıman filmiyle paylaşan Asghar Farhadi'nin yönettiği Dram, Gerilim türündeki Kahraman - A Hero (2021) 7 Ocak 2022 günü vizyona giriyor. Fransa, İran ortak yapımı olan filmin başrolünü Amir Jadidi oynuyor. Kahraman filmi, Golden Globe Ödüllerinde En İyi Yabancı Film, 94. Oscar Ödülleri için Uluslararası Film dalında ilk etapta seçilen 15 adayın bulunduğu listede yer alıyor.

A Hero, yeni bir iş kurmak için kredi alan ancak ortağı parasına el koyunca borcunu ödeyemeyen Rahim'in başından geçen ve gittikçe sıkıntılı, içinden çıkılmaz bir hale gelen hikâyesini anlatıyor.

A Hero
Kahraman - A Hero 2021 Poster

Kahraman - A Hero (2021) Konusu:

Rahim, ödeyemediği bir borç yüzünden hapis cezası almıştır. Borcu tahsil etmeyi planladığı iki günlük izin sırasında alacaklısını şikâyetini geri çekmesini sağlamaya çalışır. Bu sırada kız arkadaşı Farkhondeh içi altın dolu bir torba bulur. Arkadaşı borçları ödemek için altınları kullanmalarını tavsiye etse de Rahim'in vicdanı bu fikirden son anda vazgeçmesine neden olur ve torbanın sahibini arayıp bularak altınları iade eder. Bu davranışı ile Şiraz'da kahraman ilan edilir. Ancak borcu ve etrafındakilerin davranışları yüzünden her attığı adım birbirine dolanır ve işler iyice içinden çıkılmaz bir hâl alır.

a hero
Kahraman - A Hero 2021 Sahar Goldust ve Amir Jadidi
Vizyon Tarihi: 7 Ocak 2022

Diğer Adları: Ghahreman, A Hero / Yönetmen - Senaryo: Asghar Farhadi / Görüntü Yönetmeni: Ali Ghazi, Arash Ramezani / Dağıtımcı: / Şirket: / İran, Fransa / 2021 / Süre: 2 saat 7 dakika / Dram, Gerilim / tt11777738

Oyuncu Kadrosu:
Amir Jadidi (Rahim rolünde)
Mohsen Tanabandeh (Bahram)
Fereshteh Sadre Orafaiy (Mme Radmehr)
Sarina Farhadi (Nazanin)
Sahar Goldust (Farkhondeh)
Ehsan Goodarzi (NadeAli)
Alireza Jahandideh (Hossein)
Maryam Shahdaei (Malileh)

5 yorum:

 1. Bu tarz filmleri seviyorum. Umarım izleme şansım olur.

  YanıtlaSil
 2. Güzel bir filme benziyor,izlemek isterim. Çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. İlgimi çekti. Oyuncular ve mekanlar iyi görünüyor.

  YanıtlaSil
 4. farghadi hayranıyım yaaaa bütün filmlerine hayranım, oleeeey :)

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön