3 Ocak 2022 Pazartesi

Licorice Pizza (2021) Soggy Bottom

LICORICE PIZZA

Ödül sezonunun iyice yaklaşmasıyla adından söz ettiren yapımların sinemaya gelmeye başladığı bu günlerde 9 Ocak 2022 günü sonuçları açıklanacak olan Golden Globe ve Critics Choice Film Ödülleri'ne aday olan Licorice Pizza adlı yapım sinemalara geliyor. Yönetmen Paul Thomas Anderson'un konusu San Fernando vadisinde 70'lerde geçen ve geçmişinden izler taşıyan ancak biyografi olmayan filmi Licorice Pizza (2021) Soggy Bottom, 7 Ocak 2022 günü gösterime giriyor. Başrollerini yönetmene yakınlığıyla bilinen Alana Haim, Cooper Hoffman ile Sean Penn, Tom Waits ve Bradley Cooper'ın paylaştığı film Komedi, Romantik Dram türlerinde çekildi.

Licorice Pizza (2021) Soggy Bottom Poster

Çalışma adı Soggy Bottom olan ve daha sonra Licorice Pizza adını alan filmin adındaki Licorice (likıreş) meyan kökü anlamına geliyor. Gençlik filminde, oyuncu olmak isteyen lise öğrencisi Gary ve fotoğrafçı asistanı olan Alana'nın romantik hikâyesi anlatılıyor.

Licorice Pizza (2021) Konusu:

San Fernando Vadisi'nde 1973 yılında, 15 yaşındaki Gary Valentine lise resim gün için hazırlanmaktadır. Fotoğrafçının asistanlığın yapan 25 yaşındaki Alana Kane fazlasıyla dikkatini çeker. Nihayetinde akşam yemeği için onunla buluşur ve arkadaşlıkları başlar. Alana, yaşıtı olmayan Gary ve onun arkadaşlarıyla takılmasının doğru olup olmadığı konusunda ikilemde kalır. Gary, Lucy Doolittle adlı varyete seçmelerine katılır. Annesinin işi çıkınca New York'a uçakta Gary'e Alana eşlik eder. Alana, uçakta Gary'nin Doolittle'daki rol arkadaşlarından biri olan Lance ile tanışır ve ikisi çıkmaya başlar.

Licorice Pizza
Licorice Pizza (2021) Soggy Bottom Cooper Hoffman ve Alana Haim
Vizyon Tarihi: 7 Ocak 2022

Eski Adı: Soggy Bottom / Yönetmen - Senaryo: Paul Thomas Anderson / Görüntü Yönetmeni: Michael Bauman, Paul Thomas Anderson / Müzik: Jonny Greenwood / Dağıtımcı: UIP Türkiye / Universal Stüdyoları / ABD / 2021 / Süre: 2 saat 13 dakika / Komedi, Dram, Romantik / tt11271038 / 13+

Oyuncu Kadrosu:
Cooper Hoffman (Gary rolünde)
Alana Haim (Alana Kane)
Bradley Cooper (Jon Peters, film yapımcısı)
Benny Safdie (Joel Wachs, politikacı adayı)
Sean Penn (Jack Holden, Aktör William Holden'i canlandırıyor)
Emma Dumont (Brenda)
Skyler Gisondo (Lance)
Maya Rudolph (Gale)
John C. Reilly (Herman Munster, Aktör Fred Gwynne)
Mary Elizabeth Ellis (Anne Anita)
Tom Waits (Film yönetmeni Rex Blau)
Christine Ebersole (Lucy Doolittle)

2 yorum:

  1. Romantik komediler güzel oluyor genelde, ama arabaya takıldım, harika görünüyor

    YanıtlaSil
  2. ooooo anderson çok çok iyi ve ilginç bir yönetmen, filmleri tuhaf ama iyi, izlenir heyooo :)

    YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön