29 Ekim 2021 Cuma

Haftanın Filmleri 29 Ekim 2021

Ekim ayının beşinci ve son Cuma gününde sinemalara beşi yerli olmak üzere on yeni film geliyor. Haftanın filmleri 29 Ekim 2021 haftasında vizyona girecek filmler arasında dikkat çeken, çocukları zaman yolculuğuna çıkararak 1920 yılının işgal altındaki İstanbul'una götüren, "İstanbul Muhafızları: Yüzyılın Muhafızları" Animasyonu bulunuyor. Film, Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 98. yılını kutladığımız günde konusu itibariyle diğer filmlerden ayrı bir yere oturuyor. Haftanın diğer filmleri ise çoğunlukla Korku türünü sevenlere hitap ediyor.

Haftanın Filmleri 29 Ekim 2021

Cumhuriyetin ilan edilişinin 98. yıldönümünde Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Yerli Film

İstanbul Muhafızları: Yüzyılın Muhafızları (2020)

Çağrı Cem Bayraklı'nin yönettiği Animasyon filmi İstanbul Muhafızları: Yüzyılın Muhafızları (2020) yakın tarihimizi konu alan bir macera ile sinemalara geliyor. 60 dakika süren Animasyonun senaryosunda Hüseyin Sorgun ve Gökhan Karagülle'nin imzası bulunuyor. Muhammed Ammar Gündüz, Selin Kıdıl, Sevinç Sırma, Sebahat Demirhas, Bartu Kerem Yüksel ve Ufuk Yüksel filmin seslendirmesinde görev alıyorlar. Film, bu hafta rekor bir kopyayla sinema salonlarına geliyor. Kopya sayısı ise 312.

Medyavizyon ve Neher Prodüksiyon'un yapımcısı oldukları filmde kötü niyetli kahramanlarımız Gürgen ile Azmi zamanda yolculuk yaparak 1920 yılına ışınlanırlar. Amaçları 23 Nisan'da toplanacak olan meclisi engellemektir. Başarılı olurlarsa ortada bir İstanbul olmayacak ve İstanbul Muhafızları'na da gerek kalmayacaktır. İstanbul Muhafızları durumu fark ederek Gürgen ve Azmi'nin peşinden zaman yolculuğu yaparlar. İstanbul'u işgal altında bulan muhafızlar, ezeli düşmanlarına engel olmak için mücadele verirler...

Enna: Kara Büyü (2020)

Yönetmenliğini Burak Çelik'in üstlendiği Korku türündeki Enna: Kara Büyü filminin önemli rollerini Vedi İzzi, Sevil Akdağ, Erhan Tursun, Kaan Şahin ve Feresteh A. paylaşıyor. BMS Film'in yapımcılığını üstlendiği film 79 dakika sürüyor. Yerli Korku filmi, büyüleri merkezine alıyor, konusu ise geçmişte esrarengiz olayların yaşandığı bir köyde geçiyor.

Sıradan bir hayatı olan Emel fotoğrafçılıkla uğraşmaktadır. Çalıştığı şirket özel bir sergi için Emel'den fotoğraf çekmesini isteyince en yakın arkadaşı olan Sofia ile birlikte geçmişte kötü olayların yaşandığı bir köye giderler... Sokaklarda yaşayan gizemli iki adam olan Tuğrul ve Kürşat gelen bir telefon üzerine köye gider. Orada yolları Sofia ve Emel'le kesişecek, bu iki arkadaş grubu kendilerini doğaüstü olayların içinde bulacaktır.

Cinni Nazar (2021)

Tayfun Can Demirtaş'ın yazıp yönettiği yerli Korku filmi Cinni Nazar, anne ve babasını korkunç bir şekilde kaybeden Sinan'ın olayı araştırırken başından geçenleri anlatıyor. Skypic Films'in yapımcısı olduğu filmin önemli rollerini Savaş Özkul, Sara Özyıldız, Seçil Altıntaş, Gülay Özyıldız ve Hakan Fidan paylaşıyor.

Sabah eve gelen Sinan, anne ve babasının cesetleriyle karşılaşır. Polisler babasının cinnet geçirip karısını boğarak öldürdüğü, sonra da intihar ettiğini düşünmektedir. Babasının cinnet geçirmesine ve çok sevdiği annesini öldürmesine bir türlü anlam veremeyen Sinan, 25 yıldır görmediği dayısının cenazeye gelmesiyle iyice şüpheye düşer. Geçmişte yaşananları ve ailesinin ölümünün ardındaki gerçeği öğrenmek için memleketleri olan Nazarkuyu köyüne giderek dayısını bulur.

Zoraki Misafir (2021)

Zoraki Misafir
Haftanın Filmleri 29 Ekim 2021 Zoraki Misafir

Mehmet Başbaran'ın yönettiği yerli Komedi filmi Zoraki Misafir, bir zamanlar yapımları popüler olan medya patronu Harun ve çevresinde yaşanan komik olayları anlatıyor. Harun, saf birini merkezine alan yeni bir program formatı satın alarak eski başarılarına kavuşmayı hedeflerken başına bir talih kuşu konmak üzere olduğunu bilmemektedir. Şirketine ortak olmak isteyen Osman Koral'la anlaşma imzalamaya çalışırken 'salak' oyuncusunun devreye girmesiyle işler içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

Saklı Yüzler: Bosna (2021)

Saklı Yüzler: Bosna
Haftanın Filmleri 29 Ekim 2021 Saklı Yüzler: Bosna

Yönetmenliğini Haktan Özkan ve Gökhan Tunalıgil'in üstlendiği Dram Aksiyon Politik türlerindeki yapımda, Bosna Savaşı sırasında sekiz bin kişinin öldürüldüğü Srebrenica gibi katliamlara katılan savaş suçlularının peşine düşen Haris, Mirsad ve Zahir'in yaşadıkları anlatılıyor.

Yabancı Film

Boynuzlar - Antlers (2021)

Boynuzlar
Haftanın Filmleri 29 Ekim 2021 Boynuzlar

Oregon'un küçük bir kasabasındaki ilkokula tayin olan öğretmen Julia, sınıfında bulunan içine kapanık ve problemli öğrencisi Lucas'la yakından ilgilenmeye başlar. Julia, kasabanın şerifi olan erkek kardeşi ile birlikte küçük öğrencisinin sakladığı sırrı ortaya çıkartmaya çalışır. Fakat bu çocuğun sakladığı sırrı öğrenmenin korkutucu sonuçları olacaktır... Scott Cooper'ın yönettiği Boynuzlar adlı yapım Korku, Dram, Gizem türlerinde.

Aşk Engel Tanımaz - Out of My League (2020)

Aşk Engel Tanımaz
Haftanın Filmleri 29 Ekim 2021 Aşk Engel Tanımaz

Alice Filippi'nin yönettiği İtalya yapımı Romantik-Komedi, Dram türlerindeki filmde, hayata neşeyle bakan deli dolu bir genç kız olan Marta, kendisine 'Seni Seviyorum' diyecek erkeği aramaktadır. Kriterlerini yüksek tutan genç kız hayal ettiği mükemmel niteliklere sahip avını nihayet bulur. Yeni erkek arkadaşının ona '60 yaşında kendisini nerede gördüğünü' sorması eğlencenin bittiği anlamına gelmektedir. Zira Marta'nın sahip olduğu kalıtsal hastalık uzun yaşamasına izin vermeyecektir.

Yeni Düzen - New Order (2020)

Yeni Düzen
Haftanın Filmleri 29 Ekim 2021 Yeni Düzen

Dram türündeki distopik filmde; Mexico City'de üst sınıftan bir çiftin düğünündekiler, işçi sınıfı ayaklanmasının ortasında isyancıların saldırısına uğrar. Olayların peşinden iktidara gelen askeri yönetim sert uygulamalarla ülkeyi yönetmeye başlayacaktır. Michel Franco'nun yönettiği Meksika yapımı ödüllü filmi gelinin gözünden takip ediyoruz.

Benim Ölümüm - Death of Me (2020)

Benim Ölümüm
Haftanın Filmleri 29 Ekim 2021 Benim Ölümüm

Tayland'a tatile giden bir çift buldukları bir videoda içlerinden birinin diğerini öldürdüğünü izler. Videonun sırrını çözmeye çalışan çift yaklaşan tayfun yüzünden adada mahsur kalır. Maggie Q ve Luke Hemsworth'un başrollerini paylaştığı Benim Ölümüm Korku türünde.

Strike - Grev (2019)

strike
Haftanın Filmleri 29 Ekim 2021 Strike

Metin Yeğin'in yönettiği Dram Tarihi türündeki Strike, 1910 yılında Bursa'daki ipek işçisi kadınların kötü çalışma koşullarına karşı çıkarak başlattıkları direnişi anlatıyor. Kanada yapımı olan, çekimleri Türkiye ve İspanya’da gerçekleştirilen filmde başrolleri Itziar Ituno Martinez, Tansel Öngel ve Pelin Batu paylaşıyor.

1 yorum:

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön