14 Eylül 2017 Perşembe

Ver Kaç (2017)

Ver Kaç (2017)

Kadrosunda sevilen isimlerin bulunduğu Romantik, Komedi türündeki Ver Kaç (2017) isimli yapım 15 Eylül 2017 günü gösterime giriyor.
Orçun Benli’nin yönettiği filmde, hayatları futbolla anlam kazanan iki yakın arkadaş Sedat ve Fikret’in, Kadırga Spor Kulübü sevdası yüzünden başlarına gelen ve çevrelerinde gelişen olaylar anlatılıyor.
Ver Kaç (2017) Poster
Topla oynanan bazı spor dallarında yaygın olarak kullanılan Verkaç kelimesi futbolda "Duvar Pası" ismiyle de adlandırılıyor. Top ayağında olan oyuncu başka bir oyuncuya pas verdikten sonra boş olana kaçıyor ve topu seri bir şekilde tekrar geriye alıyor. İsmini bu eylemden alan filmde verkaçın karşımıza ne şekilde çıkacağı merak edilenler arasında bulunuyor.
Vizyon Tarihi: 15 Eylül 2017
Yönetmen: Orçun Benli / Senaryo: Ali Ersin Kelleci ve Onur Karataş / Görüntü Yönetmeni: Tufan Kılınç / Müzik: Mert İbrahim Gider / Dağıtımcı: FFD / Yapım: Ego Grup Medya / Türkiye / 2017 / Süre: 95' / Romantik, Komedi
Ver Kaç (2017) Oyuncu Kadrosu
Kenan Ece (Sedat), Bülent Çolak (Fikret), Aslıhan Güner (Nazlı), Fırat Tanış (Cengiz), Ruhi Sarı (Reşat), Özgün Çoban (Tarık), Yılmaz Gruda (Avni Amca), Perihan Ünlücan (Mehtap), Mehmet Ali Kaptanlar (Metin Başkan), Cenk Ertan (Mecit Başkan), Levent Tülek (Rıza)

Ver Kaç (2017) Konusu


Aynı mahallede büyüyen ve yakın arkadaş olan Sedat ve Fikret'in tek sevdası Kadırga Spor Kulübü’dür. Oldukça yoksul bir kulüp olan Kadırga Spor Kulübü, kurtarıcı olarak Hakan isimli bir futbolcuyu transfer etmek ister. Transfer için kulübün eskilerinden olan Tevfik Amca arabasını bağışlar fakat aracın satışı için zamana ihtiyaç vardır ve transfer tarihi yaklaştığı için satış beklenemeyecektir. Bu durum karşısında Sedat parayı eski sevgilisi Nazlı’nın abisi olan Reşat’tan ister. Reşat'ın hayatını sosyetik eşi Mehtap ve yaşam koçları olan Cengiz yönetmektedir. Sedat senet karşılığı parayı Reşat'tan alır. Ancak bağışlanan araba beklenmedik bir şekilde mahalleden çalınır. Tüm bu sorunların yanında yaklaşan bir maç vardır. Ezeli rakipleri olan Sazlıkspor'u yenmeleri gerekmektedir... tt6973496
Ver Kaç (2017) Bülent Çolak ve Aslıhan Güner


Orçun Benli - Yönetmen

1980 yılında doğan Orçun Benli şimdiye kadar yönettiği filmlerin senaryolarını da kendisi yazmıştır. Komedi türünü ağırlıklı olarak tercih eden yönetmenin 12 Eylül 1980 darbesini anlattığı ilk filmi 'Bu Son Olsun' aynı zamanda dönem filmi olma özelliğini taşımaktadır.
Orçun Benli Filmografisi
2017 Ver Kaç (Komedi, Romantik)
2017 Hep Yek 2 (Komedi)
2016 5 Dakkada Değişir Bütün İşler (Komedi, Suç)
2014 Gulyabani (Komedi, Korku)
2012 Bu Son Olsun (Dram, Komedi)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön