8 Şubat 2017 Çarşamba

İsra ve Sihirli Kitap (2016)

İsra ve Sihirli Kitap (2016)

Isra en het magische boek

Belçika'da yaşayan Türk oyuncu ve yönetmen R. Kan Albay (Erkan Altunbay) tarafından yönetilen Macera, Aile, Fantastik türündeki film İsra ve Sihirli Kitap (2016) 10 Şubat 2017 günü vizyona giriyor. Senaryosunu Valerie Deridder'in yazdığı Belçika yapımı film 85 dakika sürüyor. Orjinal ismi "Isra en het magische boek" olan filmin görüntü yönetmenliğini Erol Altunbay, Benjamin Burghartz ve Nastasja Saerens üstleniyor.

29 Aralık 2016 günü Azerbeycan sinemalarında gösterime giren
filmin  fragmanı

İsra ve Sihirli Kitap (2016) Konusu

Filmin çocuk kahramanı olan 9 yaşındaki İsra, okulunun düzenlediği geziyle arkadaşları ile birlikte kütüphaneye gider. Kütüphaneyi gezerken gizemli bir bölümüne ulaşır. Bay Gugle ve sihirli kitaplarla tanışan İsra büyülü kitapların kendine ait hayatları olduğunu keşfeder. Fakat olayları daha tam anlayamadan kendisini büyülü bir ortamda bulur. Burası, görünmeyen duvarları, lambadan çıkan bir cinin ve konuşan hayvanların bulunduğu şekerden bir şatodur. Ancak şirin görünen bu ortam aslında hiç masum bir yer değildir. 200 yıl önce Alex isminde bir çocuk bu şatoda kaybolmuş/esir alınmıştır. İsra çocuğu kurtarmak için sihirli dünyadaki yolculuğuna devam eder... tt5323380

İsra ve Sihirli Kitap (2016) Joke Devynck (anne) ve Isra Dela (İsra)


İsra ve Sihirli Kitap (2016) Notlar

✎ Film Türkiye'den önce, 2016 yılında Belçika ve Azerbeycan'da vizyona girdi.
✎ Çekimler, Belçika'da Anver kentinde bulunan tarihi kütüphanede ve 16. yüzyıldan kalma bir şatoda gerçekleştirildi.
✎ Belçika'da devlet desteği ile çekilen filmin yönetmeni olan R. Kan Albay, yönettiği filmdeki "Cin" karakterini canlandırdı.

İsra ve Sihirli Kitap (2016) Oyuncuları

R. Kan Albay (Cin Rolünde)
Isra Dela (Isra)
Wim Opbrouck (Bay Gugle)
Valerie Deridder (Kasteeldame)
Tamer Karadağlı (Baba)
Joke Devynck (Anne)
Inge Geuens (Lerares)
Charley Pasteleurs (Busschaufeur)
Soraya Sidikova (Stewardes)
Sven Van der Linden (Alex)
Rikkert van Dijck (Yönetmen)
Emre Yücelbaş (Alaaddin)

2 yorum:

  1. Alex'i bulmak için İsra'nın sihirli dünyada yapacağı yolculuk çok heyecanlı olsa gerek.. Sihirli filmler hep heyecan uyandırır.. Gerçek üstü olaylar izleyicinin ilgisini çekiyor tabi. Hem çocuk hem aile sineması.. Birlikte güzel vakit geçirmek için iyi bir seçim olabilir.. Teşekkürler.. Sevgiler..:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Fragmandan edindiğim kanı televizyon filmi havasında bir film olduğu yönünde. Büyük beklentilere girmeden izlenebilir diye düşünüyorum:) Teşekkür ediyorum :)

      Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön