9 Şubat 2017 Perşembe

The Lego Batman Movie (2017)

Lego Batman Filmi (2017)


2014 yılında sinemalarda gösterilen 'Lego Filmi'nin üzerinden 3 yıl geçtikten sonra bu kez Lego karakterleri Batman'i merkezine alan bir macerayla tekrar aramıza dönüyor. Yönetmen Chris McKay'in yönetmenliğini üstlendiği 3D Animasyon The Lego Batman Movie (2017) 10 Şubat 2017 günü vizyona giriyor. 104 dakika süren ABD yapımı olan filmin senaryosunu yazan 5 kişilik ekipte Chris McKenna, Seth Grahame-Smith gibi isimler bulunuyor. Filmin müzikleri ise Lorne Balfe imzasını taşıyor.

Seslendirme Sanatçıları

Lego Batman Filmi (2017) animasyonunun orjinal seslendirme kadrosunda ünlü isimler yer alıyor; Will Arnett (Batman'in sesi), Michael Cera (Robin), Rosario Dawson (Batgirl), Zach Galifianakis (Joker), Ralph Fiennes (Alfred,Uşak), Zoe Kravitz (Catwoman), Mariah Carey (Mayor McCaskill)...
Filmin Türkçe seslendirmesinde ise Rıza Karaağaçlı, Fatih Özkul, Ali Ekber Diribaş, Erkan Taşdöğen, Burçin Artut ve Bora Sivri görev aldı.


Lego Batman Filmi (2017) Konusu

Yıllardır yalnız yaşayan Batman, emektar uşağı Alfred'in tavsiyesiyle bencilliğinden sıyrılması gerektiğini kabul ederek Robin'i evlatlık edinir. Batman, kendi dünyasına kabul ettiği Robin'le birlikte aile olmayı öğrenirken kendini yeniden keşfetme yolculuğuna çıkar.
Diğer yandan Joker, Gotham şehri için tehdit oluşturmaya devam etmektedir. Ünlü kahramanları karşısına alıp uğraşmaktan vazgeçmeyen Batman'in, bu tehdit karşısındaki çözüm yolunun, egosunu bir kenara koyarak ekip kurmaktan geçtiğini anlaması ise uzun sürmeyecektir. tt4116284


Kısaca aile olmanın öneminin ve iyi ile kötünün savaşının anlatıldığı animasyonda, DC Comics evreninin oyuncusu olan Batman, yaptığı esprilerle seyirciyi güldürmeyi de hedefliyor.

3 yorum:

  1. Hiç Lego filmi izlemedim..Fakat Batman olunca akan sular durur..

    YanıtlaSil
  2. Çok eğlenceli bir yapıma benziyor. İzlemek lazım :)

    YanıtlaSil
  3. Oğlum bu miniş karakterleri çok seviyor..:) Görse hemen izlemek ister.. Ama ben şu sıralar tiyatro tercih ediyorum onun için. Karakterleri canlı görmenin hissine varsın.

    YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön