30 Ocak 2017 Pazartesi

Mim: Gökten Düşen Elmalar

Mim: Gökten Düşen Elmalar

Efsanevi Film İzle blogunun sahibi sevgili Ömer beni mimlemiş. Öncelikle kendisine mim yazısında filmgundemi'ne yer verdiği için çok teşekkür ediyorum.
Sevgili Ömer'in mim yazısına ulaşmak, yayınladığı birbirinden güzel filmleri izlemek isterseniz hemen aşağıda bulunan linkten ulaşabilirsiniz.
🎬

Soruları yanıtlamak çok kolay olduğu için bekleyen mim sıralamasında öne geçtiğini söyleyeceğim Gökten Düşen Elmalar mim sorularını fotoğraflarla yanıtlama yolunu seçtim.
Keyifli okumalar diliyorum.


Gökten Düşen Elmalar

1- Gökten 3 elma düşmüş 1.müzik imiş 2. Bale imiş 3.'sü;
2- Gökten 3 elma düşmüş 1. Oğuz Atay imiş 2. Nuri Neşat Güntekin imiş 3.'sü ise3- Gökten 3 elma düşmüş 1.Pamuk prenses ve yedi cüceler imiş. 2. Hansel ve Gratel imiş 3.'sü;4- Gökten 3 elma düşmüş 1.İlyada imiş 2.Ramayana imiş 3.'sü;5- Gökte 3 elma asılı duruyormuş. 1. Dünya imiş 2.Mars 3.'sü;6- Gökten 3 elma düşmüş  1. Yunan Mitolojisi imiş 2. İskandinav imiş 3.'sü;7- Gökten ak sakallı dede sarkıp fısıldamış ; Kardeş elimde 3 elma var. Her biri ayrı bir zaman dilimini temsil ediyor. Hangi yy a gitmek istersin ? Ama ikisini sana hayatta vermem Ak sakallı dedenin elindeki ilk elma 13. Yy imiş 2 elma ise 24. Yy imiş 3 elma ise ...
Bildiğim yüzyıllarda kalayım yani 20. ve 21. 'de. Diğer zaman dilimlerine hiç gidesim yok!

8- Gökten 3 elma düşmüş. 1. Piyano imiş 2. Çello imiş 3.'sü;9- Gökten 3 elma şeklinde 3 adet film türü düşmüş 1. Bilim kurgu imiş, 2. dram imiş 3.'sü ise;10- Gökten 3 elma süzülüyormuş. 1. Planör imiş  2. Uçak imiş  3.'sü;10 yorum:

 1. Fotoğraflarla mim daha bi farklı olmuş. Çok güzel olmuş. Süpersin;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asıl bu fırsatı verdiğin için ben teşekkür ederim :)

   Sil
 2. Aa Zülal harikasın.Fark katmış fotoğraflar.İlk resmi önce çakmak sansam da ;))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tesekkurler Aytülcügüm:) o fotoğraftaki makinenin bir de hikayesi var. Izmir'den Istanbul'a sergi için gelmiş tarihi bir fotograf makinesidir. Mim yazısında sadece o fotoğrafa link ekledim. Fotoğrafa tıklayınca benim fotoğraf konulu bloguma yönlendiriyor. Azıcık reklam yapiyor gibi oldum ama o Leica'yı cidden seviyorum ben:)

   Sil
  2. Linke tıklayıp bloguna gittim haberim yoktu bu bloğundan canim.Bizleri böyle güzel bilgilerden mahrum etme;)Tanıtımını yapmalısın burda bence.
   Babam da fotoğrafa çok merakliydi. O dönemin Saya altı denen ıvır zıvır yerini karanlık oda yapmıştı kendine. Kendi basardi fotoğrafları; )

   Sil
  3. Babana özendim şimdi. Karanlık oda bir ara hayalimdi. :) Kendi fotograflarımı basma olayını bir kez tecrübe ettim. Sonrasında türlü aksilikler oldu bir daha yapamadım. Fotohastasiempre'yi usul usul devam ettiriyorum. Şimdilik bir nevi liman gibi ama ona ağırlık vereceğim günler de gelecek.;))

   Sil
 3. Görsellerle birlikte hem farklı hem de keyifli olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu aralar yoğun yazdim Yurdagül hanim. Nefes almak için mim iyi oldu iyi geldi. Teşekkür ediyorum :)

   Sil
 4. Fotoğraflar eşliğinde harika olmuş. Sevgiler...

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön