31 Ocak 2017 Salı

Live by Night (2016)

Gecenin Kanunu (2016)

Ben Affleck oyuncu olarak yer aldığı "Live by Night" filminin aynı zamanda yönetmenliğini ve senaristliğini yapıyor. ABD yapımı olan ve Dram, Suç türündeki Live by Night 2016 isimli film 3 Şubat 2017 Cuma günü gösterime giriyor. Türkiye'de “Gecenin Kanunu” ismiyle gösterilecek olan filmin görüntü yönetmenliğini Robert Richardson üstlenirken filmin müziklerinde ise Harry Gregson-Williams'ın imzası bulunuyor. 129 dakika süren filmde alkol üretiminin ve satışının yasak olduğu 1920'li yılların Amerika'sının gangsterleri beyazperdeye konuk oluyor.

Gecenin Kanunu (2016)

Gecenin Kanunu (2016) Konusu

Joe Coughlin, Birinci Dünya Savaşı gazisi, Boston Emniyet Müdür Yardımcısı Thomas Coughlin'in oğlu olmasına rağmen yerleşik düzene karşı çıkan aykırı bir kanun kaçağı olduğunu ilan etmiştir. Aykırılığı, kötü olmamasından, kendine göre bir adalet anlayışına sahip açık yürekli bir insan doğasına sahip olmasından gelmektedir. Bu özellikleri işlerinin hep ters gitmesine neden olmuş, hem işte hem de aşkta onu korumasız kılmıştır.
Joe ve ekibi yaşadıkları Boston'u arkada bırakarak Joe'nun ahlak anlayışına ters düşen riskli bir yola girerek Florida'da bulunan Tampa'ya giderler. Rom ticaretine başlayan Joe, güçlü bir mafya babasının kız arkadaşını da elinden alır. Yasak içki işi ve mafyaya bulaşması onu tehlikenin göbeğine sürükleyecektir. tt2361317


Gecenin Kanunu (2016) Filmi Notları

✎ Film, Amerikalı yazar Dennis Lehane'ın yazdığı "Live By Night" adlı kitaptan sinemaya uyarlandı. Zindan Adası - Shutter Island (2010) filmi de yine Dennis Lehane'ın yazdığı kitaptan uyarlanarak çekilmiştir.
✎ Ben Affleck, 1997 yılında yayınlanan "Can Dostum" filminin senaryosunu yazmış ve filme verilen 2 Oscar ödülünden birini paylaşmıştı. Oyuncunun yönettiği Operasyon Argo (2012) filmi 3 Oscar kazanmıştı.
✎ Filmin kadrosunda yer alan Clint Eastwood'un oğlu Scott Eastwood'un hangi rolde olduğu açıklanmamış.

Gecenin Kanunu (2016)
Live by Night (2016) Ben Affleck ve Sienna Miller


Gecenin Kanunu (2016) Oyuncuları

Ben Affleck (Joe Coughlin rolünde)
Zoe Saldana (Graciela Corrales)
Sienna Miller (Emma Gould)
Brendan Gleeson (Thomas Coughlin)
Chris Cooper (Şef Irving Figgis)
Elle Fanning (Loretta Figgis)
Chris Messina (Dion Bartolo)
Robert Glenister (Albert White)
Titus Welliver (Tim Hickey)
Gianfranco Terrin (Carmine Parone)
Scott Eastwood

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön