22 Aralık 2016 Perşembe

Kaçış (2016)

Kaçış (2016)

Kenan Kavut'un senaryosunu yazıp yönettiği Dram türündeki Türkiye-Almanya ortak yapımı olan Kaçış (2016) filmi, 23 Aralık 2016 tarihinde gösterime giriyor. Görüntü yönetmenliğini Florent Herry'nin üstlendiği filmin yapımcısı ise K2 Film Yapım Şirketi.
Kaçış filminin başlıca rollerini Ali Suliman, Jale Arıkan, Muhammed Cangören, Burak Çimen ve Mustafa Avkıran paylaşıyor.


Kaçış (2016) Konusu

Suriye'deki iç savaştan kaçan 35 yaşındaki Cabir Avrupa'ya geçmek için bir kafileyle Edirne sınırına kadar gider. Ancak görevliler tarafından yakalanmak üzereyken kaçar. Kendisini gören bir kurbağa yakalayıcısının istemeden ölümüne sebep olur. Kimse görmesin diye cesedi bataklığa gömer... Aliye ve Sadık çifti bir çiftlikte çalışmakta aynı zamanda orada yatılı olarak kalmaktadır. Sadık sık sık ortadan kaybolup işleri Aliye'nin üstüne yıkmaktadır. Aliye çiftlik işlerini yaparken ardiyede gizlenen ve hasta olan Cabir'le karşılaşır. Çevrelerinde göçmen görmeye alışkın olan Aliye Cabir'e yardım elini uzatır.

2 yorum:

 1. Arka arkaya Türk filmleri vizyona giriyor sanırım. Vizyondan kısa bir süre sonra televizyonda gösterilmesi ne yalan söyleyeyim biraz daha bekleyip evde izleme isteğime yol açıyor 😊. Teşekkürler paylaşım için Zülal 😊. Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu ara sinemalar ağırlığı yerli filmlere verdi. Ya da film yapımcılarının arzusu bu aylarda sinemalarda yer almak. işin bu kısmını bilemiyorum ama ödül adaylığı bulunan filmleri yakında vizyonda sık göreceğiz. İzleyenlerin tercihleri o filmlere kayacağı için bu haftaları fırsat biliyor olabilirler.
   Tv kanalları ara ara yayınlıyor Türk filmlerini. Rast gelirsem izliyorum bende:) Bir iki ay önce Nadide Hayat filmini yakalayıp izlemiştim;)
   Ben teşekkür ederim Zehracığım :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön