3 Kasım 2016 Perşembe

Doctor Strange (2016)

Doktor Strange (2016)

Marvel dünyasının büyülü karakteri Doktor Strange'in doktorluktan büyücülüğe geçiş öyküsünü anlatan filmin yönetmenliğini Scott Derrickson üstlendi. Senaryo ekibinde Scott Derrickson, C. Robert Cargill ve Jon Spaihts'i gördüğümüz filmin görüntü yönetmenliğini ise Ben Davis yaptı. ABD yapımı olan Doctor Strange (2016) isimli Aksiyon, Macera, Fantastik türündeki film 115 dakika boyunca seyirciyi ilginç deneyimlere sürükleyecek. Doktor Strange (2016), 4 Kasım 2016 günü vizyona girerek seyirci ile buluşacak.

Doctor Strange (2016) Poster

Doctor Strange (2016) Oyuncular ve Rolleri:

Benedict Cumberbatch (Dr. Stephen Strange rolünde), Chiwetel Ejiofor (Mordo), Rachel McAdams (Christine Palmer), Benedict Wong (Wong), Mads Mikkelsen (Kaecilius), Tilda Swinton (The Ancient One), Michael Stuhlbarg (Dr. Nicodemus West), Benjamin Bratt (Jonathan Pangborn), Scott Adkins (Lucian / Strong Zealot), Zara Phythian (Brunette Zealot), Ümit Ülgen (Sol Rama)

Doctor Strange (2016)  Benedict Cumberbatch

Doctor Strange (2016) Konusu:

Dünya çapında ünlü beyin cerrahı Stephen Vincent Strange, geçirdiği bir trafik kazası sonucu elindeki sinirler zarar görünce artık mesleğini yapamaz hale gelir. Doktorluk mesleğini farklı bir dalda devam ettirmeyi kibri yüzünden düşünmeyen ve elde ettiği serveti ellerini iyileştirmek için harcayan Strange, son bir umuda sarılır. Tüm yaraları iyileştirebilen, Tibet'te yaşamakta olan Ancient One adlı büyücünün sarayının olduğu Himalaya Dağları'na doğru yola çıkar.

Doctor Strange (2016) Tilda Swinton ve Benedict Cumberbatch

Ancient One sayesinde mistik bir dünyayla tanışan Doktor Strange mistik sanatlarla gerçekliğin şekillendirildiğine tanık olur. Mistik sanatlar ; kullanabilen ancak kötü yolu seçenler olduğundan öğretinin doğru insanlara öğretilmesi gerekmektedir... tt1211837

Doctor Strange Kimdir?

Marvel çizgi dünyasının karakterlerinden biri olan Dr. Strange'in özellikleri:

Büyü güçlerine sahip olan Doctor Strange, ruhunu bedeninden ayırıp farklı boyutlara seyahat edebilir. Telepati, ilüzyon, saldırı ve savunma büyüleri yapabilir. Elinde büyü için gerekli materyaller olan; Agamotto Gözü adı verilen bir kolyeye, uçabilmesini sağlayan bir pelerine ve Vishanti isimli büyü kitabına sahiptir.

7 yorum:

 1. mutlaka seyredilecek tabi ki..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Marvel olduğu için mi? Benedict olduğu için mi? :)

   Sil
 2. Good Morning. I've seen the movie this past weekend. The truth, I was disappointed his script, which I find a bit poor in substance, too many special effects and lack of interpretation by its two main actors. I give it a 6 out of 10.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hi :) In Turkey, Benedict Cumberbatch / Sherlock Holmes fans eagerly awaited film. Your comment will upset them.
   Thank you so much :)

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Fırsatınız, zamanınız varsa değerlendirin derim. :)

   Sil
 4. Çok merak ettiğim bir film kadro mükemmel umarım tez vakitte izlerim :)

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön