18 Ağustos 2016 Perşembe

Viral (2016)

Viral (2016)

Yönetmen Henry Joost ve Ariel Schulman ikilisinin üstlendiği ABD yapımı Viral (2016) filmi 19 Ağustos 2016 tarihinde sinemalarda gösterilecek. Dram, Korku ve Bilim-Kurgu türündeki filmin senaryosu Barbara Marshall ve Christopher Landon katkılarıyla oluşturuldu. Görüntü yönetmenliğini Magdalena Gorka Bonacorso'nun yaptığı film 89 dakika sürüyor.

Viral (2016) Oyuncu Kadrosu:

Sofia Black-D'Elia (Emma Drakeford rolünde), Analeigh Tipton (Stacey Drakeford), Travis Tope (Evan Klein), Michael Kelly (Michael Drakeford), Machine Gun Kelly (CJ rolünde-oyuncunun gerçek adı Richard Colson Baker), John Cothran Jr. (Mr. Toomey), Stoney Westmoreland (Bill)...


Viral (2016) Filmi Konusu: 

Amerika'da salgın bir hastalığın olması ihtimaline karşı karanti söylentileri dolaşmaktadır. Televizyonların solucan gribi hakkında yayın yaptığı günlerde Kaliforniya'da bir lisede yeni görevine başlayan biyoloji öğretmeni Michael ve iki kızı Shadow Conyon kasabasına uyum sağlamaya çalışmaktadır. Anneleri ise işi nedeniyle farklı bir şehirdedir. Küçük kardeş Emma zeki ve bilime meraklıdır. Ablası Stacey ise yeni tanıştığı erkek arkadaşı CJ ile vakit geçirmektedir. Komşunun çocuğu olan Evan'la aynı liseye giden Emma, Stacey'in küçük oyunları sonucunda zaten hoşlandığı Evan'la çıkmaya başlar. Okulda Emma'nın yakın arkadaşı solucan gribi nedeniyle bir kriz geçirir. Hastalık söylentileri nedeniyle anneleri geri dönerken Havaalanında karantinaya takılır. Kızların babası onu almak için evden ayrılır. Bu sırada kasaba karantina altına alınır. Kan tüküren hastaların kanıyla bulaşan bu hastalık tüm dünyada korkutucu bir boyuta ulaşmıştır. Kızlar bu parazit hastalığı pek ciddiye almadıkları gibi erkek arkadaşlarını alarak bir partiye katılırlar. Fakat partideki hasta bir genç saldırganlaşarak Stacey'e saldırır ve onun üzerine kusar. Olay bundan sonra çok daha vahim bir hal alacaktır. tt2597892

Viral (2016) Sofia Black-D'Elia, Machine Gun Kelly, Analeigh Tipton

Viral (2016) Film Yorumu:

Tüm dünyayı tehdit eden paraziter bir hastalık ortaya çıkar. Yönetmen, izleyenlere böyle bir tehdit karşısında, model alındığı hissedilen küçük bir kasabada yaşananları gösterir. Kasabanın karantinaya alınması, askerler tarafından giriş ve çıkışların sıkı sıkıya denetlenmesi, belirti gösterenlerin alınıp götürülmesi ve bir daha haber alınamaması, evlerin bombalanması gibi ciddi olaylar yaşanır. Hastalığı kapan abla Stacey ve Emma arasındaki ilişki filmin temel fikirlerinden birini oluşturur. Ana konu ise içine yerleştiği insanları hakimiyeti altına alan ve zombi benzeri bir yaratığa dönüştüren parazittir.
Oyuncu seçiminde dikkatimi çeken şarkıcı Machine Gun Kelly nin CJ rolünde yer almasıydı. Kendisi, yukarıdaki fotoğrafta dövmeli olarak görülmekte.
Filmi izlerken bazı sahneler midemi bulandırmadı değil, ancak genel fikrim Viral (2016) filminin ortanın altında bir seyir keyfi sağladığı yönünde. Sıradanlıktan çıkamamış bir liseli filmi olarak değerlendirilebilir.

10 yorum:

 1. Çok gerilimli bir film olduğu kesin. Umarım sonunda mutlu bitiyordur. :) Çok teşekkürler Zülal'ciğim yine ilginç, güzel bir film tanıttığın için.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Parazit yakaladığını öldürdü. Ama tamamen olmasada mutlu bir sonu olduğunu soyleyebilirim. :)

   Sil
 2. Korku işin içine girince çok izleyemiyorum :( Liseli filmi değerlendirmesiyle zaten çok izleyebileceğimi sanmıyorum 🙈

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir salgın hastalık soz konusu olduğunda evden çıkmamak gerektiği anlamam açısından pozitif bir fikir aldım filmden ancak vasat bir filmdi. Teşekkür ediyorum.😊

   Sil
 3. sırf bilim-kurgu bir tarafı olduğu için izleyebilirim fakat konuya baktığımda pek de beni açacak bir film olduğu kanısına varmadım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmde neşterle kurbağa kestikleri bir sahne var. Bilimsel olarak degerlendirilebilir aslında :) Benzerlerini izlemissinizdir muhakkak. Teşekkür ediyorum :)

   Sil
 4. Bu virüslü salginli filmleri pek sevmiyorum. Senin bahsettigin Avusturya yapimi filmi hala bekliyorum sinemalara da gelmedi 😢😢😢

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İch Seh İch Seh filmini diyorsunuz. Tahmin ediyorum sinemaların özel gösterim günlerinde veya Festival konuğu olarak gosterilebilir. Film paylaşan internet siteleri var. Oralardan daha kolay ulasabilirsiniz. Teşekkürler:)

   Sil
 5. Çok güzel bir anlatım olmuş.Gerçekten seyretmiş gibi oldum.Sanki tipik bir Amerika filmi gibi geldi bana...Çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmin afişi çok güzel ama afişten aldığım ışık maalesef filmde yok... Ben teşekkür ederim Hacer hanim:)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön