9 Ağustos 2016 Salı

Bound to Vengeance (2015)

Vahşet Gecesi (2015)

José Manuel Cravioto'nun yönettiği Korku, Gerilim türündeki Bound to Vengeance (2015) filmi 12 Ağustos 2016 tarihinde gösterime giriyor. Senaryosu Rock Shaink Jr. ve şu an hayatta olmayan Keith Kjornes'e ait olan film ABD yapımı ve 93 dakika sürüyor. Filmin müziklerinde Simon Boswell'in imzası bulurken görüntü yönetmenliğini ise Byron Werner üstleniyor. Türkçeye "Vahşet Gecesi" ismiyle çevrilen film "Reversal" ismiyle de biliniyor.
*** 
"Bound to Vengeance" filmi senarist/yapımcı olan ve 2013 yılında hayatını kaybeden Keith Kjornes'a adanmış. Oğlu Kristoffer Kjornes'ü ise filmde Ronnie rolünde görüyoruz. Ayrıca filmde bir iki saniye görünerek rol alan bir de Türk kızımız var. İsmi Nihan Gür.


Vahşet Gecesi - Bound to Vengeance (2015) Oyuncuları: 

Tina Ivlev (Eve), Richard Tyson (Phil), Bianca Malinowski (Lea), Kristoffer Kjornes (Ronnie), Stephanie Charles (Nina), Fiorella García (Romen Kız), Scott Vance (Uzun Adam), Ric Sarabia (Sıska Adam), Dylan C. Thomas (Eve'in kızkardeşi), Amy Okuda (Birinci Kız), Nihan Gur (Katrina), Dustin Quick (Laura)...

Vahşet Gecesi - Bound to Vengeance (2015) Konusu:

21 yaşındaki Eve ve erkek arkadaşı Ronnie birlikte keyifli zamanlar geçirmektedir... Ancak genç kadın kaçırılır. Uzun zaman bir bodrumda zincirli tutulan Eve bulduğu ilk fırsatta kendisini kaçıran adam olan Phil'i yaralar ve etkisiz hale getirir. Sonra da o evden kaçmayı dener. Sorun, evin ıssız bir yerde olmasıdır. Arabasız kaçamayacağını anlayan Eve, eve geri döner ve kapıdaki kamyonetin anahtarlarını aramaya başlar. O sırada bulduğu bir zarfta, kendisi gibi kaçırıldığı anlaşılan başka kızların fotoğraflarını bulur. Kendisini onları kurtarmaya mecbur hisseden genç kız yaraladığı Phil'den bu kızların farklı evlerde olduğunu öğrenir. Evde bulduğu silahla adamı tehdit eder ve gece vakti o kadınların bulunduğu evlere doğru yola çıkarlar. tt1230213

Bound to Vengeance (2015) Tina Ivlev, Dylan Thomas

Vahşet Gecesi (2015) Film Yorumu:

Kaçırılma, satılan kadınlar ve intikam konulu filmde devamlı olarak geçmişe kısa dönüşler yapılmış. Konusu gece geçen ve Korku/Gerilim türünde bir film olmasına rağmen flashbackler sayesinde aydınlık ve mutlu/neşeli sahneleri de içine almış. Gece-gündüz ve neşeli-karamsar sahnelere olan hızlı geçişler kanımca filmin tansiyonunu düşürmüş... Bu flasbacklerde ilk başlarda sıklıkla Eve'in sevgilisi olan Ronnie'yi görüyoruz. Filmin ortalarında ve sonlarında ise flasbacklere genç bir kız ekleniyor. Kimliği açıklanmayan ve merak edilen bu genç kız karakterinin kim olduğunu ise filmin en sonunda öğreniyoruz...
Filmin başlarında akla bazı sorular takılıyor; Eve, özgür olmasına rağmen neden polisi aramıyor veya bir karakola gitmeyi düşünmüyor? Üstelik neden 4 kızı kilometrelerce gidip tek başına kurtarması gerektiğini düşünüp buna kalkışıyor? Bu sorunun cevabını ve adım adım ölüm makinesine dönüşmesinin nedenini öğrenmek filmin sonuna nasip oluyor.

Vahşet Gecesi (2015)
Bound to Vengeance (2015), Tina Ivlev
Kötü karakterimiz olan Phil rolü gereği tutsak olan kadınlara göz kulak oluyor. Varla yok arası ufaklıktaki ayrıntılarla içinde bir iyilik olduğunu bizlere gösteriyor. Tutsağı olan kıza kendi elleriyle yemek pişiriyor. Hatta sebze çorbası yaparken elini bile kesiyor. Hiç şikâyet etmiyor. Yönetmen, Phil'in minicik iyilik belirtileri göstermesinin bahanesini yine filmin sonuna saklamış. Ama bu sebep izleyenler için pek tatminkar gelmeyecektir.
***
Başrolde oynayan genç oyuncu Tina Ivlev, intikamcı kadın tiplemesinde ifadelerini yüzüne toplama konusunda iyiydi. Sık sık flashback kullanılıyor demiştim. Geçmişteki mutlu/neşeli kadını görüp, yüzünü, intikamcı hali ile karşılaştırmaya kalktığımda aynı kişi olup olmadığına iyice dikkat ettiğimi itiraf etmeliyim.
*** 
Meksikalı genç yönetmen José Manuel Cravioto, "Vahşet Gecesi" filminde, kahramanını girdiği her evde farklı bir aksiyona maruz bırakmış. Filmi canlandırması gereken bu sahnelere rağmen istenen başarı yakalanamamış. Korkutmayı başaramayan, gerilimin düşük dozda kaldığı bu intikam filminin tek olumlu özelliği yukarıda kısaca bahsettiğim karakter Eve olmuş. Bound to Vengeance (2015) filminin başlarını atlatabilirseniz sonuna doğru nispeten daha iyi elektrik alıyorsunuz ancak bu kez olumsuz bir duygu uyandıran tekrarlar yapıldığı hissine kapılıyorsunuz.

4 yorum:

 1. Bu tarz filmleri izleyemiyorum artık. Gençlik de izlerdik şakalar bile yapardık :)))şimdi içim kaldırmıyor:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benzer bir doyumu romantik filmlerde yaşıyorum. Bir süre sonra benzer filmler sıkmaya başlıyor, katılıyorum size.

   Sil
 2. Bugünlerde korku filmi izlemeye ihtiyacım var. Bu filmin de konusu hoşuma gitti mutlaka izlemem lazım ��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Korku filmleri uzun süre gosterimde kaliyor. Korku filmi icin gece seanslari tavsiyemdir :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön