14 Haziran 2016 Salı

B.O.K Bi O Kalmıştı (2016)

B.O.K. Bi O Kalmıştı (2016)

Yönetmenliğini Burak Babayiğit'in üstlendiği Komedi, Fantastik türündeki B.O.K. Bi O Kalmıştı (2016) isimli film 17 Haziran 2016 Cuma gününden itibaren sinemalarda gösterilmeye başlanacak. Senaryosunu Taha Ulukaya'nın kaleme aldığı yerli yapım 94 dakika uzunluğunda olacak. 
Bi O Kalmıştı filminin oyuncu kadrosunda ise Taha Ulukaya (Bekir), Murat Nazım Vardarlı (Hayati), Sebahat Adalar (Pembe), Andaç Semerci (Saniye), Gülşah Yeşilot (Lütfiye), Mutia Gürsel (Rukiye), Kenan Isan (Oral), Kemal Ekşioğlu (Hilafet), Muhammet Türker (Doktor) ve Erdi Eliaçık yer alıyorlar.


Filmin müzikleri ise Sazdan Adam'a ait. Sazdan Adam'ı ve ekibini merak edenler için web sitelerinde bulunan ve TRT'de yayınlanmış olan programlarına ait bir videonun bulunduğu sayfanın linkini paylaşmak istiyorum. http://www.sazdanadam.com/sazdanadam-ve-ekibi-trt-haber-parola-programi-06-07-2014

B.O.K. Bi O Kalmıştı (2016) Konusu:

Yeşilçam'ın sıcaklığını yaşatmayı hedefleyen filmde tirajı komik olaylar yaşayan Hayati ve ailesinin hikâyesini izleyeceğiz. Hayati Altuntaş, hayatta maddi hiçbir birikimi olmayan, meteliğe kurşun atan, iş arayan bir adamdır. Ağabeyi Bekir karısının babasından kalan kuyumcu dükkânını işletmekte geçim sıkıntısı yaşamamaktadır. İş bulma girişimleri sonuçsuz kalan Hayati umudunu şans oyunlarına bağlamıştır ve bu yüzden hem abisi, hem de karısı Saniye'nin yoğun baskısı altındadır. Tefeciye gidip borç para alır ancak onu da kaybeder. tt3810602


Bi O Kalmıştı filmini, YGA sivil toplum kuruluşunun yürüttüğü 'Hayal Ortağım' projesi kapsamında hazırlanan sesli betimleme sayesinde, görme engelliler sinema salonlarında izleyebilecekler. Konuyla ilgili filmin Facebook sayfasından bilgi alınabilir.

6 yorum:

 1. Şu film isimlerimiz beni benden alıyor :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 'Bi O Kalmıştı' cümlesi merak uyandırıyor değil mi? Kalan ne? veya Kim?
   Film isminin ilk bölümüne yorum yapamıyorum :D

   Sil
 2. Güzel bir paylaşım. Teşekürler Efendim. En kisa zamanda izlemek ümidiyle .😊

  YanıtlaSil
 3. İsme gel... Bel altına vurgu yapmazsak öleceğiz hastası mıyız nedir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmin isim babasıyla bu konu hakkında röportaj yapılmış mıdır bilmiyorum neden diye sormak isterdim... İşte bu cümleden sonra 23 yaşındaki yönetmenle yapılmış bir röportaj buldum. Anladığım ilk filminin finansında sorunlar yaşarken pek umutları yokken buldukları bu isim onları ayağa kaldırmış. Artık nasıl bir güç aldılarsa:)
   Bu yorumu okuyup merak edenler olursa diye haberin linkini vereyim:
   http://www.yedigungazetesi.com.tr/haber/1569/ankara-babayigitin-bi-o-kalmisti-adli-sinema-filmini-bekliyor.html

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön