5 Mayıs 2016 Perşembe

Ankara Yazı Veda Mektubu (2016)

Ankara Yazı Veda Mektubu (2016) 

Yönetmenliğini Kemal Uzun'un yaptığı ve Deniz Aydenk'in senaryosunu yazdığı film 95 dakika sürüyor. Dram türündeki Ankara Yazı Veda Mektubu (2016) filmi 6 Mayıs 2016 günü vizyona giriyor.
Munir Can Cindoruk (Mustafa Pehlivanoğlu), İpek Tuzcuoğlu (Zeynep Pehlivanoğlu), Gürkan Uygun (Ahmet Necmi Pehlivanoğlu), Gizem Denizci (Sevgi), Tuncer Salman (Polis), Burçin Abdullah (Yasemin), Ümit Acar (Ocak Başkanı) ve Yağız Atakan Savaş (Ertan) filmdeki rolleriyle izleyicinin karşısında olacak. Filmin çekimleri Adana, Kozan'da yapıldı.


Ankara Yazı Veda Mektubu (2016) Filminin Konusu: 

Mustafa Pehlivanoğlu bir gece ‘Balgat Katliamı’ olayının faili olarak yakalanıp gözaltına alınır. Emniyette işkence yapılarak sorgulanır. Çektiği acıya rağmen Mustafa yapmadığı bir suçu üstlenmez. Ancak polisler Mustafa’yı nişanlısı ile tehdit ederler. Mustafa suçu üstlenir. Ancak mahkemeye çıktığında suçsuz olduğunu, ifadesinin zorla alındığını söyler. Aynı dönem yine işlemediği bir suçtan içeri alınan Nejdet Adalı içinse idam kararı verilmiştir. Bu idamın ise bir karşılığı olmak zorundadır. Nejdet’e karşılık biri daha asılmalıdır ki denge sağlansın. Bu da Mustafa’dır. Ahmet ve Zeynep Pehlivanoğlu oğullarını mahkemede gördüklerinde tek adaletin onun yaşaması için kaçmasında olduğunu görürler. Her şey ayarlanır. Mustafa kaçmadan önce son kez nişanlısını görmek ister.
İmdb Linki tt5632478


2 yorum:

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön