18 Nisan 2016 Pazartesi

Yolculuk (2016)

Yolculuk (2016)

Yönetmenliğini Mustafa Kenan Aybastı'nın üstlendiği Dram türündeki Yolculuk (2016) filmi 95 dakika sürüyor. Filmin görüntü yönetmeliğini Barış Akyüz üstlenirken müziklerinde ise Michael Lotz'un imzası bulunuyor. Yolculuk (2016) filminin 22 Nisan 2016 günü vizyona girmesi bekleniyor.
Filmin oyuncu kadrosunda Cezmi Baskın, Bedia Ener, Beran Soysal (Mehmet), Cansu Fırıncı, Dilşah Demir, Nebil Sayın, Eren Vurdem, Serpil Özcan, Arda Kavaklıoğlu, Ender Yiğit, İsmail Karagöz, Metin Coşkun, Nevzat Süs, Okan Selvi, Semir Aslanyürek ve Suat Oktan rol alıyorlar.

Yolculuk (2016) Filminin Konusu:

Mehmet, muhafazakar bir ailenin genç bir çocuğu olarak kimlik karmaşası yaşamaktadır.  Bir tarafta baskıcı babası, diğer tarafta ilişkide olduğu şeriatçı gruplar ve Suriye'de süre giden savaş varken Mehmet ilk kez sevdalanıyor. Kim olduğu ve ne istediği sorusunun cevabını bulması ise umduğu kadar kolay olmuyor. Bu arayış onu, bildiği her şeyi yeniden sorgulayacağı bir yolculuğa sürüklüyor.

Cezmi Baskın, Yolculuk (2016) Bağımsız Sinema Merkezi yapımı
Yönetmen Mustafa Kenan Aybastı'nın zaman zaman kendi hayat tecrübelerinden yola çıkarak çektiği filmde cihatçı çevrelerin gençleri nasıl etkilediği de anlatılmış. Genç bir insanın canlı bomba olmayı düşünmesine giden yolda yaşananlar, özellikle Suriye'ye kutsal bir amaçla gitme kararı almasından sonra gerçekleşenler izleyenlerin kafasında soru işaretleri oluşturacak gibi görünüyor.
***
Yukarıdaki paragrafta yazanlar yönetmenin BBC Türkçe ile yapılan 15 Nisan 2016 tarihli röportajını okuduktan sonra aklımda kalanlardı. Dilerseniz internetten aratarak röportaja ait çok daha detaylı bir yazıya ulaşabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Şu aralar dram izlemek istemem hiç :(

    YanıtlaSil
  2. Ovvv çok etkileyici.. Hayatı gördüm filmin özetinde... Yaşanmışlığın izleri var maalesef.:(

    YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön