26 Nisan 2016 Salı

Magi (2015)

Magi (2015)

Yönetmenliğini ve senaristliğini Hasan Karacadağ'ın üstlendiği Korku türündeki Magi (2015) filmi 29 Nisan 2016 günü izleyicisi ile buluşacak. Gabriel Campoy'ın görüntü yönetmenliği yaptığı Türkiye yapımı filmin çekimleri İstanbul'da gerçekleştirildi.

Magi (2015) Oyuncu Kadrosu:

Kenan Ece (Emir), Michael Madsen (Lawrence Irlam), Stephen Baldwin, Brianne Davis (Marla Watkins), Lucie Pohl (Olivia Watkins), Dragan Micanovic (Deyran), Kenan Ece (Emir), Emine Meyrem (Suzan), Can Girgin (Demon)

Magi (2015) Filminin Konusu: 

Amerika'da gazetecilik yapan Olivia Watkins, hamile olan ve İstanbul'da yaşayan kız kardeşi tarafından çağrılınca Türkiye'ye gider. Olivia kız kardeşi Marla'nın yanına gelir fakat Marla gizemli bir şekilde hayata veda eder. Olivia, olayı araştırmaya başladığında gerilim dolu bir maceranın başında olduğunu bilmemektedir.
İmdb Puanı : 7.1 imdb Linki: tt3551042

Magi (2015), Brianne Davis, Stephen Baldwin, Dragan Micanovic
Türk sinema seyircisinin Dabbe serisi ile tanıdığı yönetmen Hasan Karacadağ, Magi filmi için Hollwood yıldızları ile çalıştı.

Magi (2015), Kenan Ece, MichaeL Madsen, Emine Meyrem

Magi (2015) filmi, Amerikan dağıtım ağı ile tüm dünyaya dağıtılacak. Türk nüfusunun yoğun olduğu Avrupa gösterimlerinden nasıl sonuç alınacağı merak konusu olacak.
Filmle ilgili dağıtımın Amerikan sistemiyle yapılacağını öğrendiğimde aklıma ister istemez bir soru takıldı. Acaba filmde rol alan Hollywood film sektörü oyuncuları, bu dağıtım sistemine dahil olabilmek için mi oynatıldı? Yani kota gibi bir şey mi öne sürüyorlar? 5 Amerikalı oyuncu oynatırsan ve filmin yeterince Amerikan görünürse filmini dağıtım ağına dahil ederiz mi deniyor.  Çok merak ettim açıkçası.
Yazımı yönetmenin tanımlamasıyla bitiriyorum; "Bu bir Amerikan filmi gibi ama tamamen Türk elementleriyle donatılmış, Anadolu topraklarında geçen has Anadolu-Babil cin hikayesi"

2 yorum:

  1. Hem de bildigimiz oyuncular var. Bazen tanitim ugruna ufak hilrler gerekli iyi isler bile tanitimsiz karanlikta kalabiliyor.

    YanıtlaSil
  2. Korku filmi afişlerini hiç sevmiyorum yaa :(

    YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön