28 Nisan 2016 Perşembe

Baskın Günü - Bastille Day (2016)

Baskın Günü - Bastille Day (2016) 

Yönetmenliğini James Watkins'in yaptığı Baskın Günü - Bastille Day (2016) filmi 29 Nisan 2016'da Aksiyon seven izleyicisi ile buluşuyor. Senaryosunu Andrew Baldwin'in yazdığı filmin oyuncu kadrosunda İdris Elba (Sean Briar), Richard Madden (Michael Mason), Kelly Reilly (Karen Dacre), Charlotte Le bon (Zoe Naville), Alexander Cooper (City Cop), Anatol Yusef (Tom Luddy) yer alıyor. Fransa ve ABD'nin ortak yapımı olan, Paris'te çekilen film 90 dakika sürüyor.

Baskın Günü - Bastille Day (2016) Afiş

Baskın Günü - Bastille Day (2016) Filminin Konusu: 

Amerikalı Michael Mason, Paris'te yaşayan genç bir yankesicidir. içinde cüzdandan çok daha fazlasının bulunduğu bir çantayı çalar.  Hırsızlık olayından sonra ölen 4 kişi ilgi çeker. Michael, CIA'in en çok arananlar listesinde ilk sıralara yerleşir.

 Richard Madden, Bastille Day (2016)
 Richard Madden, Bastille Day (2016)
Olayı inceleyen ajan Sean, Michael'ın çok daha büyük bir planda sıradan bir piyon olduğunu fark eder. Peşinde olduğu komplonun tüm ayaklarını açığa çıkarabilmek için Michael ile işbirliği yapmalı,  onun yankesicilik özelliğinden faydalanmalıdır. Suçlu-polis işbirliği yapmaya başlarlar ancak birbirlerine güvenmeye başlamadıkları sürece hedef olmaktan kurtulamayacaklarını, düşmanlarını yenemeyeceklerini anlarlar.
Bastille Day (2016) filminin İmdb Puanı: 6.4 İmdb Linki: tt2368619

 İdris Elba, Bastille Day (2016)
 İdris Elba, Bastille Day (2016)

Bastille Günü Nedir? / Bastille Day Nedir ? 

http://genctur.com.tr/fransa-bastille-gunu sitesinden alıntıdır:
Dünya’nın her yanındaki Fransızlar 14 Temmuz günü Bastille Gün’ünde Fransız Cumhuriyeti’nin kuruluşunu kutlar. Paris’teki kutlamalar her zaman en çarpıcı olanlardır. Eiffel Kulesi bayramın sembollerinden biri. Fransız bayrağındaki 3 renk bayram boyunca en estetik hallerde Fransız şehirlerinin sokaklarını süsler. Bu bayramı evrensel yapan şey tüm dünya uluslarının bağımsızlık fikirlerine ilham olmuş olan Fransız devrimidir. Bununla beraber dünyanın farklı yerlerinde yaşayan Fransız kökenli insanlarda 14 Temmuz’da bulundukları ülkelerde uluslarının bu önemli gününü kutlar.

1 yorum:

  1. heyecan verici bir film gibi görünüyor.. İzleyeceklere iyi seyirler diliyorum..
    Sevgiler..:)

    YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön