31 Mart 2016 Perşembe

Kartal Eddie 2016

Kartal Eddie - Eddie The Eagle 2016

Yönetmenliğini Dexter Fletcher'in üstlendiği Biyografi, Komedi, Dram, Spor türlerindeki Kartal Eddie 2016 filmi 1 Nisan 2015 günü vizyona girecek. Senaryosunu Simon Kelton ve Sean Macaulay'ın yazdığı İngiltere, Amerika, Almanya ortak yapımı olan film 106 dakika sürüyor. Filmin müziklerinde Matthew Margeson'un imzası bulunuyor.


Kartal Eddie - Eddie the Eagle (2016) Oyuncu Kadrosu:

Taron Egerton (Eddie Edwards), Hugh Jackman (Bronson Peary), Jo Hartley (Janette), Keith Allen (Terry), Dickon Tolson (UK Doctor), Mark Benton (Richmond the BOA Official), Tim McInnerny (Dustin Target), Edvin Endre (Matti Nykänen), Mads Sjøgård Pettersen (Erik Moberg) Marc Benjamin (Lars Holbin), Iris Berben (Petra), Rune Temte (Bjørn the Norwegian Coach), Carlton Bunce (Old Jumper)

Kartal Eddie - Eddie the Eagle (2016)

Eddie the Eagle (2016) filminde, İngiliz kayak atlamacı Eddie Edwards'ın ilham verici azmi ve başarısı anlatılıyor. Eddie, çocukluğundan beri sporla uğraşmayı seven ama etrafınca bu gayretleri takdir edilmeyen birisidir. Yaz olimpiyatları için yaptığı çalışmalar meyve vermeyince şansını kış olimpiyatlarında denemek ister. Ancak atletik yapıda olmaması nedeniyle hep zorluklarla karşılaşır. Filmde, zorluklardan yılmayan bu sporcunun kayakla atlama dalını seçtikten sonra ‘asla ölüm deme’ yaklaşımı vurgulanmakta, aynı zamanda mücadeleci ruhu dışarıya yansıtılmaya çalışılmaktadır.  tt1083452

Taron Egerton ve Hugh Jackman
Hugh Jackman, Wolverine karakteri ile tanınmış bir Avustralyalı bir aktör. Filmde Kartal Eddie'nin, zamanında asi bir sporcu olan çalıştırıcısını canlandırıyor. 


2 yorum:

 1. Biyografiler pek iyi işlenmese de -Steve Jobs mesela- bir bakalım nasıl imiş ;) Hugh Jackman'a yakışan rol olmuş, koç olurdu ancak :) ama Wolverine efsane, en sevdiğim ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Film nasıl olursa olsun en azından kayak atlama konusunda bin yılda bir gelen filmlerden olduğu için izlenesi diye düşünüyorum Fenomen, listeme aldım Kartal Eddie 2016 filmini :)
   Kartal Eddie filmini yazarken Hugh Jakman'ın aile fotoğraflarına rastladım. Çok hoşuma gittiler... Volverine X man yeğenim sayesinde peş peşe tüm serisini izlediğim filmlerden. Güzeldi ve dediğin gibi efsaneydi.

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön