30 Kasım 2015 Pazartesi

Vizyona Giren Filmler Aralık 2015

VİZYONA GİREN FİLMLER / ARALIK 2015

Aralık ayının ilk haftasında üç yerli, üç yabancı film sinemalarda oynamaya başlayacak. Vizyona giren filmler Aralık 2015 şöyle sıralanıyor;

Yerli Yapımlar: Düğün Dernek 2 Sünnet (2015), Sarmaşık (2015) ve Dolanma (2015)

Yabancı Yapımlar: Aşka Özgürlük - Freeheld (2015), Life (2015) ve Macbeth (2015)

Vizyona Giren Filmler Aralk 2015

 • Sarmaşık (2015)

Dram türünde olan ve 100 dakika süren 'Sarmaşık 2015' filminin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Tolga Karaçelik üstlendi. Müzikler de Ahmet Kenan Bilgiç'in imzası bulunan Sarmaşık, dünya film festivallerinde yer aldı, ödül kazandı ve ayrıca ödül adaylıkları bulunuyor. Filmin kadrosu ise şöyle: Kadir Çermik, Nadir Sarıbacak, Hakan Karsak, Seyithan Özdemir, Osman Alkaş, Özgür Emre Yıldırım.

vizyona giren filmler Aralık 2015

Sarmaşık (2015) Konusu:

Filmin konusu Sarmaşık isimli bir gemide geçiyor. Armatör iflas edince Mısır’da bulunan geminin liman parasının ödemediği anlaşılır; hacizli gemi limanda demirleme alanına çekilir. Gemide, olası tehlikelere karşı harekete geçebilecek, aralarında kaptanın da bulunduğu altı kişi kalır. 4 ayı birlikte geçirecek bu insanlar, sınırlı bir alanda huzursuz bir bekleyişe başlarlar.
İmdb Puanı ve Linki: 6,8 

 • Aşka Özgürlük - Freeheld (2015) 

Yönetmenliğini Peter Sollett'in üstlendiği yapımın senaryosunu ise Ron Nyswaner yazdı. ABD menşeli film Biyografi, Dram, Romantik türlerinde ve 103 dakika sürüyor. Müzikler ise Hans Zimmer ve Johnny Marr'e ait. Başrolleri; Julianne Moore, Ellen Page, Michael Shannon, Steve Carell, Luke Grimes ve Josh Charles paylaşıyorlar.


vizyona giren filmler Aralık 2015

Aşka Özgürlük - Freeheld (2015) Konusu:

2007 de yapılan bir belgeselden esinlenerek çekilen bu gerçek olayda; New Jersey'li bir polis dedektifi olan Laurel Hester'a iyileşmesi mümkün olmayan kanser teşhisi konulmuştur. Bir araba tamircisi olan Stacie Andree, Laurel için çok önemlidir çünkü birbirlerini sevmektedirler. Öleceğini bilen dedektif emeklilik ödemesini Stacie'nin almasını ister ancak önünde büyük engeller vardır.

 • Dolanma (2015)

Yönetmenliğini ve senaristliğini Tunç Davut'un üstlendiği film çeşitli film festivallerinde gösterildi. Dram türündeki film 90 dakika sürüyor. Oyuncu kadrosunda Muhammet Uzuner, Defne Halman, Murat Kılıç ve Baran Şükrü Babacan'ın isimlerini görüyoruz. Başrollerin birinde dört ayaklı Efe'de var.


vizyona giren filmler Aralık 2015

Dolanma (2015) Konusu:

Ormanda sezonluk işçi olan Kemal ve Cemal isimli iki kardeş babalarından kalan evde birlikte yaşamaktadırlar. Anneleri ölen kardeşlerden Kemal bir gün Nalan (Defne Halman) adında bir kadını evlerine getirir. Zamanla Nalan'ın varlığı, Cemal'e iyi gelmeye başlarken Kemal huzursuz olmaya başlar. İki kardeş aralarında anlaşamadıklarını gördüklerinde Nalan'ın gitmesinin iyi olacağını düşünürler. Fakat Nalan'ın gitmesiyle işler içinden çıkılmaz bir noktaya varacaktır.
İmdb Puanı ve linki: 5,6  tt4910994

 • Düğün Dernek 2 Sünnet (2015)

Komedi türündeki filmin hem yönetmenliğini yapan hem de senaryosunu yazan Selçuk Aydemir 2 yıl aradan sonra izleyenlerinin karşısına tekrar çıkıyor. Sivas'ta çekilen yapımda rol alan oyuncular ise şöyle: Rasim Öztekin, Murat Cemcir, Ahmet Kural, İnan Ulaş Torun, Devrim Yakut, Barış Yıldız, Erdal Tosun ve Şinasi Yurtsever.


vizyona giren filmler Aralık 2015

Düğün Dernek 2 Sünnet (2015) Konusu:

İsmail oğlunun düğününden sonra bu kez torununun sünnet düğünü için harekete geçer ve kadroyu tekrar bir araya getirir. Sünnet düğünü şehir çapında olay olurken ekipten biri âşık olup işlerin sarpa sarmasında rol oynayacaktır. tt5114588

 • Life (2015)

Yönetmenliğini Anton Corbijn'in yaptığı ABD yapımı Life'ın senaryosunu ise Luke Davies yazdı. Müziklerini Owen Pallett'in yaptığı Biyografi, Dram türündeki film 111 dakika sürüyor. Gerçeklere dayanan hikâyesi olan ‘Life 2015’ filminin başrollerinde ise Robert Pattinson, Dane DeHaan, Ben Kingsley, Joel Edgerton ve Peter Lucas oynuyor.


vizyona giren filmler Aralık 2015

Life (2015) Konusu:

Dennis Stock (Robert Pattinson), 1955 yılında LIFE Dergisi adına çalışmaktadır. Dergi Stock'tan o dönemde yıldızı parlamakta olan James Dean'in (Dane DeHaan) fotoğraflarını çekmesini ister. Bu çalışmadan hemen bir sonuç alamasalar da James'in kısa sürede şöhreti artar. Arkadaşlıklarının ilerlediği sırada James Dean beraber Indiana'ya gitmeyi teklif eder. Dennis, bu sayede Hollywood'un yakışıklı ve en yetenekli oyuncusunu yakından tanıma fırsatına erişir.
İmdb Puanı ve Linki: 6,3   tt2948840

 • Macbeth (2015)

Yönetmenliğini Justin Kurzel'in yaptığı ve senaryosunu Jacob Koskoff, Michael Lesslie, Todd Louiso'nun yazdığı film Dram, Savaş türlerinde. İngiltere, ABD ve Fransa ortak yapımı olan, müziklerinde Jed Kurzel'in imzası bulunan ‘Macbeth 2015’ 113 dakika sürüyor.
Surrey, İngiltere'de çekimleri gerçekleştirilen ve Shakespeare'in tiyatro oyunundan uyarlanan filmin başrollerinde ise Michael Fassbender, Marion Cotillard, Paddy Considine ve Lochlann Harris yer alıyor.


vizyona giren filmler Aralık 2015
      

Macbeth (2015) Konusu:

Filmin konusu 11. yy'da geçiyor. Macbeth, İskoçya’da Kral Duncan’ın ordusunda general olarak görev yapmaktadır. Asilere karşı çok önemli bir savaşı kazandıktan hemen sonra üç kâhin kendisine kral olacağını söyler. Bu kehaneti aklından çıkaramayan Macbeth, karısının yönlendirmesiyle Kral Duncan’ı öldürür ve tahta geçer. Fakat Macbeth bununla yetinmeyecektir. İktidarının verdiği yalnızlıkla en yakın dostlarından bile şüphelenme noktasına gelen yeni Kral Macbeth, kendisine engel gördüğü herkesi ortadan kaldırmaya kararlıdır.
İmdb Puanı ve Linki: 7,5    tt2884018

Dip Not: Aralık 2015 ayında vizyona giren filmler listesinde sürpriz bir film daha var ancak ona yer vermedim. İspanyol yapımı olan ‘Ölüm ve Ötesi - El cadáver de Anna Fritz’ filminde, güzel bir kadavra morga girdiğinde neler olabileceğini konu almış. İspanyol filmi olur da listelere eklenirse bir dip not olarak vizyona giren filmler Aralık 2015 yazımın sonunda bulunsun istedim.

28 yorum:

 1. Macbeth'in iyi olduğunu düşünüyorum. Shakespeare'nin eseri kötü olu mu hiç, inşallah uyarlaması da kalitelidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Taht kavgaları, entrikalar... UK tarihi bunlarla dolu. Macbeth filminde de oyuncuların yorumları önemli. Bakalım kaliteli bir film mi izleyecegiz sinemalarda.

   Sil
 2. Çok film var çooook... :) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üstelik filmlerin yarısı yerli yapım. Daha da çoğalırlar ümidindeyim. Teşekkür ederim.

   Sil
 3. Bu listedeki tüm filmleri sevdim Zülal :)

  YanıtlaSil
 4. Düğün Dernek'in 1. si bizi öldürdü, bitirdi..:) Şimdi 2. si neler yapar kim bilir..:)
  İzlemek isterim.. Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birinciyi izlemedim ama bu yorumdan sonra aranacağım kesin. İkincisinin fragman ve fotoğraflarına baktım. Cok İlginç sahneler var. Ben de merak içindeyim :)

   Sil
  2. Birinciyi bir an önce izleyin.. İkinciyi daha çok merak edeceksiniz.::)

   Sil
  3. Hafta sonu kızlarım izledi Düğün Dernek'i.. Çok beğendiler.. Ben geçemedim filme.. Oğlumla dışarıda kaldık..
   Bence bu ekip işinin hakkını veriyor.. Uzun zamandır böyle güzel komedi filmi yapılmıyordu..
   Sevgiler..:)

   Sil
  4. Düğün Dernek 2: Sünnet ilk üç günde 1.375.000 sinemasever tarafından izlenmiş, artık sonraki günler kimbilir kaç oldu bu rakamlar... Bir gün biz de izleyecegiz Nahide hanım. Umudum var :))

   Sil
 5. Zülal good afternoon!
  Would love to see films that show us your country but I fear that the language would be a major drawback, so I think, I'll have to learn Turkish.
  A hug and thank you so much!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Jose Manuel, Türkçe öğrenmek ekler nedeniyle öğrenmesi zor bir dildir. Bir dönem İtalyanca öğrenmek istemiştim. O öğretmenim söylemişti bunu. Film konusunda altyazı siteleri büyük kolaylıklar sağlıyor. İzlediğim İspanyol filmlerinin çoğunu bu siteler sayesinde izleyebildim. Dil konusu hakikaten insanı zorluyor, dildeki farklılıklar olmasaydı kim bilir dimağlar ne kadar geniş olurdu. Sevgiler :)

   Sil
 6. Düğün Dernek 2 ilk filmin başarısını yakalar mı diye düşünüyorum bence yakalayamaz ama yine de güzeldir..Macbeth dikkat çekici..Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 7. Bazı filmlerde devam niteliğinde olanlarda seviliyor. Mesela Eyvah Eyvah bence bunlardan biri. İlk ikisini sevmiştim. Umarım Düğün Dernek filminde de aynı başarı yakalanır. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 8. Yanıtlar
  1. Düğün Dernek filmini nasıl merak ediyorum anlatamam. Keşke imkanım olsa da galalara katılabilsem, sonra bu yazıları kaleme alsam.... Şimdilik uzak bir hayal. Teşekkür ediyorum.

   Sil
  2. Hiç belli olmaz, inşallah hayalin gerçek olur!

   Sil
 9. Robert'ı uzun zamandır severim Life kaçmaz yani, bir de Sarmaşık ilgimi çekti :) teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, hoş geldiniz :) Robert Pattinson'u takibe alayım, ismi bende yerleşen bir oyuncu değil henüz. Life filmini özellikle fotoğraf merakım nedeni ile merak ediyorum. İzlenecek filmler listemde çoktan yerini aldı. Sarmaşık dağıtımda zorluklar yaşadığını düşündüğüm bir film, fırsat bulsam sinemaya gidip izlemek isterim açıkçası. Teşekkür ediyorum. :)

   Sil
  2. Bu Dream nerde vampir, hemen tutunur Zülal, ondandır Robert :) twilight serisidir kesin, etkisi devam ediyor :)

   Sil
  3. Bende sinema filmlerine bakacaktım Robert P. nin. Söylediğin iyi oldu:) Vampir dizilerinden Buffy the Vampire Slayer ı seyrettim bilmem kaç sezon. Üstelik CNBC-E de izlerdim. Buffy farkında olmadan vampir limitimi doldurmuş:)

   Sil
  4. Twilight serisi, remember me, water 4 elephant filmlerini izlemiştim en iyisi vampirli olanıydı,seri olan yani, orada ki havalı, gözde, tutkulu aşık Edward olur kendisi :) The vampire diaries hastasıyımdır, o yüzden vampirli şeylere hayır demiyorum hatta kurt adamlı falan, fantastik türü :) Buffy izlemedim, denk gelmedi :(

   Sil
  5. Buffy çok eski bir dizi o yuzden denk gelmemiş olabilir. The vampire diaries in methini çok duydum. Ama nasip olmadı izlemek. Kısmet diyelim belki izlerim. :)

   Sil
 10. Aralık ayı genelde popüler filmlerin çıktığı dönem olur. Düğün dernek filminin ekibi absürt komedide Türkiyenin öncüsüler. Bugün gittim ve beğendiğimi belirteyim. Düğün dernek 3 çıksın severek giderim şimdiden :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düğün Dernek 2 Sünnet filminde kuyruklara rastlayan blog sahiplerine şahit oldum. Kesinlikle rağbet var... Filmi beğenmenize ve bunu paylaşmanıza sevindim. Sevgiler diliyorum.

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön