30 Nisan 2015 Perşembe

Vizyondaki Filmler 1 Mayıs 2015

VİZYONDAKİ FİLMLER 1 MAYIS 2015

1 Mayıs 2015 günü sinemalarda 7 film gösterime giriyor. Belgesel türündeki 'Toprağın Tuzu'  altı dolu olan filmlerden. Vizyondaki filmler 1 Mayıs 2015 haftasında aslında sadece 7 film yok. Yarın bilindiği üzere İşçi Bayramı. Sinema boş durmuyor ve ilk gösterimleri İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır'da olan 1-10 Mayıs tarihleri arasında İşçi Filmleri Festivali düzenliyor. 10.su düzenlenen İşçi Filmleri Festivali'nin teması ise "İşimiz Gücümüz Yaşamak" Toplamda 75 filmin gösterileceği Festival daha sonra ücretsiz olarak tüm ülkeyi dolaşacak, sinemaseverlerle buluşacak. Festival hakkında daha fazlasını merak edenler vereceğim linki kopyala yapıştır yapıp bakabilirler: http://sinemabirmucizedir.blogspot.com.tr/2015/04/isci-filmleri-festivali-is.html
Bu yazı vesilesiyle tüm işçi ve emekçilerin 1 Mayısını kutluyorum. Toprağın Tuzu - The Salt of the Earth (2014)
Yönetmen koltuğunda Juliano Ribeiro Salgado ve Wim Wenders'ın bulunduğu belgesel'in yapımcılığını İtalya, Brezilya ve Fransa üstlendi. Belgesel, Biyografi türündeki filmin senaryosu, yönetmen ikiliye ve David Rosier'e ait. Toprağın Tuzu filminin müziklerini Laurent Petitgand yaptı. Film 100 dakika sürüyor. Sebastião Salgado Brezilya doğumlu bir fotoğraf sanatçısı. Amerika'da ekonomi okuduktan sonra iş hayatına atılan, sonrasında fotoğrafla tanışan ve hayatı değişen Salgado aynı zamanda Magnum üyesi. Bir fotoğrafçı olarak bana göre müthiş işler başaran fotoğraf sanatçısının hayatını merak edenlerin bakması için yazıma bir link kopyalıyorum:  http://www.ilefarsiv.com/fotograf/yazi_53.htm
Toprağın Tuzu - The Salt of the Earth (2014) Filminin Konusu:
Fotoğrafçı Sebastio Salgado, oğlu Juliano ile çıktıkları bir seyahate, dışarıdan üçüncü bir bakış açısı olarak Wim Wenders’ın da eşlik etmesini isteyince, Wenders bu seyahatleri belgesel filmi yapmaya karar verir. Belgesel, yakın tarihteki milletlerarası sürtüşmelere, göçlere ve açlığa yer verdiği gibi el değmemiş doğal güzellikleri de önümüze seriyor. Belgesel, Sebastião Salgado'nun çalışmasını hayata geçirdiği sırada oğluyla olan ilişkisine de zum yapıyor.

Toprağın Tuzu - The Salt of the Earth (2014) Filminin Oyuncuları:
Sebastião Salgado, Wim Wenders, Juliano Ribeiro Salgado, Hugo Barbier, Jacques Barthélémy,Lélia Wanick Salgado
İmdb Puanı:8.4
http://www.imdb.com/title/tt3674140/?ref_=fn_al_tt_1


Aşkı Bulunca - Posthumous (2014)
Yönetmenliğini ve senaristliğini Lulu Wang'ın yaptığı ABD yapımı olan Aşkı Bulunca filmi Komedi, Dram, Romantik türlerinde. Müziklerini Brian Crosby ve Dustin O'Halloran yaptığı filmin süresi ise 94 dakika. Oyuncu Jack Huston izleyicinin beğenisini kazanan American Hustle ve Boardwalk Empire filmlerinde rol almıştı.
Aşkı Bulunca - Posthumous (2014) Filminin Konusu:
Gözden düşmüş bir ressam olan Liam Price’ın  (Jack Huston) bir yanlış anlama sonucu, öldüğü ile ilgili dedikodular çıkar. Bu haberle eserleri değerlendiğini ve satışlarının patladığını gören Liam, gerçeği söylemek yerine bir yalana sığınır: “Liam’ın erkek kardeşi” kimliğinde hayatını sürdürmeye karar verir. Fakat intihar eden ressam hikâyesini ilgi çekici bulan genç ve güzel gazeteci McKenzie Grain (Brit Marling), Liam’ın peşine düşecek; aşk ikisinin de planlarını alt üst edinceye kadar oyun devam edecektir.
Aşkı Bulunca - Posthumous (2014) Filminin Oyuncuları:
Jack Huston, Brit Marling, Tom Schilling, Lambert Wilson, Nikolai Kinski, Alexander Fehling, Martin Stange, Joost Siedhoff, Viviane Bartsch, Fabian Stumm, Oleg Tikhomirov, Isabelle Redfern, Pamela Knaack, Julie Trappett, Bogdan Tomassini-Buechner
İmdb Puanı: 7.5
http://www.imdb.com/title/tt2463154/?ref_=fn_al_tt_1


Tehlikeyle Flört (2014)
Yönetmenliğini Murat Şenöy'ün üstlendiği film, Komedi, Müzikal, Aksiyon türlerini içinde barındırıyor. 95 dakika süren filmde müzikler ve senaryo başroldeki Flört'e ait. Senaryoda aynı zamanda yönetmen olan Murat Özsoy'un imzası bulunuyor.
Tehlikeyle Flört (2014) Filminin Konusu:
Flört grubu Ozan, Çağatay ve Timsah'tan oluşmaktadır. Mahalle düğünlerinde, orkestrada minnet rica çalarak müzisyenlikten para kazanmaya çalışmaktadırlar. Para kazanırken kendi müzik tarzlarından ödün vermek istemeyen 3 arkadaş, istedikleri albümü çıkartacak yapımcıyı bir türlü bulamazlar. Çaldıkları bir düğünde kendi müzik tarzlarını davetlilerle paylaşmak zaten bir hatayken, üstüne üstlük  Ozan gelinle 'flörtleşmeye' başlar! Kendilerini işsiz bulan ve daha kötüsü çevrede sürekli alay konusu olmayan başlayan üçlü, çareyi en son kendi paralarını ortaya koyarak albüm çıkartmakta bulurlar. Fakat cepleri bomboştur. Para bulmak için çeşitli fikirler bulmaya çalışırlar. Banka soyma fikri ağır basmaya başlar...
Tehlikeyle Flört (2014) Filminin Oyuncuları:
Ozan Kotra, Çağatay Kehribar, Hakan Çağlar, Fuat Güner, Başak Daşman, Mete Horozoğlu, Ezel Akay, Sema Şimşek, Tuğrul Tülek, Cihat Tamer, Ayta Sözeri, Güzin Usta, Mahmut Gökgöz
İmdb Puanı: -


Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları (2015)
Yönetmenliğini Emre Budak'ın yaptığı, senaryosunu Hasan Göktaş'ın yazdığı Komedi türündeki film internette yayınlanan  "Yolunda A.Ş Bir Ankara Dümeni" filminin yakaladığı başarı üzerine çekildi. Chantier Films'in dağıtımcılığını üstlendiği filmin sosyal medyada alacağı tepki merak ediliyor.
Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları (2015) Filminin Konusu:
Ankara’nın Çinçin Bağları mahallesinde doğup büyümüş Fehmi Kır ve arkadaşları İbo ve Ramo'nun hikayesine konuk oluyoruz. Çinçin Mahallesi'nde 4 sene önce yapılan dönüşüm sonrasında bir grup gecekondu yıkılmış, üç arkadaştan ikisi yeni yapılan evlere taşınmıştır. Sıra Fehmi Kır'ın da evinin bulunduğu kısma gelmiştir. Ama Fehmi'nin arkadaşları gibi kolay teslim olmaya hiç niyeti yoktur.
Yolunda A.Ş. Çinçin Bağları (2015) Filminin Oyuncuları:
Erdağ Yenel, Emre Budak, Cezmi Baskın, Tuna Orhan, Defne Yalnız, Bahadır Çalı, Hüseyin Elmalıpınar, Gökay Müftüoğlu
İmdb Puanı: -


Karlar Kraliçesi 2 - Snezhnaya koroleva 2. Snezhnyy korol (2014) 
Yönetmenliğini Aleksey Tsitsilin'in yaptığı filmin senaryosun yazan ekip ise şöyle: Roman Nepomnyashchiy, Vladimir Nikolaev, Aleksey Tsitsilin ve Aleksey Zamyslov. Rus yapımı çzigi filmin türü ise; Animasyon, Macera, Aile. Diğer ismi Nam-ı Diğer: The Snow Queen 2: The Snow King olan film 78 dakika sürüyor. Filmin müziği ise Mark Willott'a ait.
Karlar Kraliçesi 2 (2014) Filminin Konusu:
1. Karlar Kraliçesi filminin sağladığı başarıdan sonra yapılan bu macerada, Orm arkadaşlık, mutluluk ve gerçek aşkın bütün kötülükleri yenebildiğini öğrenecektir.
Karlar Kraliçesi yenik düşmüş, gücünü yitirmiştir. Kraliçeyi yenen troller özgürlüğün tadını çıkarmaktadır. Fakat yeni bir düşmanları vardır. Dünyayı sonsuza dek buza dönüşmekten kurtarmak için yeni bir kahraman beklenmektedir. Troll Orm beklenen o kahraman olmayı başarabilecek midir?
Karlar Kraliçesi 2  (2014) Filmini Rusça Seslendirenler:
Anna Shurochkina, Ivan Okhlobystin, Anna Khilkevich,  Aleksandr Uman, Igor Bortnik, Aleksey Likhnitskiy, Roman Yunusov,  Aleksandr Gudkov, Dee Bradley Baker
İmdb Puanı: 7.2
http://www.imdb.com/title/tt3477554/


Ezan (2015)
Fuat Yılmaz'ın yönetmenliğini yaptığı ve senaryosunu yazdığı film Korku türünde. Ezan (2015) filminin çekim mekanı ise Fethiye ve Muğla. 
Ezan (2015) Filminin Konusu:
Filmin başkahramanı sinirli ve uyumsuz davranışları nedeniyle işten atılır. Alkol aldığı bir gün arabası ile küçük bir kıza çarpar. Kızı orada bırakıp kaçarken yüzüğünü düşürür. Yüzüğü aracılığıyla büyüye maruz kalan Ali'nin başından kötü olaylar geçer. Amcasının oğlu Mehmet’le define aramaya çıktıklarında cinler tarafından kaçırılırlar. Ali'nin Arkadaşı Cengiz ve eşi Zeynep; Ali’yi aramak için gittiği köye gelirler.
Ezan (2015) Filminin Oyuncuları:
Osman B. Keser, Yeliz Yeşil, Şahin Özden, Pasha H. Koç, Muammer Şahin, Yasin Koç, Leyla Metin, Mustafa Selçukoğlu, Tahsin Dursun, Esra Kapıcı, Bilge Saçan
İmdb Puanı:  -


Yenilmezler: Ultron Çağı -  Avengers: Age of Ultron (2015) 
Yönetmen Joss Whedon'un, Stan Lee ve Jack Kirby ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı film ABD yapımı ve 141 dakika sürüyor. Müziklerini  Danny Elfman ve Brian Tyler'ın yaptığı filmin türü ise; Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu, Gerilim.
Yenilmezler: Ultron Çağı -  Avengers: Age of Ultron (2015) Filminin Konusu:
İlk çekilen Avengers filminin başarısı sonrasında ikinci filmi çeken yapımcılar, bu filme bütün kahramanları dahil ediyor; bu kez Iron Man, Kaptan Amerika, Thor ve Hulk'ın yanısıra Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceraya katılıp sürprizini koruyan beklenmeyen düşmanlara karşı savaşıyor. Kahramanların kişiseline inen filmde barışın sağlanması için bir proje hayata geçirilmeye çalışılır. Ultron ise insanlığın sonunu getirmek için planlar yapmaktadır. Bol aksiyonlu bir macerayı vaad eden film yenilmezleri gerilim dolu bir maceraya sürükler.
Yenilmezler: Ultron Çağı -  Avengers: Age of Ultron 2015 Filminin Oyuncuları:
Robert Downey Jr. Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Don Cheadle, Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Cobie Smulders, Anthony Mackie, Hayley Atwell, Idris Elba, Stellan Skarsgård, James Spader, Samuel L. Jackson, Henry Goodman
İmdb Puanı: 8.3
http://www.imdb.com/title/tt2395427/


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön