17 Mart 2015 Salı

Vizyondaki Filmler 18 Mart 2015

SON MEKTUP 2015

2015 yılı girdiğinden beri her hafta düzenli olarak yayınladığım vizyondaki filmler yazılarımda ilk defa olarak tek bir film için tanıtım yazıyorum. 
Gösterim günü gelenek olarak cuma günüdür. Fakat arada bazı filmler için farklı sebeplerden dolayı haftanın diğer günleri tercih edilebilmektedir. Son hatırladığım Cem Yılmaz'ın filmi olan "Pek yakında" geleneği bozan filmlerdendi. Çanakkale Deniz Zaferi'nin anlatıldığı Son Mektup 2015 filmi, 18 Mart günü kazanılan zaferin 100. yılında 18 Mart 2015 Çarşamba günü vizyona girecek. 7 yıllık bir çalışmanın ürünü olan, vizyondaki filmler 18 Mart 2015 başlıklı yazımın konusu olan Son Mektup'un, konusuna ve diğer bilgilere hemen göz atalım.


Son Mektup Çanakkale 2015

Son Mektup 2015

Özhan Eren'in yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını üstlendiği film; Dram, Tarihi, Savaş türünde ve 122 dakika sürüyor. Yönetmen, daha önce çevirdiği 2008 yılında gösterime giren "120" filmi ile başarı yakalamış ve adından söz ettirmişti. Filmin müzikleri ise Özhan Eren ve Ferhat Özgür Kale'ye ait. Yonca Lodi'nin seslendirdiği Sonsuza kadar isimli film şarkısını dinlemek, aynı zamanda fragmanı izlemek isterseniz aşağıda yazdığım linki kullanabilirsiniz.20 milyon lira bütçeli filmde izleyeceğimiz uçakların Türk mühendisler tarafından üretildiği bilgisini de paylaşalım. Ayrıca Nusrat mayın gemisi, torpil ve toplarla ilgili özenli çalışmalar yapılmış.

Son Mektup 2015 Filminin Konusu:

Çanakkale Deniz Zaferi hakkındaki film, savaş günlerinde yazılan ve yıllar sonra adresine ulaşan bir mektubun çok duygusal hikayesini anlatıyor. Savaşın perde arkasının da anlatıldığı filmin oyuncu kadrosuna baktığımızda karakterlerin genç hallerini ve yaşlı hallerini izleyeceğimizi anlıyoruz.
Tayyareci Yüzbaşı Salih Ekrem I. Dünya Savaşı sırasında gönüllü olarak Çanakkale cephesine gider. Savaşın zorlu koşulları altında askerlerin hayatta kalması için mücadele veren Nihal Hemşire ile burada tanışır. Salih ve Nihal çetin şartlar altında, Fuat isimli kimsesiz bir çocuğu sahiplenirler. İngilizler tarafından gelen bir hava baskınında Yüzbaşı Salih sayesinde kurtulan “Küçük Gazi Fuat”, yüzbaşı ve hemşirenin arasındaki ölümsüz sevdanın da şahidi olacaktır...


Son Mektup 2015 Filmden bir sahne


Son Mektup 2015 Filminin Oyuncuları:


Tansel Öngel,  Nesrin Cavadzade, Bülent Şakrak, Ozan Gözel, Hüseyin Avni Danyal, Barbara Sotalsek, Nuri Gökaşan, Kerem Arslanoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Bulut Akkale, Engin Benli, Gürkan Yüksel, Güngör Gün, Göker Ersivri, Fahrettin Eren Dinler, Mina Sovetski, Yılmaz Bayraktar, Can Tarakçı, A. Murat Özgen, Aykut Ünal, Kosta Kortidis, Furkan Engin, Asuman Bora, Kemal Okur, Cenk Dinçsoy, Candaş Çetinkaya, Şevket Çemç, Ayten Uncuoğlu, Emine Umar, Beren Sude Salman, Engin Yüksel, Eren Vurdem, Burak Kimyager, Kemal Pala, Çağdaş Yılancı, Can Ceylan, Furkan Özbalkan, Aynur Yıldız, Mehmet Burak Soyer, Zeki Taluer


Son Mektup Almanya gösterimleri 2015 


Son Mektup (2015) Filminin Gösterime Gireceği Ülkeler:
Son mektup filmi Almanya'da içlerinde Hamburg, Frankfurt, Köln, München, Bremen, Stuttgart'ın da bulunduğu 29 şehirde gösterilecek. Filmin Almanya galası başrol oyuncularının da katılımıyla Köln'de 19 Mart günü gerçekleştirilecek.
Son Mektup (2015) filminin gösterileceği diğer ülkeler ise şöyle; Azerbeycan, Avusturya, Bulgaristan, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç, Danimarka, Fransa, İngiltere, Portekiz, Romanya, Rusya ve Ukrayna.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön