4 Şubat 2015 Çarşamba

Vizyondaki Filmler

VİZYONDAKİ FİLMLER 06 ŞUBAT 2015

06 Şubat 2015 cuma günü 6 film gösterime giriyor. Oscar adaylığı olan Özgürlük Yürüyüşü (Selma), ödüllü film; Turist (Force Majeure), çocukların sevgilisi Sünger Bob, Türkiye yapımı olan Sevimli Tehlikeli filmleri bunlardan birkaçı. Vizyondaki Filmler 06 Şubat 2015 haftasında gösterilmeye başlanacak yeni filmlere birlikte göz atalım.

  • Turist (Force Majeure)

Ruben Östlund'un yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı Turist - Force Majeure filmi 2014 İsveç yapımı ve 120 dakika sürüyor. Dram türündeki filmin yönetmeni 2011 yapımı filmi Play / Oyun filmi ile ödüller kazanmıştı. Bu film ise 2014 Cannes Jüri Ödülü–Belirli Bir Bakış ve 2014 Motovun FIPRESCI ödüllerine sahip.Filmin 80. dakikasından bir pasaj:
-Bağırmayı denemelisin belki de. Cidden. İki yıl terapiye gittim. Bir işe yaramadı. Sonra beş dakika bağırdım ve farkı hissettim. Tamamen fiziksel, bir şey vücudunda sıkışıp kalmış.
Filmin Konusu:
Mutluluk fotoğrafları çektirerek başlayan 5 günlük kar tatili zararsız bir çığ düşmesi olayı ile gölgelenir. Eşi ve 2 çocuğu ile tatile çıkan İsveçli Tomas için tatil oldukça farklı geçecektir. 
Oyuncular:
Johannes Kuhnke, Lisa Loven Kongsli, Clara Wettergren, Vincent Wettergren, Kristofer Hivju, Fanni Metelius.
İmdb: 7.3  http://www.imdb.com/title/tt3630276/?ref_=fn_al_tt_1

  • Jupiter Yükseliyor (Jupiter Ascending)

2015 ABD yapımı filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Andy Wachowski ve Lana Wachowski yaptı. 125 dakika süren filmin tarzı ise Bilim-Kurgu, Macera ve Aksiyon. Michael Giacchino'nun müziklerini yaptığı film Chicago'da çekildi. Heyecan düzeyi yüksek Bulut Atlası filmine imza atanların elinden çıkan filmi merakla bekliyoruz.
Filmin Konusu:
Jüpiter Jones hayalperest biridir. Büyüyünce gerçekle yüzleşir; hizmetçilik yapar, tuvalet temizler. Genetik bir tasarım olan eski avcı Caine Dünya’ya ulaştığında Jüpiter, evrenin dengesini değiştirebilecek bir genetik işarete sahip olacağını öğrenir. Evrenin hakim olan ölümsüz Kraliçe, çıkartılan genetik haritalar göre bu genç kadının kendi hükümdarlığının sonunu getireceğini düşünerek Jüpiter'e suikast tertip eder. Jones, Caine'le tiranlığı sonlandırmak için yola çıkar.
Oyuncular:
Eddie Redmayne, Channing Tatum, James D'Arcy, Sean Bean, Mila Kunis, Douglas Booth, Tuppence Middleton,Gugu Mbatha-Raw, Charlotte Beaumont,  Terry Gilliam, Maria Doyle Kennedy, Vanessa Kirby, Christina Cole, Doona Bae, Samuel Barnett.
İmdb Puanı: 6.7
http://www.imdb.com/title/tt1617661/?ref_=fn_al_tt_1


  • Özgürlük Yürüyüşü (Selma) 

Yönetmenliğini Ava DuVernay'ın Yaptığı 2014 yapımı İngiltere ve ABD ortak yapımı olan filmin senaristliğini Paul Webb yaptı. 128 dakika süren Selma filminin türü ise; Biyografi, Tarihi, Dram. Oscar'a aday olan yapımın prodüktörlüğünü, ses getiren bir film olan 12 Yıllık Esaret filminin yapımcıları üstlendi.
Filmin Konusu:
1965'te ABD'ndeki Alabama eyaletinin Selma kentinde başlayan protestolara Doktor Martin Luther King’in öncülük etmiş, eyalet başkentine giden 87 km'lik yolda o dönem üç önemli protesto yürüyüşü gerçekleştirilmişti. Kamuoyunun harekete geçirilmesiye oy hakkı konusunda dönemin ABD Başkanı Johnson köşeye sıkıştırıldı. Protestoların etkili olması sonucunda kanun çıkarıldı. Film kısaca Afrika kökenlilere oy hakkı verilmesini/Afrika kökenlilerin haklarını söke söke almalarını anlatıyor.
Oyuncular:
David Oyelowo, Carmen Ejogo, Jim France , Trinity Simone, Mikeria Howard, Jordan Christina Rice,  Ebony Billups, Nadej k Bailey, Elijah Oliver, Tim Roth, Oprah Winfrey, Clay Chappell, Tom Wilkinson, Giovanni Ribisi, Martin Sheen, Haviland Stillwell,  André Holland Ruben Santiago-Hudson, Colman Domingo, Omar J. Dorsey, Tessa Thompson
İmdb Puanı: 7.8
http://www.imdb.com/title/tt1020072/?ref_=nv_sr_1


  • Yaban - Wild

Yönetmenliğini Jean-Marc Vallée'ın yaptığı 2014 yapımı ABD yapımı olan filmin senaristliğini  Nick Hornby ve Cheryl Strayed (Anıları "Wild: From Lost to Found on the Pacific Crest Trail") yaptı. 115 dakika süren Yaban filminin türü ise; Biyografi, Dram. Filmin diğer adı ise A Walk in the Wilderness.
Filmin Konusu:
Cherly, annesi ölünce yıkılmış, uyuşturucu kullanan ve kocasını kaybetmiş bir kadındır. İyice dağıttığı bir sırada çılgınca bir karar alır ve Pasifik Crest gibi tehlikeli bir rotada yürümeye karar verir. Yol ise 1100 kilometredir.
Oyuncular:
Reese Witherspoon, Laura Dern, Gaby HoffmannThomas Sadoski, Keene McRae, Michiel Huisman, W. Earl Brown, Kevin Rankin, Brian Van Holt, Cliff De Young , Mo McRae, Will Cuddy.
İmdb Puanı: 7.3  http://www.imdb.com/title/tt2305051/?ref_=nv_sr_1

  • Sevimli Tehlikeli 2015

Yönetmenlik, senaryo ve müzikleri Özcan Deniz'e ait olan 2015 Türkiye yapımı film Komedi, Romantik türlerini içinde barındırıyor. Yardımcı yönetmen Reyhan Pekar.
Filmin Konusu:
Şükrü Özyıldız (Zarok), uzun yıllar önce bir ailenin beşikteki çocuğunu Edirne’de çalıp büyük acıların yaşanmasına neden olur. Seneler sonra bu vicdan azabından kurtulacağı bir şansa kavuşan Zarok kaçırdığı kızı tekrar kaçırarak asıl ailesine götürmeye çalışır. Maceralı bir çaba aşka mı dönüşecektir? Filmi izleyince göreceğiz.
Oyuncular:
Şükrü Özyıldız, Ayça Aysin Turan, Türkan Kılıç Ahmet Özarslan, Burçin Birben, Cem Avnayim, Efe Deprem, Ergun Kuyucu, Evrim Dogan, Taner Turan, Zeynep Anil Tatdiran
İmdb Puanı:   6,4   http://www.imdb.com/title/tt4306308/?ref_=fn_al_tt_1


  • Sünger Bob Kare Pantalon (The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water)

2015 yapımı, 93 dakika süren filmin yönetmeni Paul Tibbitt ve
Mike Mitchell. Senaryo yazarları Glenn Berger, Jonathan Aibel ve Paul Tibbitt. Fimin türü ise; Animasyon, Macera, Komedi, Aile.
Filmin Konusu:
Süngerbob Karepantolon'un beyazperde uyarlaması olan yapıtta Süngerbob Karepantolon'un kıyıya çıkıp yaşayacağı  macerasını izleyeceğiz. Tehlikeli korsan Burger-Beard ele geçirdiği sihirli kitabın son sayfasını bulup formülü tamamlayarak planını hayata geçirmeyi istemektedir. Bu durumda Bikini Bottom şehri tehlikede olacaktır. Şehrin SüngerBob, Patrick ve ekiplerine denizin dışında ihtiyacı vardır. Şimdi tüm ekip Burger-Beard'a karşı harekete geçmek zorundadır. Şehirlerini tekrar kazanabilmek için ise kitabı geri almak zorundadırlar.
İmdb Puanı: 7.5  http://www.imdb.com/title/tt2279373/?ref_=fn_al_tt_3


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön