24 Ekim 2014 Cuma

Vizyondaki Filmler

Dying of the Light 2014

Yıllarını sinema sanatına adamış olan Nicolas Cage, oynadığıDying  of the Light 2014filmini kimse izlemesin diye bir  kampanya başlattı. Ünlü oyuncu yapımcı şirketin senaryodaki bazı bölümleri kendilerine danışmadan değiştirdiğini öne sürdü. Film hakkında kötü  konuşması yasak olan film kadrosundakiler filmi  fotoğraf ve t-shirt aracılığı ile protesto ediyorlar.

Nicolas Cage Dying of the Light 2014 filmini böyle boykot etti
Film üretenler genelde yaptıkları filmler izlensin diye ellerinden geleni yaparken, Nicholas Cage son oynadığı Dying of the Light filmi için izleyiciye "filmi izlemeyin" mesajı veriyor. Kontratları gereği film hakkında kötü konuşmaları yasak olan film ekibi ilginç bir kontrat delme yöntemi bulmuş. Eminiz ki bu konuyu avukatlarına da danışmışlardır. Yazıya eklediğim fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere bir t-shirt hazırlamışlar ve bu t-shirt ile fotoğraf çektirmişler. 
Filmi neden boykot ettiklerine gelince; eminim ki yıllarını sinema sanatına adamış bir oyuncu reklamın iyisi kötüsü olmaz diye düşünmüyordur. En azından ben Cage'in böyle bir eylem yaptığına inanmak istemiyorum. Az biraz severim kendisini.
T-shirtte yazanlar şöyle: “No publicity issued by artist or lender, whether personal publicity or otherwise, shall contain derogatory mention of company, the picture, or the services of artist or others connected with the picture.” 


Dying of the Light 2014  filminin kadrosu yazılı t-shirtlerle fotoğraf çektirdi
Ünlü aktör Nicolas Cage oynadığı “Dying  of the Light” filmininde, yapımcı şirketin, senaryodaki bazı bölümleri kendilerine danışmadan değiştirdiğini öne sürdü. Bazı bölümler söyleminden kasdedilenlerin ne olduğu şu an için hala bir muamma. Konuşma hakları kontratları ile ellerinden alınan oyuncuların bu çağrısı bakalım ne kadar ses getirecek. Film 5 Aralık 2014 tarihinde Amerika'da vizyona girdiğinde  sinemaseverlerin duyarlılığı ortaya çıkmış olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön