24 Ekim 2022 Pazartesi

Şeytan Kapanı (2022)

Prey for the Devil

Daniel Stamm'in yönettiği Korku, Gerilim türündeki Şeytan Kapanı (2022), bir rahibenin çocuk olduğu yıllarda annesine musallat olan şeytanla yeniden yüzleşmek zorunda kalmasıyla yaşananları anlatıyor. Jacqueline Byers'ın Rahibe Ann'i canlandırdığı şeytan temalı yapım 93 dakika sürüyor. Ülkemiz sinemalarında da gösterilen The Last Exorcism (2010) filminin yönetmeni olan Daniel Stamm yeni filmi Prey for the Devil'de, şeytan çıkarma görevini erkek egemenliğinden çıkararak geçmişinde anne/kız travması yaşayan bir kadına vermiş.

Prey for the Devil
Şeytan Kapanı (2022) Poster

CJ ENM dağıtımıyla sinemalara gelecek olan Şeytan Kapanı, Türkçe dublaj ve altyazı seçeneğiyle 28 Ekim 2022 gününden itibaren seyirci ile buluşacak.

Şeytan Kapanı - Prey for the Devil (2022) Konusu:

Rahibe Ann, Vatikan tarafından Amerika ve dünyanın farklı ülkelerinde açılan şeytan çıkarma konusunda uzmanlaşmış bir enstitüye katılır. Katolik rahipler burada bilim, tıp, teknoloji ve psikiyatrinin desteğiyle şeytanın ele geçirdiği ruhları özgürleştirecek metotları öğrenmektedir. Okuldaki dersleri Peder Quinn verir ve öğrencilerinin tamamı erkektir. Rahibe Ann'in şeytan çıkarma sanatını öğrenmesinin nedeni ise annesinin ruhsal durumudur. Ann, şeytani bir varlık tarafından kontrol edilen annesi yüzünden çocukken zor zamanlar geçirmiştir. Hastaneye kaldırılan küçük Natalie'yi gördüğünde annesindeki semptomların kızda da kendini gösterdiğini fark eder.

Şeytan Kapanı (2022)

Vizyon Tarihi: 28 Ekim 2022

Diğer Adları: The Devil's Light, Prey for the Devil / Yönetmen: Daniel Stamm / Senaryo: Robert Zappia / Görüntü Yönetmeni: Denis Crossan / Müzik: Nathan Barr / Dağıtımcı: CJ ENM / Şirket: BG Film / ABD / 2022 / Süre: 93 dakika / Korku, Gerilim / tt9271672 / 16+

Oyuncu Kadrosu:
Jacqueline Byers (Rahibe Ann)
Virginia Madsen (Dr. Peters)
Colin Salmon (Peder Quinn)
Nicholas Ralph (Peder Raymond)
Christian Navarro (Peder Dante)
Ben Cross (Kardinal Matthews)
Lisa Palfrey (Rahibe Euphemia)

11 yorum:

 1. Korkmak ister miyim ki acaba 😇🙃😊🤚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmin yaş sınırını henüz öğrenemedim ama korkutucu duruyor. Her ihtimale karşı uzak olsun bencesi ;)) Çok teşekkürler.

   Sil
 2. Pek sevmiyorum bu konuyu ben. Genelde birbirine benziyor hep filmler sanki

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu filmin diğerlerinden farkı 'çok emin değilim' ama Katoliklerde şeytanı çıkarma görevi sadece erkeklerin elindeymiş. Yönetmen sıra dışı bir yol izleyip kadınları hep kurban yapmak yerine bu kez şeytan çıkarma işini bir kadına yaptırmış. Bunun haricinde diğer kısımları diğer şeytanlı filmlere benzer duruyor. :)

   Sil
 3. hemen izlerim. dün the invitation ı izledim iyiydi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. The Invitation yeni filmlerden, ben de bakayım :))

   Sil
 4. En sevdiğim tür ve güzel görünüyor, paylaşımına sağlık

  YanıtlaSil
 5. Ayyy o afiş neydi, anksiyetelim azdı valla.

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön