23 Ekim 2022 Pazar

Emily (2022)

EMILY

Yönetmen Frances O'Connor, ilk filmi olma özelliği taşıyan Emily'de Bronte kardeşlerden aldığı ilhamla yazar Emily Bronte'nin hayatını filme çekti. Genç yaşta ölen yazarın, kız kardeşleriyle olan ilişkisi, kendisine Fransızca öğreten papazla yaşadığı romantizmi, ailesiyle ve çevresiyle olan ilişkileri filmde yönetmenin bakış açısından seyircinin karşısına çıkacak. Uğultulu Tepeler'in (Emily Bronte) ve Jane Eyre'nin (Charlotte Bronte) yazarlarının diğer kız kardeşleri olan Anne'i de filmde diğerleri kadar olmasa da önemli bir rolde göreceğiz.

Emily (2022) Poster

Dram, Biyografi türlerinde olan ve 130 dakika süren Emily (2022) dünya promiyerini 2022 Toronto Film Festivali'nde yaptı. Uğultulu Tepeler kitabının yazılması öncesinin anlatıldığı ABD, İngiltere yapımı filmin başrolünü ise Emma Mackey üstleniyor. Emily, Bir Film dağıtımıyla 28 Ekim 2022 günü vizyona girecek.

Emily 2022 Bronte Kardeşlerin Kitapları

Emily (2022) Konusu:

Emily rolündeki oyuncu Emma Mackey, günümüz kadınlarına sesleniyor: bir maskenin arkasına saklanmak yerine, kendilerine meydan okumayı, otantik seslerini bulmayı ve kendi potansiyellerini açığa çıkarmayı anlatıyor. Dünya Emily’ye sesini çıkarmaması ve itaatkar olması gerektiğini söylemektedir. Fikirlerini, düşüncelerini, duygularını ve hayallerini kendine saklaması gerekmektedir. Oysa Emily çılgınca yaşamak ister, duygularla dolup taşar, duyulmak için can atan bir sesi vardır ve zihni hayal gücüyle doludur. Sessiz kalmak ve başkalarının istediğini yapmakla ilgilenmez ve Emily bize tüm bunların nedenini göstermek üzere.

Vizyon Tarihi: 28 Ekim 2022

Yönetmen - Senaryo: Frances O'Connor / Görüntü Yönetmeni: Nanu Segal / Müzik: Abel Korzeniowski / Dağıtımcı ve İthalat: Bir Film / ABD, Birleşik Krallık / 2022 / Süre: 130 dakika / Dram, Biyografi / tt12374656 / 16+

Oyuncu Kadrosu:
Emma Mackey (Emily Bronte)
Oliver Jackson-Cohen (Weightman)
Fionn Whitehead (Branwell Bronte)
Adrian Dunbar (Patrick Bronte)
Alexandra Dowling (Charlotte Bronte)
Amelia Gething (Anne Bronte)
Gemma Jones (Branwell Teyze)
Harry Anton (Bill Heathcliffe)

16 yorum:

 1. 28 Ekim'i bekleyelim bakalım...

  YanıtlaSil
 2. Fragmanı izledim. Severim bu tür filmleri. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 3. Kadınlar sessiz kalmasın😊. Emeğine sağlık

  YanıtlaSil
 4. fransızca ve romantizm birbirini takip ediyor genelde, genç yaşta ölmesine üzüldüm

  YanıtlaSil
 5. ah tam aradığım tür ne güzeeel :)

  YanıtlaSil
 6. Aa bu filmin konusu çok güzelmiş, tam benlik :))
  Listeme aldım hemen, çıksın da izleyelim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filme ben de göz koydum. Bekliyoruz. :) Çok teşekkür ediyorum.

   Sil
 7. Çok merak ettim, mutlaka bakacağım bu filme. :)

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön