13 Ekim 2022 Perşembe

Kurtarıcı - The Crusade (2021)

La Croisade

Evrensel temalara yer veren ve gezegeni kurtarma konusuna bakış atan Fransa yapımı Kurtarıcı filminin yönetmenliğini Louis Garrel üstleniyor. Aynı zamanda ortak senaryo yazarı olan Garrel bu önemli konuyu eğlenceli bir dille sahnelemiş. Komedi, Bilim-Kurgu türlerindeki film, anne ve babanın ergen oğullarının gezegeni kurtarmak için evin değerli eşyalarını sattığını keşfetmesini ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Orjinal adı La Croisade olan filmde Louis Garrel, Laetitia Casta ve Joseph Engel başrolleri paylaşıyor. Filmde karı kocayı canlandıran Garrel ve Casta gerçek hayatta da evli. 

Kurtarıcı The Crusade (2021) Poster

Cannes Film Festivali Özel Gösterim (İklim İçin Sinema) Resmi Seçki'sinde seyirciyle buluşan 67 dakika süren Fransız filmi Kurtarıcı - The Crusade (2021) Başka sinema dağıtımıyla 14 Ekim 2022 günü gösterime giriyor

Kurtarıcı - The Crusade (2021) Konusu:

Abel ve Marianne, 13 yaşındaki oğulları Joseph'in en değerli eşyalarını gizlice sattığını keşfeder. Joseph'in tek kişi olmadığını çabucak anlarlar. Gizemli bir projeyi finanse etmek için dünya çapında yüzlerce çocuk vardır.

Kurtarıcı - The Crusade (2021) Louis Garrel ve Laetitia Casta

Vizyon Tarihi: 14 Ekim 2022

Diğer Adları: La Croisade, The Crusade / Yönetmen: Louis Garrel / Senaryo: Jean-Claude Carrière, Naïla Guiguet, Louis Garrel / Görüntü Yönetmeni: Julien Poupard / Müzik: Grégoire Hetzel / Dağıtımcı: Başka Sinema / Şirket: Bir Film / Fransa / 2021 / Süre: 67 dakika / Komedi, Bilim-Kurgu / tt13846352 / 10+

Oyuncu Kadrosu:
Louis Garrel (Abel)
Laetitia Casta (Marianne)
Joseph Engel (Joseph)
Ilinka Lony (Clotilde)
Julia Boème (Lucile)

9 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Aynı fikirdeyim, filmin merak uyandırıcı bir konusu var. :)

   Sil
 2. garrel ve casta, çok severim ikisini de :) casta nın arkadaştan öte filmi ile garrell in le redoutable, bu iki film sık sık izlediklerimden :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Godard'ı bir türlü izleyemedim. İlk dakikalarına bakabildim sadece altyazı uyum problemi çıkınca kalmıştı. Una donna per amica (2014) tanıdık geldi. Detaylı bakacağım ona da :)

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Afrika'ya deniz yapma fikrinden bahsetmişler fragmanda. Fikir ilginç, filmi görmek lazım :))

   Sil
 4. Fragmanını izledim, çok şekerdi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, fragman tatlıydı, fakat filmin süresi çok kısa geldi bana. Sözü uzatmaya gerek yok mesajı verip kaçalım der gibi... Ama filmi daha da merak edilesi kılmış, izleriz kii :)) Çok teşekkürler :)

   Sil
 5. Afişi hoş, merak ettim ben de. İnternetten bakarız :))

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön