6 Eylül 2022 Salı

Evdeki Düşman: Başlangıç (Orphan: First Kill) 2022

ORPHAN: FİRST KİLL

Oyuncu Isabelle Fuhrman, 10 yaşındayken rol aldığı Orphan filminin devamı niteliğindeki "Orphan: First Kill" filmiyle yeniden izleyicinin karşısına çıkıyor. Korku, Gerilim, Suç türlerindeki "Evdeki Düşman: Başlangıç" filminin yönetmen koltuğunda bu kez William Brent Bell oturuyor. 

Orphan: First Kill
Evdeki Düşman: Başlangıç (Orphan: First Kill) 2022 Poster

Prequel (öncesi niteliğinde) Orphan: First Kill filminin, oyuncu Furhrman'ın büyümüş haliyle karakterin gelişimini takip etmesine rağmen kendi başına yeni bir hikayesi var. Yeni filmimiz bizi ilk filmdeki olaylardan iki yıl öncesine, Leena'nın Estonya akıl hastanesinden kaçışına kadar götürecek... Filmle ilgili okuduğum yorumlardan edindiğim fikre göre yeni filmde önemli bir bükülme yaşanıyor. Başlarda ilk filme benzer yönler bulanlar bu bükülme noktasından sonra filmden keyif almaya başlamış görünüyor. Önerim, sinemaya gitmeden önce ilk filmin izlenmesi yönünde...

Paramount Pictures'ın filmi Evdeki Düşman: Başlangıç - Orphan: First Kill (2022), CJ ENM dağıtımıyla 9 Eylül 2022 gününden itibaren sinemalarda gösterime girecek.

İlk Filmi Anımsayalım:

Gerilim türündeki Evdeki Düşman / Orphan (2009) filmini Jaume Collet-Serra yönetmiş, başrollerini Isabelle Fuhrman, Vera Farmiga ve Peter Sarsgaard'ın paylaşmıştı. Film, iki çocuğu olan, düşük yaptıktan sonra küçük bir Rus kızı olan Esther'i evlat edinen bir çifti konu ediniyordu.

orphan 2009
İlk Film Evdeki Düşman / Orphan (2009) Oyuncuları

Evdeki Düşman: Başlangıç - Orphan: First Kill (2022) Konusu:

Lena Klammer, Rusya’da kapatıldığı akıl hastanesinden kaçarak Amerikalı zengin bir ailenin kaybolan çocuğunun yerine geçer. Bir şekilde Amerika’ya getirilen Lena, Esther adını alarak ailenin bir parçası olur. Fakat Lena’nın planları, ailesini ondan korumak için her şeyi yapmaya göze alan anne Tricia yüzünden riske girer.

Vizyon Tarihi: 9 Eylül 2022

Diğer Adı: Orphan: First Kill / Yönetmen: William Brent Bell / Senaryo: David Coggeshall / Görüntü Yönetmeni: Karim Hussain / Müzik: Brett Detar / Dağıtımcı: CJ ENM / Şirket: Filmartı / ABD / 2022 / Süre: 99 dakika / Korku, Gerilim, Suç / tt11851548 / 16+

Oyuncu Kadrosu:
Isabelle Fuhrman (Esther / Leena)
Julia Stiles (Tricia Albright)
Rossif Sutherland (Allen Albright)
Matthew Finlan (Gunnar Albright)
Hiro Kanagawa (Dedektif Donnan)
Samantha Walkes (Dr. Segar)

7 yorum:

 1. oo ilk filmi severim, iyi haber :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk filmin kadrosu iyiymiş. İzlesem mi diye düşünüyorum :)

   Sil
  2. İlkini izlemiştim sanki

   Sil
 2. Ürkütücü ilk filmi hatırlıyorum, ama izlermiyim bilemedim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Orphan'ın eleştirilerini okudum ve fragmanını izledim. İlk film bende merak uyandırdı. Ürkütücü diyorsun, o vakit gündüz izlerim :))

   Sil
 3. İlkini seyretmiştim, sevmiştim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumlarda üçte üç skor var. İlk filmi izlemeyen bir ben miyim? :)) Eleştirmenler ikinci filmdeki kırılma anını övüyorlar. İzleyen yorumlarında ise öyle ahım şahım bulmamışlar ama izlenir diye düşünüyorum. :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön