19 Nisan 2022 Salı

Nuh'un Gemisi Cudi'de 2 (2022)

Bülent Durgun'un yapımcısı olduğu ve çekimleri Şırnak'ta gerçekleştirilen "Nuh'un Gemisi Cudi'de" filmi 2021 yılının Temmuz ayında TRT'de yayınlanmıştı. Bülent Durgun filmin ikincisini de çekerek gösterime sundu. Yönetmenliğini Gürsel Ateş'in üstlendiği Komedi türündeki Nuh'un Gemisi Cudi'de 2 (2022), 22 Nisan 2022 günü CGV Mars D. ile vizyona girecek. Başrollerini Bülent Durgun, Emre Özmen, Esma Soysal, İskender Bağcılar ve Şebnem Yıldırım'ın paylaştığı yerli film, Şırnak'ta belediye seçimleri sırasında yaşananları ve iki aşığın kavuşma çabasını anlatıyor.

Nuh'un Gemisi Cudi'de 2 (2022) Poster

İlk film, gizli bir görev için Şırnak'a gönderilen Amerikalı profesör Robert ile asistanı arkeolog Mary'nin Nuh'un gemisini ararken yaşadıklarını ve Mary'nin Şırnaklı Ali'ye aşık olmasını anlatıyordu.

Nuh'un Gemisi Cudi'de 2 (2022) Konusu:

Şırnak’ta heyecanla beklenen Belediye Başkanlığı seçimleri zamanı gelmiştir. Selo ve rakiplerinin vaatleri Cudi’ye kadar dayanmaktadır. Fakat gözünü Cudi’ye çevirmiş birisi daha vardır. Nuh’un Gemisi kalıntılarının gerçek olduğunu keşfeden Amerikalı Profesör Robert, Şırnak’a geri dönmüştür. Seçim kampanyaları tüm hızıyla devam ederken, kavuşmayı bekleyen aşıklar Doğu ve Yaren ise kaderin cilvesiyle yüz yüze kalır. Aşkın, hüznün, neşenin ve umudun buluşacağı yerse Cudi Dağı’nın zirvesi "Sefine"dir.

Vizyon Tarihi: 22 Nisan 2022

Yönetmen: Gürsel Ateş / Senaryo: Ahmet Tumba / Görüntü Yönetmeni: Mehmet Demirhan / Müzik: Gürkan Çakıcı / Dağıtımcı: CGV Mars D. / Yapım: Üsküdar Yapım / Türkiye / 2022 / Süre: 121' / Komedi / 6+

Oyuncu Kadrosu:

Metin Yıldız, Bülent Durgun, Emre Özmen, Esma Soysal, İskender Bağcılar, Şebnem Yıldırım, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Ercüment Aydın, Berat Demir, Nevra Pehlivan, Charles Carroll.

6 yorum:

 1. Aa ben bunun ilkini bile duymamıştım ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Televizyona uzağım, ben de duymamıştım. Şırnak kentinin tanıtımı için güzel bir fırsat yaratılmış.
   Çok teşekkürler :)

   Sil
 2. Komik gibi görünüyor ama çok benlik bir film değil. :)

  YanıtlaSil
 3. metin yıldız, bkm, komik adamdı, filmlerini bilmiyom :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Metin Yıldız'ın filmografisine baktım şimdi 2004 yılından beri birçok filmde oynamış. Üretken bir oyuncumuz yani. :) Çok teşekkürler deep :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön