4 Nisan 2022 Pazartesi

Mahluk (2022)

Yerli Korku filminde, sevdalı iki gencin bir araya gelmemesi için elinden gelen her kötülüğü yapan kızın annesi yaptıklarıyla çevresindekileri bir karabasanın içine sürükler. Ozan Ceylan'ın yazıp yönettiği Korku türündeki Mahluk (2022) Bircan Film yapım ve dağıtımıyla sinemalara geliyor. Filmin kadrosunda Burak Küçük, Ogan Şenyolcu, Mustafa Kavalcı, Nazlı Çakal ve Sıla İldemlik rol alıyor.

Mahluk (2022) Poster

Mahluk (2022) Konusu:

Yaşadığı köydeki kan davası yüzünden ailesini kaybeden Kerim yalnız yaşamaktadır. Çevresinde sevilen, efendi bir genç olan 24 yaşındaki Kerim, gönlünü kan davası olan ailenin kızı Seher’e kaptırmıştır. Babası bu kan davası yüzünden ölen Seher, annesiyle beraber yaşamaktadır. Kerim ile Seher'in arasındaki aşka karşı olan genç kızın annesi Emine bu birlikteliğin olmaması için gerekirse kızını bile öldürmeyi göze almıştır. Kızını ikna edemeyen Emine çareyi çok daha kötü şeyler yapmakta bulur. Sonucunda ise Kerim’in hayatı alt üst olur ve Kerim gün geçtikçe adeta karanlık bir kuyuya çekilircesine bu yapılan kötülükle başa çıkmaya çalışır. Kerim bir süre sonra başına gelen olayları en yakın arkadaşı Emrah’a anlatır. Emrah’ın da yardımıyla başka âlemlerdeki varlıklarla ilgili bilgi sahibi Yusuf hocaya gitmeye karar verirler. Bu karar Kerim için sonun başlangıcı olacaktır.

Vizyon Tarihi: 8 Nisan 2022

Yönetmen - Senaryo: Ozan Ceylan / Görüntü Yönetmeni: - / Müzik: Mertcan Karapınar / Yapım - Dağıtım: Bircan Film / Türkiye / 2022 / Süre: - / Korku

Oyuncu Kadrosu:

Burak Küçük, Ogan Şenyolcu, Mustafa Kavalcı, Nazlı Çakal, Sıla İldemlik, Satı Kavalcı, Seyhan Çakal, Dudu Kavalcı

2 yorum:

  1. hım konu güzel, ya sahiden de böyle durumlarda birçok insan böyle medyumlara hocalara gidiyolar :)

    YanıtlaSil
  2. Ülkemizde bu tür bir gerçeğin hala olması çok üzücü değil mi yaa? Bunu filme döküp bakın sonunuz böyle de olabilir demek iyi olmuş sanki.

    YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön