13 Şubat 2022 Pazar

Şeytanın İni (2021)

LAIR

Adam Ethan Crow, yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı filminde doğaüstü olayları anlatan bir konuyla seyircilerin karşısına çıkıyor. Korku türündeki Şeytanın İni (2021) 18 Şubat 2022 günü gösterime giriyor. İngiltere yapımı filmin başrollerini ise Oded Fehr, Corey Johnson, Alexandra Gilbreath ve Emily Haigh paylaşıyor. Orjinal adı Lair olan filmde, kendini okült uzmanı ilan eden Steven Caramore'un cinayet suçuyla yargılanan arkadaşı ve meslektaşı Ben Dollarhdye'ın masumiyetini kanıtlama çalışmaları anlatılıyor.

Lair
Şeytanın İni (2021) Poster

Şeytanın İni - Lair (2021) Konusu:

Parapsikolog Ben Dollarhdye, karısını ve oğlunu öldürme suçuyla hapistedir ve ikinci duruşmayı beklemektedir. Şeytani bir güç -bir nesnenin neden olduğu- tarafından ele geçirildiğini iddia eden Ben'in söylediklerini eski arkadaşı Dr. Steven Caramore araştırmaya başlar. Caramore, doğaüstü şeyleri çürütmek konusunda uzmanlaşmıştır ve davanın gidişatını değiştirebileceğini umarak bir deney yapmaya karar verir. Genç bir aileye kiraladığı evi kameralar ve lanetli nesnelerle -aralarında Ben'in bahsettiği nesne de vardır- donatarak korkunç bir hayatta kalma savaşına zorlayan olaylar zincirini başlatır.

Vizyon Tarihi: 18 Şubat 2022

Diğer Adı: Lair / Yönetmen - Senaryo: Adam Ethan Crow / Görüntü Yönetmeni: Stuart Nicholas White / Müzik: Steven Schwalbe, Mario Grigorov / Dağıtımcı: TME Films / Şirket: Ditto Films / İngiltere / 2021 / Süre: 1s 36dk / Korku, Gerilim / tt10342914

Oyuncu Kadrosu:
Oded Fehr (Ben Dollarhyde rolünde)
Corey Johnson (Steven Caramore)
Alexandra Gilbreath (Wendy Coulson)
Emily Haigh (Sam)
Sean Buchanan
Aislinn De'Ath (Maria Engles)

10 yorum:

 1. güzel gibi duymamıştım bu filmi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lair filminin konu anlamında çıkış noktası güzel, sağlam başlanmış filme ama devamı nasıldır izleyince görebileceğiz. Çok teşekkür ediyorum.

   Sil
 2. Oyyyy diyorum ve elimle gözümü kapatıyorum :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmin ilk yarısına kadar ortam güvenli Momentos. ikinci bölümde eller gözlere :))

   Sil
 3. Pek sevemezmişim gibi sanki. neyse şu oscar adaylarını bitireyim de önce...

  YanıtlaSil
 4. Gizemli ve merak uyandırıcı görünüyor. Polisiye olması da güzel. :)

  YanıtlaSil
 5. izlerim tabii, bizde yerli korku filmine sinemada hiç kimse gitmez ama yabancı korku filmine gidilir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Scream filminin izleyeni ne çok oldu değil mi? Darısı yerli filmlerin başına diyelim. Korku filmi yapanlar remake çekseler tutar mı acaba diye merak etmiyor değilim ;)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön