22 Şubat 2022 Salı

Mavzer (2020)

MAVZER

Fatih Özcan'ın yazıp yönettiği Mavzer (2020), köyde çobanlık yapan iki kardeş arasında geçenleri anlatıyor. 25 Şubat 2022 günü gösterime girecek olan Mavzer, yönetmenin ilk uzun metrajlı filmi ve ortak yapımcıları arasında TRT'de bulunuyor. Çekimleri Niğde Aladağlar'da bir köyde gerçekleştirilen filmin başrollerinde Serhat Kılıç ve Ozan Çelik yer alıyor. Köylülerin yanı sıra kurtların da rol aldığı Mavzer filmi için Macaristan'dan 10 tane kurt getirilmiş. Konusu doğa ve insan çatışmasından kardeşler arasındaki çatışmaya evrilen yapım bir noktadan sonra hızlanarak kovalamacaya dönüşüyor.

Mavzer 2020 Poster

Mavzer (2020) Konusu:

Küçük bir Anadolu köyünde yaşayan Veysi köye inen kurtların peşine düşer, küçük bir oğlu olan genç adam iyi bir mavzere sahip olup koyunlarını korumak istemektedir. Diğer yandan yaşlanan babası mirasını Veysi ve küçük kardeşi Bekir arasında paylaştırmaya karar verir. Bekir ve Veysi arasında ailenin yeni sözü geçeni olmak için gizli bir savaş başlar. Savaşın doğayla olan tarafında ise anne kurt bulunmaktadır.

Mavzer (2020) Serhat Kılıç
Vizyon Tarihi: 25 Şubat 2022

Yönetmen - Senaryo: Fatih Özcan / Görüntü Yönetmeni: Orçun Özkılınç / Müzik: Mine Pakel / Dağıtımcı: Chantier / Yapım: Rafadan Hayat Film / Türkiye / 2020 / Süre: 1 saat 26 dakika / Dram / tt13045506 / 6+

Oyuncu Kadrosu:
Serhat Kılıç (Veysi)
Ozan Çelik (Bekir)
Seda Türkmen (Cennet)
Burçak Dilekli (Ayşe)
Ahmet Aydın (Mustafa)
İbrahim Kalkan (Şaban)
Mehmet Ali Kaptanlar (Şefik)
Erengül Öztürk (Keriman)
Kemal Zeydan (Zeynel)
Tuba Erdem
Yaşar Karakulak
Güliz Şirinyan (Hürü)
Erengül Öztürk (Keriman)

3 yorum:

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön