12 Aralık 2021 Pazar

Karanlık Kız - The Lost Daughter

Karanlık Kız (2021)

Başrollerini Olivia Colman, Dakota Johnson ve Jessie Buckley'in paylaştığı Dram türündeki Karanlık Kız - The Lost Daughter, 17 Aralık 2021 günü Bir Film dağıtımıyla sinemalarda gösterilecek. Dünya sinemalarında sınırlı sayıda ülkede vizyona giren film gösterildiği ülkelerde de sınırlı sayıda sinemada izlenebilecek. Bunun nedeni Karanlık Kız’ın haklarını satın alan Netflix'in 31 Aralık 2021 günü filmi yayınlayacak olması.

Karanlık Kız - The Lost Daughter Poster

Oyuncu olarak adını duyuran Maggie Gyllenhaal’un ilk yönetmenlik denemesi olan Karanlık Kız, dünya promiyerini 3 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirdi. Merakla beklenen film 78. Venedik Film Festivali'nde En İyi Senaryo - Altın Osella ödülünü kazandı. Eylül ayından itibaren çok sayıda festivale katılan film şimdiye kadar 10 ödül kazandı.

Filmin başrollerini üç kadın oyuncu paylaşıyor. Leda'yı Oscar® ödüllü Olivia Colman, Leda'nın tanıştığı genç anne Nina'yı ise Dakota Johnson canlandırıyor. Jessie Buckley ise Olivia Colman'ın gençliğini oynuyor.

Maggie Gyllenhaal’un, 2006 yılında yayımlanan Elena Ferrante'nin 'The Lost Daughter' isimli romanından senaryolaştırdığı ve çektiği Karanlık Kız (2021) filmi, Cambridge'de karşılaştırmalı edebiyat profesörü olan ve tek başına bir iş tatiline çıkan iki kız annesi Leda'nın, genç bir anneyle tanışması sonrası kendi annelik geçmişine doğru yaptığı zorlu içsel yolculuğu anlatıyor.

Karanlık Kız (2021)
Karanlık Kız - The Lost Daughter Olivia Colman ve Ed Harris

Karanlık Kız - The Lost Daughter (2021) Konusu:

Tatil için yalnız başına bir Yunan Adası’na giden edebiyat profesörü Leda, kendisini, bulunduğu özel plajı paylaşarak keyfini kaçıran küstah ve kalabalık bir ailenin yanında bulur. Aileden bir çocuk kaybolduğunda, krizi düzgün yöneten ve çocuğu bulan Leda olur. Ancak bu olay, mutsuz bir anne olan Leda'nın geçmişte verdiği kararların üzerinden neredeyse 20 yıl geçtikten sonra bile boğuştuğu seçimlerin anılarını tetikler.

Vizyon Tarihi: 17 Aralık 2021

Diğer Adı: The Lost Daughter / Yönetmen - Senaryo: Maggie Gyllenhaal / Elena Ferrante'nin 'The Lost Daughter' kitabından uyarlama / Görüntü Yönetmeni: Helene Louvart / Müzik: Dickon Hinchliffe / Dağıtımcı: Bir Film / ABD, Yunanistan / 2021 / Süre: 2s 1dk / Dram / tt9100054

Fragmana taşınan film yorumları;
  • Cesur bir psikolojik drama.
  • Sadece en iyi filmlerin becerebileceği şekilde akılda kalıcı.
  • İçinizi titretecek kadar içten.
Oyuncu Kadrosu:
Olivia Colman (Leda)
Dakota Johnson (Nina)
Jessie Buckley (Genç Leda)
Peter Sarsgaard (Profesör Hardy)
Ed Harris (Lyle)
Paul Mescal (Will)
Dagmara Dominczyk (Callie)

2 yorum:

  1. Fragmanı izledim, açıkçası merak ettim. izlenebilir duruyor. İnternete düştükten sonra izlemeyi düşünüyorum. Emeğinize sağlık, güzel bir tanıtım olmuş. :)

    YanıtlaSil
  2. ferrante mi hımmm güzeel, izleniir :)

    YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön