16 Ocak 2020 Perşembe

Peri

Peri

Fantastik Macera türündeki Peri adlı film 7 Şubat 2020 günü vizyona giriyor. Yönetmenliğini Can Evrenol'un üstlendiği film Macera, Fantastik türünde. Tecrit altında aile boyu macera vaad eden afişi dikkate değer olan filmin konusu kısaca şöyle:
Santral'de meydana gelen büyük patlama sonucu insanlar belli uzuvlarında eksiklerle doğmaktadır. Peri ise bu post-apokaliptik dünyada hayatta kalma mücadelesi veren ağzı olmayan bir kızdır.

Peri: Ağzı Olmayan Kız
Peri (2019) Afiş

Peri (2019) Konusu:

Santraldeki patlamadan 10 yıl sonra, Büyük Dünya Savaşı devam ederken karantina altındaki bir kasabada yaşayan ve patlamadan dolayı ağızsız dünyaya gelen Peri, babası ile birlikte ormanın derinliklerinde yaşamaktadır. Peri, babasını kaybettikten sonra hayatta kalmak için mücadele vermek zorundadır ama yalnız olmayacaktır.

Vizyon Tarihi: 7 Şubat 2020

Diğer Adı: Girl With No Mouth / Yönetmen: Can Evrenol / Senaryo: Can Evrenol, Kutay Ucun / Görüntü Yönetmeni: Meryem Yavuz / Müzik: Deniz Güngören / Dağıtımcı: TME Films / Yapım: TME Films, Asteros, AC Film, MO Film / Türkiye / 2019 / Süre: 97 dakika / Macera, Fantastik / tt9081470 +16

Oyuncu Kadrosu:

Denizhan Akbaba, Elif Sevinç (Perihan), Özgür Civelek, Kaan Alpdayı, Mehmet Yılmaz Ak, Sermet Yeşil (Baba), Özay Fecht (Çavuşun karısı)

Not: Filmin "Peri: Ağzı Olmayan Kız" olan ismi "Peri" olarak değişmiştir.

6 yorum:

 1. Konusu hoş ama holivud filmlerinden sonra bizimkiler pek yapay kalıyor sanki. Hitit Madalyonu'na başlamıştım bir heves,sonra sıkılıp bitirememiştim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fragmandaki atmoster hoşuma gitti. :) Ama tabi 1.5 saatlik filmi 1 dakikalık fragmanla değerlendirmek olmaz.
   Çok teşekkürler 😊

   Sil
 2. Fragmanı çok sarmadı beni ama konusu da güzel aslında.
  Zaman olursa bir bakınmayı düşündüklerimden

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Distopik filmlerden hoşlananlar in ilgisini çekebilir... Çocuklar var filmde ama bir yandan +16 ibaresi var. Bir oyuncusu da ödül aldı... Filmi Şubat ayına ertelediler biraz daha detay ekleyebilirim ☺ Çok tesekkurler ⚘

   Sil
 3. Ağzı Olmayan Kız farklı bir film deneyimi olacaktır herhalde. Peri'nin hikayesini merak ettim. Teşekkürler bilgilendirme için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ağzı olmayınca insan nasıl yemek yediğini , nasıl iletişim kurduğunu merak ediyor daha en baştan. Merak edilesi bir film bence de :) Çok teşekkürler canım.

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön