4 Nisan 2019 Perşembe

Benden Hikâyesi

Benden Hikâyesi

Yazar Sait Faik Abasıyanık'ın hayatının anlatıldığı Benden Hikayesi, 5 Nisan 2019 günü vizyona giriyor. Onur Barış'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği filmde Mert Er, Abasıyanık'ı canlandırıyor. Yazarın hikayelerine de yer verilen belgeselde zaman zaman canlandırmalar yapılırken, Sait Faik'in dostları da filme konuk oluyor.
Yazının sonunda yayınladığım fragmanda Ara Güler'den kısa bir bölüm var. Kaçırmak istemeyenler için belirtmek istedim. Belgeselin süresi ise 70 dakika.

Benden Hikayesi (2019) Poster

Benden Hikâyesi Konusu

Sait Faik Abasıyanık'ın yazarlık hikayesinin anlatıldığı belgeselde, yaşadıklarına, duygu dünyasına yer veriliyor. Kendi iç sesi ile seyirciye anlatılan hikayelerinin yanı sıra Abasıyanık'ın tanıştığı arkadaşları da perdeye geliyor.

Benden Hikâyesi 2019 Mert Er
Vizyon Tarihi: 5 Nisan 2019
Yönetmen - Senaryo: Onur Barış / Görüntü Yönetmeni: Hikmet Merdan / Müzik: Ali Osman Çınar / Dağıtımcı: CJ Entertainment Turkey / Yapım: Dada Vision / Türkiye / 2019 / Süre: 70' / Belgesel, Biyografi

Benden Hikayesi (2019) Fragmanı

5 yorum:

 1. Yanıtlar
  1. Haftanın sürprizi diyelim film için ☺ Fragman harika değil mi?

   Sil
 2. Of bayıldım.. bu kadar mı benzerlik olur Sait Faikle yahu.. derhal izlemem lazım.. Teşekkürler binlerce.. <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Film hakkında güzel eleştiriler duydum. Hikaye anlatımları eklenmesiyle tatlı bir film olmuş... Bence de kaçmaz, ben de kaçırmayayım ☺

   Sil
 3. Bu filmi izlemeliyim mutlaka.. Belgesel tadında bir film.. Teşekkürler bilgilendirme için.

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön