14 Kasım 2017 Salı

Ayaz (2017)

Ayaz (2017)

Yönetmenliğini ve senaristliğini Dersu Yavuz Altun'un yaptığı Dram, Gerilim türündeki Ayaz (2017) adlı yerli film bu hafta vizyona giriyor. Yapım, namus cinayeti işleyip sonra da annesini öldürdüğü çocuğu yanına alan Hasan'ın dramını beyazperdeye taşıyor.
Yönetmen Dersu Yavuz Altun 2007 yılında çektiği Suç, Dram türündeki 'Münferit' isimli uzun metrajlı filmiyle tanınıyor. Yönetmen 'Ayaz' filminde ilkinde olduğu gibi suçluları konu ediniyor.
Ayaz (2017) Poster
17 Kasım 2017 günü sinemalarda gösterilecek olan Ayaz (2017) filmi, İstanbul seyircisi ile geçen hafta yarıştığı bir festivalde tanışmıştı. 3-9 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen 'Adalet' temalı 7. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nde 'Ayaz' filminin yarışmacı olduğu Altın Terazi Ödülü ise Yönetmen Alen Drljevic'in 'Erkekler Ağlamaz / Men Don’t Cry' adlı filmine verilmişti.

Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2017
Yönetmen - Senaryo : Dersu Yavuz Altun / Görüntü Yönetmeni: Candan Murat Özcan / Müzik: Cem Ömeroğlu / Dağıtımcı: Orak Film / Yapım: Yeniden Film / Türkiye / 2017 / Süre: 90' / Dram, Gerilim
Oyuncu Kadrosu
Deniz Telek (Hasan rolünde), Özlem Aktaş Ambarkütük (Helün), Çağlar Tüfekçi, Umut Keleş (Ayaz), Melek Çınar (Hazal)

Ayaz (2017) Konusu

Ayaz (2017) filminden bir sahne
Hasan, başka bir adamla kaçan yengesini akrabalarının ve çevrenin baskısıyla öldürür. Cezaevindeyken yaptığından derin pişmanlık duyar, kandırılmış olmasını sindiremez. Bu duygularla aklını yitirme noktasına gelir. Tek çıkış yolu vardır; cezaevinden çıktıktan sonra annesini öldürdüğü için kimsesiz kalan küçük Ayaz'ı yanına alarak onun yüzünü güldürmek. Kamyon şoförlüğü yapan Hasan, Ayaz'la birlikte uzun yolculuklara çıkar. İkilinin karşısına, kocasından kaçan Helün ve küçük kızı Hazal çıkar. Birlikte yolculuk yapan bu dört kişinin geleceği süprizlere gebedir. tt7488602
Fragmandan:
Bu upuzun uykunun uyanması yok muymuş...
Bu kupkuru kuyunun boğulması ne çokmuş...

2 yorum:

 1. İzlemeyi çok isterimmm, inşallah buraya gelirde bizde gider izleriz :) teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Konu ilginizi çektiyse izlemenizi canı gönülden isterim. Açıklamanızda bir mani yoksa il veya ülke ismi alabilir miyim? Sinema seans bilgilerine rastlarsam yazarım yoruma.
   Rica ediyorum :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön