15 Ekim 2017 Pazar

Geostorm (2017)

Uzaydan Gelen Fırtına (2017)

Gerard Butler, Ed Harris ve Andy Garcia'yı bir araya getiren Geostorm (2017) adlı filmde, dünya liderleri, yoğunlaşan doğal felaketlere dur diyebilmek için teknolojiyi kullanarak iklimi kontrol edecekleri bir uydu sistemi geliştirir. Bilim-Kurgu unsurlarının dâhil edildiği felaket filminin yönetmenliğini Dean Devlin üstleniyor. Dean Devlin ortak yazar olduğu ilk filminde,  hava kontrolünün uzaydan sağlandığı yakın bir gelecekte gerçekleşebilecek arızaların, insanlığa ne gibi kâbuslar yaşatabileceğinin örneklerini veriyor.
Geostorm (2017) Poster
CGI teknolojisi kullanılarak hazırlanan ve Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim türündeki Uzaydan Gelen Fırtına (2017) filmi, Türkçe dublaj seçeneği ile 3 boyutlu ve IMAX olarak izlenebilecek.

 Vizyon Tarihi: 20 Ekim 2017
Orjinal Adı: Geostorm / Yönetmen: Dean Devlin / Senaryo: Dean Devlin, Paul Guyot / Görüntü Yönetmeni: Roberto Schaefer / Müzik: Lorne Balfe / Dağıtımcı: Warner Bros. / ABD / 2017 / Süre: 109' / Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim, 3D, IMAX
Oyuncu Kadrosu
Gerard Butler (Jake Lawson), Abbie Cornish (Sarah Wilson), Ed Harris (Leonard Dekkom), Talitha Eliana Bateman (Hannah), Jim Sturgess (Max), Andy Garcia (ABD Başkanı Andrew Palma), Mare Winningham (Dr. Jennings), Daniel Wu (Cheng)

Uzaydan Gelen Fırtına (2017) Konusu 

İklim değişikliği nedeniyle tüm dünyada meydana gelen doğal afetler insan ırkının geleceğini tehdit etmeye başlamıştır. Bu soruna çare bulmak için dünya liderleri bir araya gelir. Bulunan çözüm ise tüm dünyanın etrafını saran uydu networkü ile iklimin kontrol altına alınmasıdır.
Uzaydan Gelen Fırtına (2017)
Geostorm (2017) Gerard Butler, Andy Garcia
Projenin başında Jake Lawson bulunmaktadır. İklim konrolü sağlanır ve aradan iki başarılı yıl geçer. Sonrasında meydana gelen arıza nedeniyle sistem dünyaya saldırmaya başlar. Meydana gelen manyetik fırtınanın hayatı yok etmeden önce durdurulması için zamana karşı bir yarış başlar. En önemli görev ise projenin mimarı olan Jake Lawson'a düşecektir. tt1981128

8 yorum:

 1. Bu tip konulu filimler herzaman ilgilimi çekmiştir.
  Paylaşım için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu filmde duble felaket var...
   Ben teşekkür ediyorum. :)

   Sil
 2. Televizyonda denk gelirsem bakıyorum da bu tarza, özellikle izlemeliyim dediklerimden değil...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Salgın ve felaket filmlerine bende aynı usülde davranıyorum :)
   Teşekkürler :)

   Sil
 3. Fragmanı güzeldi. Sevdiğim oyuncular var. Felaket senaryolu bir film izlemek istediğimde izleyebilirim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kadro iyi isimler var. Filmde birde uzaya gidip gelme olayı var. Bu nokta hoşuma gitti.
   Teşekkür ediyorum. :)

   Sil
 4. Kesinlikle sıkılmadan izlenir belli:))))Gerçi felaket filmleri o kadar sık geldi ki, televizyona bıktım artık izleye izleye ençok depremli, yanardağıl filmler geliyor. Çok teşekkürler, emeğine sağlık Zülal'ciğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tür filmlerin tahmin edilebilir konuları oluyor Müjde abla, bazı sürprizleri de fragmanda veriyorlar. İzlemek için oyuncuların hatırı kalıyor geriye :))
   Sevgiler diliyorum :)

   Sil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön