20 Temmuz 2017 Perşembe

Brimstone (2016)

Brimstone (2016)

Martin Koolhoven'in senaryosunu yazdığı ve yönettiği Brimstone (2016) 21 Temmuz 2017 günü gösterime giriyor. Konusu 19. yüzyıl Amerika'sında geçen Western türündeki filmde Guy Pearce ve Dakota Fanning başrolleri paylaşıyor. Bu iki oyuncunun merkezde olduğu film 4 ana bölümden oluşuyor. Filmin hikayesi ortadan başlıyor, geriye gidiyor ve geleceği anlatan bölümle son buluyor. Guy Pearce'i şeytani düşüncelere sahip olan ve bunları eyleme döken bir vaiz karakterinde görüyoruz. Dakota Fanning ise erkeklerin egemen olduğu bir dünyada, olabildiğince kendi ayakları üzerinde duran, güçlü karakteri olan bir kadın rolünü canlandırıyor.

Çekimleri Avrupa'da; İspanya, Almanya, Avusturya ve Macaristan'da yapılan Brimstone (2016) filmi şiddet ve çıplaklık içeren görüntüler içeriyor. Filmin oynatıldığı ülkelere göre farklılık gösterse de izleme yaşı olarak minimum 15 yaş sınırlaması bulunuyor.
Brimstone (2016) Guy Pearce
Vizyon Tarihi: 21 Temmuz 2017
Yönetmen - Senaryo: Martin Koolhoven / Görüntü Yönetmeni: Rogier Stoffers / Müzik: Junkie XL / Dağıtımcı: FFD / ABD, İngiltere, Hollanda, Fransa, Almanya, Belçika / 2016 / Süre: 148' / Gerilim, Western, Gizem
Oyuncular: Dakota Fanning (Liz), Kit Harington (Samuel), Carice van Houten (Anna), Guy Pearce (Rahip), Paul Anderson (Frank), Emilia Jones (Joanna), Naomi Battrick (Anlatıcı)

Brimstone (2016) Konusu

Brimstone (2016) Dakota Fanning
Liz, Amerika'nın küçük bir kasabasında kocası, üvey oğlu ve küçük kızı ile birlikte yaşamaktadır. Ebelik yapan ve dilsiz olan Liz kiliselerine yeni gelen rahibi gördüğünde çok tedirgin olur. Liz'i tanıyan bu adam kendisi ve ailesi için büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Rahip Liz'in hayatını cehenneme çevirmekte gecikmez. tt1895315

6 yorum:

 1. Hem çok ilgimi çekti, hem de ürpertti. Kovboy filmi çok severim aslında özellikle eski westernlerin hayranıyım hele İyi, Kötü ve Çirkin..offf...bir numaramdır. Çok teşekkürler, izlemek isterim umarım sonu mutlu bitiyordur. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi, Kötü ve Çirkin bir western klasiği. İki kez izledim. Müziği de bir efsanedir:)
   Brimstone filminde birçok yerde ürperten sahneler mevcut Müjde Abla. Bazılarını görmemek için kafamı çevirmişliğim dahi var.
   Sonunu bana göre iyi bağlamışlar. Mutlu bitmedi ama kendimi sonuçtan dolayı mutsuz da hissetmedim. :)

   Sil
 2. Erkeklerin egemen olduğu bir dünyada ayakları üzerinde durmaya çalışan güçlü kadın olmak ne zor.. Dakota Fanning'in üstlendiği rolün misyonu çok önemli.. Yine de konunun filmde işlenişini izleyip görmek gerek. İzleyicilere iyi seyirler dilerim. Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Filmde dinini şeytani emeli için kullanan o adam olmasa Liz daha farklı olabilirdi belki. Ama zor şartlar zorlu bir kadının ortaya çıkmasına neden oluyor filmde.
   Teşekkür ediyorum.😊

   Sil
 3. Sinir bozucu bir film gibi 😕😕😕

  YanıtlaSil

Film Gündemi Copyright © 2019 Tüm Hakları Saklıdır...
Sayfa Başına Dön